Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 171 έως 180 από 190

Θέμα: Εκπαίδευση - Μεταπτυχιακό στα Ναυτιλιακά

  1. #171

    Προεπιλογή

    Το ΠαΠει έβγαλε νέο μεταπτυχιακό από την περίοδο 2010-2011 στη Ναυτιλιακή Χρηματοοικονομική Διοικητική και το Θαλάσσιο Διεθνές Εμπόριο πέραν του κλασσικού προγράμματος στη Ναυτιλία.
    http://www.siamlab.org/index.php?opt...id=156&lang=el

  2. #172

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mitsman Εμφάνιση μηνυμάτων
    geia sas..edwsa fetos panellinies k 8elw n perasw stous naupigous alla mallon dn t pianw...8elw n sas retisw an gnwrizete kapoia sxoli stn opoia mporw n mpw k meta n kanw metaptuxiako stous naupigous...k episis gnwrizete an mporw n mpw se mia alli sxoli st emp k me katataktiries n mpw stous naupigous??euxaristw...

    Tha proteina eite TEI mihanologoy i Agglia

  3. #173
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    nea makri
    Μηνύματα
    133

    Προεπιλογή

    Εδωσα φετος πεναλληνιες εξετασεις και κατα πασα πιθανοτητα θα εισαχθω στο τμημα ναυτιλιακων σπουδων στο πανεπιστημιο Πειραια!!! Ειναι καλη επιλογη???? Μπορει καποιος να μου δωσει καποιες χρησιμεσ πληροφοριεσ?????

  4. #174

    Προεπιλογή City University, MSc Shipping trade and Finance

    Paidia ti gnwmh exete gia to sygekrimeno metaptyxiako??? Metraei sthn agora ergasias??? Giati ta xrhmata pou zhtane einai kapws ypervolika!!!!

  5. #175

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από evoiotis21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Paidia ti gnwmh exete gia to sygekrimeno metaptyxiako??? Metraei sthn agora ergasias??? Giati ta xrhmata pou zhtane einai kapws ypervolika!!!!
    kalimera se olous.

    to master einai poli kalo alla kai poli duskolo gia opoion exei apofasisei na to kanei. Kai otan leme duskolo ennooume oti thelei poli diavasma gia na to bgalei kaneis. genika stin piatsa exei kali fimi mias pou merikoi apo tous didaskontes einai kai gnostoi sto xoro. ALLA den simainei oti ena master se kanei pio antagonistiko apo kapoion pou den exei. I praxi exei dwsei alla deigmata. O antagwnismos megalos me paidia me master, ptyxia, ksenes gloses kai ena swro alla. To kalutero master einai i douleia. To master einai kalo na ginetai otan exeis apofasisei pleon pou theleis na katastalakseis kai otan erthei i stigmi na gineis stelexos mias etaireias. H nootropia auti ton proptuxiakon apofoiton na kanoun amesws ena master exei voithisei para poli tis naytiliakes sto na menoun apatheis se ena cv pou perilamvanei metaptixiako kai na min tous kanei pleon entiposi. Gia na min makrigoro kai teleionontas ksanalew to idio to kalutero metaptuxiako einai i douleia !!!
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  6. #176

    Προεπιλογή

    Stin Ellada zoume, ola syndyazontai!
    To na PIXEIS STI ROUTINA emena mou fainetai pio dyskolo.
    Kai dyskola na einai ta mathimata, yparhoun panta ta persina themata kai oi askiseis gia odigos. Oi parousies einai to thema...
    Alla an einai na pliroseis didaktra giati de koitas kai ta ellinika?
    Den eho eidikeysi sta oikonomika vevaia... mporei to City university na theoreitai top.

  7. #177

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά είμαι στις Ακαδημίες του Εμπορικού Ναυτικού στην ειδικότητα του Μηχανικού.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Σε ποιες σχολές μπορώ να μπω με κατατακτήριες εξετάσεις και αν μπορώ με αυτή την ειδικότητα να κάνω μεταπτυχιακά στα ναυτιλιακά(όπως τα pashiping αν δεν κάνω λάθος).

  8. #178

    Προεπιλογή

    Γνωριζει κανεις αν απο Δημοσιο ΙΕΚ μπορει καποιος να κανει καποιο μεταπτυχιακο στο Πανεπιστημιο Πειραια ή οπουδηποτε αλλου?

  9. #179

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από polivios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρον τελιονω το προτο μου πτυχιο οπως ειπα στο Παπει και ταυτοχρονα παρακολουθω τα σεμιναρια του HSA για να παρω και το πτυχιο τους.MBA in shipping δεν νομιζω οτι υπαρχει καπου αλου εκτοσ απο το ALBA και νομιζο πος πρωτα ειναι καλητερο να κανεις το Msc.Απλα ολα τα αλλα εκτος απο το City εχουν μεταπτιχιακο σε Maritime operations απο οτι εχο δει.Αυτο ειναι το backround μου morgan τι προτεινεις λοιπον?
    καλησπερα σας polivie θα ηθελα να σε ρωτησω για το πιστοποιητικο απο το hsa.ποσο κοστιζει? η καποιος αλλος αν ξερει.
    ευχαριστω!

  10. #180

    Προεπιλογή μεταπτυχιακο εδω η στο εξωτερικο???

    ηλιας
    καλησπερα παιδια! για αρχη το φορουμ ειναι καταπληκτικο.συγχαρητηρια για τη δουλεια που εχετε κανει.
    θελω να ρωτησω να μου πειτε την αποψη σας.
    ειμαι στο δευτερο ετος στο οικονομικο νομικης και θελω να κανω ενα μεταπτυχιακο στα ναυτιλιακα.
    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι να το κανω εδω στην ελλαδα η να παω στο εξωτερικο που θα ειναι πιο ακριβα αλλα πιστευω οτι θα βρω αμεσα δουλεια και θα υπαρχει καλυτερη εκπαιδευση??
    επισης αν γινεται θα ηθελα να μου πειτε τι μεταπτυχιακο προτεινετε τοσο εδω οσο και στο εξωτερικο.
    ευχαριστω εκ των προτερων!

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας