Σελίδα 5 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 190

Θέμα: Εκπαίδευση - Μεταπτυχιακό στα Ναυτιλιακά

  1. #41
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται το διπλωμα του γραμματικου η του β' για να εργασθεις στο γραφειο - ειναι τοσες πλεον οι εταιρειες και τοσο λιγο το προσωπικο με εστω λιγες τεχνικες γνωσεις ειτε καπετανιου ειτε μηχανικου, που αν ψαχτεις αποκλειεται σχεδον να μην βρεις την καλη ακρη σου.

    αλλωστε ο αριθμος "10 χρονια" στην θαλασσα ,λεγεται ευκολοτερα απο οτι πραγματοποιηται
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #42

    Προεπιλογή

    το θεμαmorgan ειναι πως θα γινει να εδραιωθουμε.Αυτο εγω πιστευω γινεται με λιγες παραπανω σπουδες.Καθαρα προσωπικα γιατι ετσι θα νιωσω πιο ασφαλεις.Οποτε εσυ τι προτεινεις .Γνωμη απλα ζηταω τιποτα παραπανω..

  3. #43
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    afou mpeis na ergastheis , mporeis na edraiwtheis mesa apo thn douleia sou (milame panta oti den exeis vysma) kai fysika na epekteineis tis spoudes sou - eite me distance learning, eite me sovara seminaria , eite me part time metaptyxiako (se pairnoyn kai eykolotera logw ergasiakhs empeirias) , akoma mia ksenh glwssa....k.o.k..

    ennoeite oti ayta einai proswpikes apopseis pou vasizontai sthn dikh mou periptwsh
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #44

    Προεπιλογή

    Φιλε μου κατι τελευταιο σχετικα με το plymouth.
    Ειδα ενα προγραμμα το οποιο λεγεται ONE YEAR TOP-UP PROGRAMMES.Αυτα τα προγραματα προκειται για προπτυχιακο (bachelor) το οποιο ειναι αναγνωρισμενο χωρις να χρειαζεται να κανεις τρια χρονια ή ειναι κατι αλλο??????????????????

  5. #45
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    den to gnwrizw..
    koita thn perigrafh kai prosoxh sta psila grammata
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #46

    Smile MBA Shipping Mgt

    Kalispera,

    Tha ithela na mou peite ama iparxei MBA se marine or shipping mgt stin elada kai pia einai ta kalitera kata tin gnomi sas, psaxnw auto to diastima ala eimai kai fantaros kai den exw poli xrono.

    euxaristw gia ton xrono sas
    evan
    [COLOR=black][/COLOR]

  7. #47

    Προεπιλογή

    Γενικά τα top-up προγράμματα στα Βρεττανικά Πανεπιστήμια απευθύνονται σε όσους έχουν κάνει κάποιο ανάλογης υφής πτυχίο. Αυτό όμως είναι η πεπατημένη. Σε γενικές γραμμές το καθεστώς που επικρατεί στην πλειοψηφία των πανεπιστημίων είναι ότι σε δέχονται σχετικά εύκολα εάν έχεις να επιδείξεις ένα καλό βιογραφικό το οποίο να μπορείς να το στηρίξεις με ανάλογα references. το θέμα όμως είναι πως η δυναμική αυτών των top ups prog δεν είναι αρκετά μεγάλη στην αγορά παρά μόνο εάν ο αιτών δεν έχει να επιδείξει πτυχίο, μεταπτυχιακό κλπ. Αυτά βέβαια ισχύουν κυρίως για την αγορά της Αγγλίας, για άλλες χώρες υπάρχουν νομίζω καταλληλότεροι να απαντήσουν απο εμένα.

  8. #48

    Προεπιλογή

    kalimera file mou .Epeidei de to katalaba kala ennoeis oti ean exw kapoio allo ptyxio tote to top up programme de metraei kai toso ?????diladi ayta ta programata einai kalytero na ta parakolou8eis otan den exeis kati allo????????Stin oysia omws prokeitai gia Bsc to opoio einai idio me h peripoy idio me opoiodhpoye allo????????

  9. #49

    Προεπιλογή

    Μάλλον δεν εξήγησα σωστά εγώ. Λοιπόν, το top up είναι για εκείνους που έχουν ήδη πτυχίο και μεταπτυχιακό και κυρίως θέλουν είτε να εμπλουτίσουν το cv τους, είτε να αποκτήσουν κάποιεσ περαιτέρω γνώσεις σε κάποιο συγκεκριμένο θέμα, όπως για παράδειγμα τα ναυτιλιακά. Δεν έχει την ισχύ του Bsc αλλά είναι περισσότερο εξειδικευμένο ενώ το Bsc είναι κατάτι γενικότερο. Εάν μου πεις για πιο συγκεκριμένα BSc ενδιαφέρεσαι θα μάθω περισσότερες πληροφορίες και θα σου πω. Να το ψάξεις καλά πάντως γιατί δεν βλέπω το λόγο εάν έχεις αρκετά qualifications να σε δεχτούν για top up να μην κάνεις ένα καθαρό Βsc να τελειώνεις με το θέμα.

  10. #50

    Προεπιλογή

    Με ενδιαφερει καποιο Bsc πανω στα ναυτιλιακα .Εχω τελειωσει Ακαδημιες Εμπορικου Ναυτικου και θελω να συνεχισω τις σπουδες μου πανω στο χωρο ωστε καποια στιγμη να βγω στο γραφειο καποιας εταιρειας .Γενικοτερα ομως λογω ηλικιας και επαγγελματικων υποχρεωσεων δε μπορω να αφιερωσω 3 χρονια για ενα πτυχιο.Οποτε εχω προσανατολιστει σε καποιο μεταπτυχιακο ή σε καποιο προγραμμα καποιου ,καλου παντα,Ιδρυματοςτο οποιο λογω τις προηγουμενης μου εργασιακης εμπειρειας θα με δεχτει για προπτυχιακο επιπεδο αν οχι στο τριτο ετος τουλαχιστον στο δευτερο

Σελίδα 5 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας