Σελίδα 1 από 72 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 718

Θέμα: Τα πλοία των ονείρων μας (Ships of our dreams)

  1. #1

    Προεπιλογή Τα πλοία των ονείρων μας (Ships of our dreams)

    Τι θα λέγατε να ανοίγαμε μια καινούργια ενότητα στην οποία θα μπορούσαμε να ανεβάζουμε φωτογραφίες
    ιδωμένες μέσα από μια άλλη, καλλιτεχνική ματιά ;

    Όλοι πιστεύω ότι έχουμε στον υπολογιστή μας κάποιο (έστω και μικρό) πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας.
    Πολύ απλά ανοίξτε εκεί τις φωτογραφίες σας, και ''παίξτε'' αλλάζοντας χρώματα, αλλάζοντας κοντράστ,
    βάζοντας κάποια ''φίλτρα'', μετατρέποντας τις σε ασπρόμαυρες, δίνοντας τους πολύ sharpen, και ότι άλλο μπορεί ο καθένας να φανταστεί.

    Ή ανεβάστε φωτογραφίες πλοίων ''διαφορετικές'', ''καλλιτεχνικές'' που δεν είναι δικές σας, έχοντας πάντα βέβαια υπ' όψιν την αναφορά
    του ονόματος του δημιουργού.

    Κάνω την αρχή, μοιραζόμενος μαζί σας μια σημερινή φώτο του ΙΟΝΙΑΝ ΣΠΙΡΙΤ.

    IONIAN SPIRIT.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 10-02-2008 στις 00:16

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Αν και εγώ θα έιμαι θεατής, ωραία ιδέα μου ακούγεται

  3. #3

    Προεπιλογή

    ΣΟΦΟΚΛΗΣ Β. στο λιμάνι του Πειραιά, από μια άλλη οπτική γωνία, και με μία διαφορετική εικαστκή άποψη.

    SOFOCLES V..jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 10-02-2008 στις 00:17

  4. #4

    Προεπιλογή

    ''ESPRESSO VENEZIA'', ''ΠΗΓΑΣΟΣ'', ''ΕΞΠΡΕΣ ΠΗΓΑΣΟΣ''.

    Μια αγαπημένη μου φωτογραφία, που μας καλεί να αποδράσουμε.........

    ...Καράβια αλήτες μας σφύριξαν κάτι, μας είπαν ''ελάτε'', μας κλείσαν το μάτι...

    PEGASUS.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 10-02-2008 στις 00:18

  5. #5

    Προεπιλογή

    Ωραια φωτογραφια , με το πανω το ΚΚΕ να λεει για της διακοπες , της οποιες μας της εκαναν απιαστες οι εφοπλιστες με τις τιμες στα πλοια τους
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  6. #6

    Προεπιλογή

    ''Η ΕΡΑΤΩ στο Πέραμα'', τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν. Για να μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πλοία και πέραν της ακτοπλοίας μας.....

    Εδώ, ένα πανέμορφο ''μικρό'' !!!

    ERATO.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 10-02-2008 στις 00:19

  7. #7

    Προεπιλογή

    Να βάλω και εγώ μια εικόνα τέλους διακοπών (αν και είμαστε στο μέσο του Χειμώνα).
    paint5.jpg

  8. #8
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Το ΠΑΝΑΓΙΑ Τ ΙΙ στο Αίγιο


    30052005.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maroulis Nikos : 09-01-2008 στις 08:36
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  9. #9

    Προεπιλογή

    Είναι στην παρέα μας ένας μεγάλος, ρομαντικός καραβολάτρης, με πολλές γνώσεις για πλοία που δεν είναι πια κοντά μας,
    αλλά προπάντων με μια γνήσια αγάπη για αυτά τα σκαριά.

    Αφιερωμένη λοιπόν στον φίλο Roi Baudoin η πιό κάτω φωτογραφία, η οποία μάλιστα ...τυγχάνει να είναι και δικιά του,
    απλά εγώ την είδα μέσα από μια άλλη εικαστική ματιά.

    Ας αφήσουμε τον Roi να μας πει την ιστορία της, καθώς και τα πλοία που εμφανίζονται σε αυτήν.

    ELEYSINA.jpg

  10. #10
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Και τα επτά ήταν υπέροχα

    Ευχαριστώντας για μία ακόμα φορά το φίλο Espresso Venezia για την εικαστική απόδοση μιας απλής φωτογραφίας, να πούμε ότι η εικόνα αυτή δείχνει ένα απόγευμα στον Κόπλο της Ελευσίνας. Σε αυτήν βλέπουμε από αριστερά προς τα δεξιά τα πλοία της "Arcadia Lines" "Bel Air" (πρώην "Ποσειδών Εξπρές"), "Μεγιστάνας" (πρώην "Silver Paloma") και "Σάμαινα", καθώς και τα πλοία "Εγνατία", "Πάνθηρ", "Ποσειδωνία" και "Μήδεια ΙΙ" της ΕΛΜΕΣ. Από όλα αυτά τα πλοία, το μόνο που επιζεί είναι το "Μήδεια ΙΙ" με το όνομα "Μήδεια V".
    Για όλους μας, πάντως, αυτό που μένει είναι ότι και τα επτά ήταν υπέροχα.

Σελίδα 1 από 72 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας