Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 165

Θέμα: Ν. Καζαντζάκης [Metropolis, Ming Fai Princess, N.Kazantzakis, Shiretoku Maru]

  1. #61
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    592

    Προεπιλογή

    Μόνο στις γραμμές του εσωερικού? Δεν θα μπορούσε να πηγαίνει μέχρι και Μπάρι???

  2. #62
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Σιγουρα θα ηταν ενα επιπεδο πιο πανω απο G.A FERRIES,αλλα οταν υπαρχει η Blue Star εκει δεν θα εκανε αισθητη την παρουσια του σε ενα επιβατη.Τωρα απο υπηρεσιες χλωμο το βρισκω να εκανε κατι καλυτερο ασ πουμε απο τον Διαγορα.Αλλωστε παιδια μιλαμε για πλοια 35ετιας.
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  3. #63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marsant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα θα ηταν ενα επιπεδο πιο πανω απο G.A FERRIES,αλλα οταν υπαρχει η Blue Star εκει δεν θα εκανε αισθητη την παρουσια του σε ενα επιβατη.Τωρα απο υπηρεσιες χλωμο το βρισκω να εκανε κατι καλυτερο ασ πουμε απο τον Διαγορα.Αλλωστε παιδια μιλαμε για πλοια 35ετιας.
    Θα την έκανε την διαφορά...
    Αρκεί να θυμηθείς την διαφορά που έκανε το Αριάδνη στην Παροναξία...
    Ηταν κι αυτό 30έτιας πλοίο,αλλά πολυτελέστατο και αψεγάδιαστο εσωτερικά...
    Οσον αφορά το επιπεδο υπηρεσιών οι Μινωικές πάντα ήταν ένα σκαλί πιο πάνω απο αποιαδήποτε άλλη εταιρεία σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά μου βιώματα απο ταξίδια που έχω πραγματοποιήσει (και κάνω γύρω στα 10 κάθε χρόνο...)

  4. #64
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Φιλε vinman ξεχνας ομως κατι πολυ σημαντικο.Το Αριαδνη οντως ειχε κανει θραυση τοτε στη Γραμμη(μαζι του και το Ροδανθη) αλλα απο τοτε δυστηχως αλλαξαν παρα πολλα.Ειχαν αντιπαλους τοτε καραβια ισαξια αλλα και χαμηλοτερου επιπεδου και ιδιας η ακομη και μεγαλυτερης ηλικιας, ενω τωρα που εφερε την επανασταση η Blue Star με τους χρονους που κανει θα ηταν η τελευταια επιλογη το Καζαντζακης.Τοτε σιγουρα ηταν απο τα καλυτερα βαπορια και εσωτερικα και εξωτερικα αλλα δυστηχως τα χρονια περνανε...
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  5. #65

    Προεπιλογή

    Ως ''Ming fai princess''στην Κίνα το 2003
    (Κομμένες απο τον Εφοπλιστή-2003)


    Συνημμένο Αρχείο 13924

  6. #66

    Προεπιλογή

    Ταξίδευα από Ηράκλειο με το Καζαντζάκης κάπου στον Ιούλιο του 1996 εγώ τότε 11 χρονών και ήμουν μαζί με τη μητέρα μου στο σαλόνι της οικονομικής όπου ήταν και η ντίσκο του πλοίου. την επόμενη μέρα θα γίνονταν η κηδεία του Ανδρέα Παπανδρέου , μιας προσωπικότητας πολύ αγαπητής στην Κρήτη, εμείς γυρίζαμε από διακοπές στο χωριό και θυμάμαι ότι όσοι πήγαιναν για την κηδεία και επέστρεφαν άμεσος θα πλήρωναν μισό εισιτήριο (δε ξέρω αν ισχύει αλλά αυτό είχαμε ακούσει στο χωριό) . εμείς πληρώσαμε κανονικό παντός.
    Θυμάμαι ανακοίνωσαν ότι το πλοίο θα αφιχθεί στον Πειραιά στις 5 ! έκανε δηλαδή μια ώρα λιγότερο από ότι έκανε πάντα και ότι θα αναχωρούσε από Πειραιά στις 8 το βράδυ.
    Το πλοίο ήταν γεμάτο κρητικούς που πήγαιναν για την κηδεία και όταν κατά τις 12 πήγαν να ανοίξουν τη ντίσκο θυμάμαι έναν παππού να λέει ότι είναι ντροπή και ότι έχουμε πένθος και έτσι η ντίσκο δεν άνοιξε εκείνο το βράδυ.
    Αυτή είναι μια από τις αναμνήσεις που έχω από το πλοίο αυτό μιας και ήμουν 6 χρόνων όταν πρωταξιδεψα με τον Καζαντζάκη και οι αναμνήσεις είναι άπειρες.

  7. #67
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα και Χιο -Μυτιλήνη δε με χάλαγε.Ετσι και αλλιώς πιο μικρο απο το Λισσός είναι και πολλές καμπίνες έχει.
    18 μέτρα μικρότερο από το Λισσός είναι,και 18 μεγαλύτερο από το Ιεράπετρα Λ.

  8. #68

    Προεπιλογή

    ¶λλη μία φωτογραφία του απο το Πέραμα τις πρώτες μέρες που είχε έρθει Ελλάδα!!


    Συνημμένο Αρχείο 16578



    ...και μία αναχώρηση του...



    Συνημμένο Αρχείο 16579



    (κομμένες απο τεύχη του Εφοπλιστή)

  9. #69
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    592

    Προεπιλογή

    Από πρύμνη δεν υπήρχε???

  10. #70

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από heraklion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πρύμνη δεν υπήρχε???
    Oρίστε και μία απο την πρύμη...
    Η φωτογραφία αυτή κοσμούσε το εξώφυλλο του φυλλαδίου των Μινωικών του 1992...

    Συνημμένο Αρχείο 20436



Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας