Σελίδα 13 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 190

Θέμα: Εκπαίδευση - Μεταπτυχιακό στα Ναυτιλιακά

  1. #121

    Προεπιλογή

    Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλητερο μεταπτυχιακο που μπορει να κανει καποιος στα ναυτιλιακα ανεξαρτητως κοστους?

  2. #122
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    den einai ligaki upokeimeniko ayto?
    esy ti stoxous exeis?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. #123
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    H δική μου απάντηση δόθηκε στο άλλο thread όπου έκανες επίσης ποστ την ερώτησή σου... Eγώ νομισα πως διεγράφη!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη .voyager : 30-10-2008 στις 15:41

  4. #124

    Προεπιλογή

    Εμενα θα με ενδιεφερε να ασχοληθω με το chartering η με Sale and purchase of ships.Τι εχετε να προτεινετε λοιπον?Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

  5. #125
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    ti backround exeis?

    exei shmasia KAI AYTO... sthn telikh epilogh sou..Se genikes grammes opws eimai sigouros pws exeis diavasei sta 10des topics/posts , uparxoun sxetika me ayto pou thes na kaneis seminaria kai courses enw isws na xreiastei prwta na kaneis ena geniko mba sta naytiliaka apo city, h Cardiff, h Southampton h h h h h ….
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Morgan : 30-10-2008 στις 18:58
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #126

    Προεπιλογή

    Προς το παρον τελιονω το προτο μου πτυχιο οπως ειπα στο Παπει και ταυτοχρονα παρακολουθω τα σεμιναρια του HSA για να παρω και το πτυχιο τους.MBA in shipping δεν νομιζω οτι υπαρχει καπου αλου εκτοσ απο το ALBA και νομιζο πος πρωτα ειναι καλητερο να κανεις το Msc.Απλα ολα τα αλλα εκτος απο το City εχουν μεταπτιχιακο σε Maritime operations απο οτι εχο δει.Αυτο ειναι το backround μου morgan τι προτεινεις λοιπον?

  7. #127
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από polivios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρον τελιονω το προτο μου πτυχιο οπως ειπα στο Παπει και ταυτοχρονα παρακολουθω τα σεμιναρια του HSA για να παρω και το πτυχιο τους.MBA in shipping δεν νομιζω οτι υπαρχει καπου αλου εκτοσ απο το ALBA και νομιζο πος πρωτα ειναι καλητερο να κανεις το Msc.Απλα ολα τα αλλα εκτος απο το City εχουν μεταπτιχιακο σε Maritime operations απο οτι εχο δει.Αυτο ειναι το backround μου morgan τι προτεινεις λοιπον?
    αν μπορεις να κανεις εξωτερικο , καντο... MBA εχουν και αλλα σχολεια , οχι μονο το αλμπα!!
    δες ενα καινουριο (ψαξε λιγο την σελδα τους) toy lloyds maritime academy που θα κανει ενρολλ τωρα κοντα..

    σχετικα με το MSc ειναι οκ... και εκει ειδικα εχεις επιλογες που εχουν αναφερθει στις παραπισω σελιδες..
    επειδη ομως θες κατι τοσο εξειδικευμενο, μηπως να ψαξεις σεμιναρια+ διαφορα courses??
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #128

    Προεπιλογή

    Εχω βρει σεμιναρια κλπ αλλα θα ηθελα ενα μεταπτυχιακο, ΜΒΑ εχουν και αλλα πανεπιστημια αλλα οχι στο shipping και νομιζω πως ειναι καλυτερα να κανω πρωτα Μsc και μετα ΜΒΑ γιατι χρειαζεται και προυπηρεσια...Μπορεις να κανεις link το μεταπτυχιακο του cardiff?

  9. #129

    Προεπιλογή Distance learning + HSA

    Καλησπέρα σε όλους, σήμερα βρήκα το σάιτ και έγινα κατευθείαν μέλος, και επειδή βλέπω ότι το κατέχετε το θέμα, έχω να κάνω δυο ερωτήσεις. Πληροφοριακά, έχω σπουδάσει μηχανολόγος μηχανικός στο Λονδίνο, μεταπτυχιακό σε βιομηχανικά συστήματα, εργάστηκα περίπου δυο χρόνια σε γραφείο broker εκεί, και δυστυχώς λόγω στρατιωτικού γύρισα φέτος Ελλάδα.

    1) Επειδή όπως βλέπετε δεν έχω σχετικές σπουδές, μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο καλό μεταπτυχιακό πρόγραμμα για distance learning?

    2) Τα σεμινάρια του HSA τι ακριβώς προσφέρουν (από γνώσεις, πιστοποιητικά, κόστος κτλ.).

    Περιμένω τις διαφωτιστικές σας απαντήσεις και προτάσεις!

    Καλές γιορτές!

  10. #130
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα, όποιος γνωρίζει, να με ενημερώσει σχετικά με το αν υφίσταται κάπου -κυρίως για Λονδίνο, μα και αλλού στη Βρετανία- κάποιο master of service managment το οποίο να αφορά Ναυτιλία, Τουρισμό και Υπηρεσίες. Ή κάτι παρεμφερές, πέρα από το πιο γνωστό τμήμα "Shipping, trade and finance MSc" του City, που ζητά μάλιστα Toefl 107 στα 120 :shock:

Σελίδα 13 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας