Σελίδα 12 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 575

Θέμα: Δημητρούλα [Dimitroula - Verga]

  1. #111
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από JASON12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια μας τους αδαείς.Τι παριστάνει ο κύριος που μόλις είδαμε πάνω στην ανεμόσκαλα;
    Σίγουρα δεν κάνει ακροβατικά Jason12345 . Η "ταρζανιά" έχει στόχο το ξέμπλεγμα της ξένης αλυσίδας (άλλου πλοίου) από τα νύχια της άγκυρας του Δημητρούλα. Αυτό είναι μια ολόκληρη διαδικασία που χρειάζεται να είναι εκεί κρεμασμένος για να δένει λύνει κάποια σχοινιά κλπ.

  2. #112
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Xωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι ξεμπλεκει την αγκυρα.Μπορει να κανω και λαθος.Με προλαβε ο Leo.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marsant : 09-07-2008 στις 14:14

  3. #113
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Η Δημητρουλα χθες το βραδυ στον Πειραια.

    SPA50908.JPG
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  4. #114
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαστρκώσταααααα!!! τι ψηφίζεις??? πολυκατοικία 13 ορόφων και βάλε ή την κλασική στυλάτη Δημητρούλα ??
    Αφού γνωρίζεις την μεγάλη μου αγάπη ....τι με ρωτάς !¶λλωστε την πισίνα του Δημητρουλα, δεν την έχει κανένα καράβι ! Μπορεί να μην έχει πολύ μεγάλο μήκος αλλά έχει βάθος! γι αυτό κολυμπούν και πάνω κάτω !

  5. #115

    Προεπιλογή

    Μήπως ξέρει κανένας τι έκανε εξω από το Καρλόβασι σήμερα το πρωί το παπόρο?
    [IMG]file:///C:/Users/8542%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/Users/8542%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  6. #116
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Η σημερινη μου ειναι πολυ καλυτερη απο την προχθεσινη μου.

    16-1.JPG
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  7. #117
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Μοσχάτο-Σίκινος
    Μηνύματα
    210

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marsant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι ξεμπλεκει την αγκυρα.Μπορει να κανω και λαθος.Με προλαβε ο Leo.
    όντως την αγκυρα ξεμπλέκει.
    Αδέλφια επειδή εχω ταξιδέψε αρκετές φορές με την Δημητρούλα μέσα είναι τραγικό. Έχει καναπέδες πίσω οι οποίοι εάν ταξιδεύεις εύχεσαι ν μην ξεπερνάει τα 18. Κάποια στιγμή μιλούσα με έναν και μου είπε ο΄τι πηγαινε με 18,5 κ πίσω στο σαλόνι έτριζε λες κ μας βαρούσε κύμα 8αρη γαρμπή.

  8. #118
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jvrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδέλφια επειδή εχω ταξιδέψε αρκετές φορές με την Δημητρούλα μέσα είναι τραγικό. Έχει καναπέδες πίσω οι οποίοι εάν ταξιδεύεις εύχεσαι ν μην ξεπερνάει τα 18. Κάποια στιγμή μιλούσα με έναν και μου είπε ο΄τι πηγαινε με 18,5 κ πίσω στο σαλόνι έτριζε λες κ μας βαρούσε κύμα 8αρη γαρμπή.
    Οντως μεσα δεν ειναι και απο τα καλυτερα.Για μενα μεσα ειναι το χειροτερο του Αγουδημου.Εχει εντονο vribration για ετριζε εντονα το σαλονι.
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  9. #119
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Το "Δημητρούλα" στη Ρόδο

    Εσωτερικά μπορεί να υστερεί, αλλά εξωτερικά είναι μάλλον από τα καλύτερα του Αγούδημου (κατά την γνώμη μου).
    Είναι και αυτό πλοίο-εργάτης που πάει παντού, καλύπτει τρύπες, κάνει γόνιμες και άγονες γραμμές.
    Εδώ στη Ρόδο την Κυριακή 13 Ιουλίου 2008, γύρω στις 10:40 το πρωΐ.
    Σημειώστε ότι ουσιαστικά ξεφόρτωσε, φόρτωσε και έφυγε αμέσως στις 11:30 το πρωΐ.
    Έπιασε όλα τα νησιά (Κω-Κάλυμνο-Λέρο-Πάτμο), καθώς και Λειψούς και Μύκονο.
    Το "Blue Star II" έφυγε στις 18:00 και έπιασε Κω-Λέρο-Πάτμο και Σύρο.
    Ποιο έφτασε πρώτο στον Πειραιά;
    Το Blue Star II".
    Αυτό, όμως, δεν σημαίνει και πολλά γιατί ο ρόλος του κάθε πλοίου είναι διαφορετικός και όλα συμβάλλουν σύμφωνα με τις δυνατότητές τους.

    Το Δημητρούλα στη Ρόδο.jpg

    Το Δημητρούλα στη Ρόδο ΙΙ.jpg

  10. #120

    Προεπιλογή

    Συμφωνω μαζι σου φιλε μου ROI BAUDOIN.Κατα τη γνωμη μου το Δημητρουλα ειναι απο τα καλυτερα του καπτα μακη!εχει τεραστια χωριτικοτητα,πολλες καμπινες για ολο τον κοσμο και το πρυμνιο σαλονακι του φανταστικο και απολαυστικο...καποια μερη του σαλονιου θυμιζουν πλοια δεκαετιασ του '60 ομως αυτο δε σημαινει και τπτ το φοβερο..το πλοιο μπαινει παντου,σε παρα πολλα λιμανια και εξυπηρετει παρα πολυ κοσμο.η ταχυτητα του ειναι αξιοπρεπεστατη τις περισσοτερες φορες(αν σκεφτεις ΜΑΡΙΝΑ 15,1-ΜΙΛΕΝΑ+ΝΤΑΛΙΑΝΑ 13,5)παροτι λενε οτι οταν αναπτυσει τα18 του μιλια καλυτερα να μην εισαι μεσα γιατι τριζει ολο..δε συμφωνω καθολου.πριν 2 καλοκαιρια εφυγα απο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΣΑΜΟΥ και πιασαμε ΑΓΙΟ ΚΥΡΗΚΟ ΙΚΑΡΙΑΣ,ΜΥΚΟΝΟ,ΣΥΡΟ,ΠΕΙΡΑΙΑ..σας πληροφορω εκανε 11μιση ωρες και με ενα 7αρακι καιρο...τα συμπερασματα δικα σας..

Σελίδα 12 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας