Σελίδα 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 131 έως 140 από 165

Θέμα: Ν. Καζαντζάκης [Metropolis, Ming Fai Princess, N.Kazantzakis, Shiretoku Maru]

  1. #131

    Προεπιλογή

    νομιζω οτι αυτη την υπερκατασκευη στην κοντρα γεφυρα αδικα την φτιαξαν . δεν την θυμαμαι ποτε μα ποτε να λειτουργει

  2. #132
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolasher Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω οτι αυτη την υπερκατασκευη στην κοντρα γεφυρα αδικα την φτιαξαν . δεν την θυμαμαι ποτε μα ποτε να λειτουργει
    Aπό όσο ξέρω στην αρχή άφηναν τον κόσμο να πηγαίνει εκεί. Μετά έγινε αυτό που έγινε κ σε άλλα καράβια. Μάλλον θα ενοχλούσε τους αξκούς που έμεναν από κάτω.

  3. #133

    Προεπιλογή

    Aυτο ξερω και εγω με αυτο που λεει για τις <κοντρα γεφυρες> ο ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ.Και στο Μυτιληνη καποια στιγμη περιορισαν τον χωρο και στο ΝΑΙΑΣ 2 αλλα και στο ΘΕΟΦΙΛΟΣ δεν λειτουργησε ποτε αυτος ο χωρος που ηταν ιδιας φιλοσοφιας με ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ.Τωρα δεν ξερω αν στο εκ μετασκευης,και πιο χτισμενου απο το αδελφο ΚΙΝΓΚ ΜΙΝΩΣ, Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ ειχε και αλλα θεματα με 300 επιβατες εκει πανω οι οποιοι μπορει να πηγαιναν και μονο απο την μια μερια να δουν κατι και να σας πω μονο οτι 300 επιβατες χ 75 κιλα μας κανει 22,5 τονους

  4. #134

    Προεπιλογή

    στο Λατω που ειναι στην ουσια το ιδιο πραγμα αλλα σαν εσωτερικο σαλονι δεν υπαρχει προβλημα. τοτε θα μπορουσαν το κλεισουν και να το κανουν σαλονι και οχι οπως ειχαν τον κοσμο σαρδελοποιημενο (αξεχαστο ταξιδι χωρις να υπαρχει κρεβατι ουτε για δειγμα στο πατωμα σε μια γωνιτσα του σελφ σερβις)

  5. #135

    Προεπιλογή

    To N.Καζαντζακης στο λιμανι του Πειραια τον Ιουλιο του 1994

    N.Kazantzakis Piraeus 1994.jpg

  6. #136
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    1995. Στον Σουηδό φωτογράφο είχε κάνει μεγάλη εντύπωση τα μηδενικά μέτρα ασφαλείας των δυο μελών του πληρώματος στην τσιμινιέρα.

    n kazantzakis tsiminiera 1994.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Takerman : 25-01-2014 στις 20:24

  7. #137

    Προεπιλογή

    Μονο που αυτο ειναι το King Minos.

  8. #138
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Για το Καζαντζάκης το ανέφερε ο Σουηδός. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν έχω την εμπειρία να ξεχωρίσω τα δυο καράβια από τις τσιμινιέρες. Τα είχα δει αρκετές φορές στον Πειραιά, δεν τα ταξίδεψα ποτέ. Οι admin ας μεταφέρουν το post στο αντίστοιχο θέμα.

  9. #139
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Στο Ν. Καζατζάκης οι τσιμινιέρες ειναι αρκετά ψηλότερες απο το Κιγκ Μίνως.

  10. #140

    Προεπιλογή

    Εχω την εντυπωση οτι τα Κινγ Μινως ,Ν.Καζαντζακης ,Δαιδαλος δεν ειχαν καν σπριγκλερ παρολο που μετασκευαστηκαν εξ ολοκληρου

Σελίδα 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας