Σελίδα 5 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 575

Θέμα: Δημητρούλα [Dimitroula - Verga]

  1. #41
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Αλλαλούμ?

    Θα πιάσει όμως Σύρο Τήνο Μύκονο η Ροδάνθη που δεν πάει ή Δημητρούλα.... και έχω μια απορία...
    Στο ΣΑΣ όταν πάνε τι συζητάνε? είναι αυτό γραμμή που κουβεντιάστηκε?δεν διάβασα κάτι στα πρακτικά. 'Οτι θέλει κάνει ο κάθε ένας?
    Δεν είναι κακό που κάνει αυτά τα δρομολόγια, πρός Θεού, αλλά ο επιβάτης αυτό από που το μαθαίνει? Πόσο πρίν είναι διαθέσιμη αυτή η πληροφορία των αλλαγών πλοίων, γραμμών κλπ.?

  2. #42
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    611

    Προεπιλογή !

    Το Δημητρουλα τρεχει με 17,5 κομβους τωρα για Παρο.....

  3. #43
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    ¶ρα τα σενάρια περί κόντρας.... μάταια!! Συναιτός εφοπλιστής ο Καπτάν Μάκης .

  4. #44
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Απλα να προσθεσω οτι απο τα βαπορια του καπτα-Μακη το Δημητρουλα εχει τον καλυτερο δρομο και αν θελησει ο Μακαρος μπορει να κλεισει στοματα.Τουλαχιστον απο το καθολα συμπαθες αλλα εκνευριστικα αργο (14,5 κομβοι) Μιλενα, οι 17,5 κομβοι του Δημητρουλα εινα ικανοποιητικοι,ενω μπορουν ανετα να συγκριθουν και με τους χθεσινους 17,8 του Πρεβελη.Βεβαια στα 1996 ειχαμε το (αριστουργηματικο) Αριαδνη των Μινωικων (οχι δεν απαρνουμαι το Επτανησος) που πηγαινε ανετα 21-22,αλλα απο τοτε πολλα εχουν αλλαξει προς το χειροτερο...

  5. #45
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Dimitroula_18,6_kts.JPGΤα παραπανω επιβεβαιωνονται και απο το σημερινο δρομολογιο του βαποριου.Πριν απο λιγο στο syros-observer με 18,6 κομβους...Μια χαρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 05-05-2008 στις 20:48

  6. #46
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Γερμανία
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους!
    Δεν θέλω να εκνευρίσω κανέναν, αλλά το Δημητρούλα το είχα για υποδεέστερο πλοίο. Πρέπει βέβαια να ομολογήσω, ότι τα τελευταία χρόνια ταξιδεύω ελάχιστα ακτοπλοϊκώς, ως μόνιμος κάτοικος Γερμανίας και σύζυγος Ελασσονίτισσας (Από πού είσαι; Από το χωριό της γυναίκας μου.)
    Το 1998 το θυμάμαι να κάνει το δρομολόγιο Σύρο-Θεσσαλονίκη, εναλλάξ με ένα των Μινωικών, νομίζω το El Greco. Φαντάζομαι, ότι η γραμμή θεωρείτω λίγο άγονη και παρακατιανή.
    Έπρεπε τότε να κάνω αυτό το δρομολόγιο και όλοι μου σύστηναν να πάω με το El Greco. Ίσως και επειδή αυτό πήγαινε κατευθείαν Θεσ/νίκη, ενώ το Δημητρούλα έπιανε Βόλο και Σκιάθο.
    Τέλος πάντων, η μέρες του κρητικού δε με βόλευαν και πήρα το Δημητρούλα.
    Δυστυχώς ήταν φοβερά βρώμικο και, το σημαντικότερο, είχε σε όλη τη διάρκεια του (νυχτερινού) ταξιδιού μια σεβαστή πλευρική κλίση.
    Κ.

  7. #47
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Μια ασυνήθιστη φωτογραφία στην Κίμωλο

    Μια φωτογραφία από χειμερινό ρεμέτζο του Δημητρούλα; στην Κίμωλο με δύσκολο καιρό. Η θάλασσα έρχεται ζωντανή πάνω στην προβλήτα. Το βιλαϊ έχει πεταχτεί και οι καβοδέτες τρέχουν να προλάβουν. Ζόρικα ρεμέτζα σε ανύπαρκτα λιμάνια...

    Copyright-Πηγή

    Remetzo_stin_Kimolo.jpg
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  8. #48
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Έχω ζήσει ίδια κατάσταση με το ίδο πλοίο στην Τήνο (έξω λιμάνι), όπου μαζί με άλλους 50 περίπου επιβάτες επιβιβαστήκαμε βρεγμένοι μέχρι το γόνατο .

  9. #49
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Φοβερή φωτο.Συγχαρητήρια

  10. #50
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Για τον φίλο μου τον Παναγιώτη και τον mastrokosta.


    dimitroularodos1.jpg

Σελίδα 5 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας