Σελίδα 48 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3846474849 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 471 έως 480 από 490

Θέμα: Εξπρές Σκιάθος [Express Skiathos, Eξπρές Χαρούλα, Σούπερκατ Χαρούλα, Χαρούλα]

  1. #471
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ενημερώθηκε, βραδινές ώρες σήμερα, η Λιμενική Αρχή Τήνου από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ “EXPRESS SKIATHOS” Ν.Π. 9937, το οποίο εκτελούσε προγραμματισμένο δρομολόγιο από Μήλο για Κίμωλο – Σιφνο – Σέριφο – Σύρο – Τήνο – ¶νδρο, ότι κρίνεται επισφαλής η προσέγγιση του στο λιμένα Τήνου λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στην περιοχή και ότι το πλοίο θα συνέχιζε το δρομολόγιό του για το λιμένα ¶νδρου.
    Στο ανωτέρω πλοίο ανέμεναν προς αποβίβαση οχτώ (08) επιβάτες και ένα (01) Ι.Χ.Ε. ενώ ανέμεναν προς επιβίβαση σαράντα τρεις (43) επιβάτες και ένα (01) Ε.Ι.Χ. με προορισμό τον λιμένα Γαυρίου, οι οποίοι θα προωθηθούν στον προορισμό τους με μέριμνα της πλοιοκτήτριας εταιρίας.
    ΠΗΓΗ

  2. #472
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Σύρος
    Μηνύματα
    1.653

    Προεπιλογή

    Ας το δουμε πριν μερικες μερες στο λιμανι της Συρου, ολα τα χρονια σαν Χαρούλα το αναφερω και με κοιταζουν με απορια οι συναδελφοι στη δουλεια μου...

    DSCN8995.JPG

  3. #473
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Εξπρές Σκιάθος ολοκλήρωσε τα ενδοκυκλαδίτικα δρομολόγια του και πήγε στο ΝΜΔ για την ακινησία του. Καλή συνέχεια.

  4. #474
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Εξπρές Σκιάθος αναχώρησε σήμερα το πρωί από το ΝΜΔ με προορισμό όπως γράφει στο AIS του την Αλόνησσο ώστε να ξεκινήσει τα δρομολόγια του στις Σποράδες. Εδώ φωτο από το αρχείο μου στο Βόλο, όταν είχα πάει να κάνω τροφοδοσία στο κρουαζιερόπλοιο M/S MARINA. Καλή συνέχεια.

    EXPRESS-SKIATHOS-30-13-11-2011.jpg

  5. #475
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Το ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΙΑΘΟΣ δεμένο στην Σκιάθο εχθές.
    20190710_103255.jpg
    Σκιάθος 10/07/2019

  6. #476
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Εξπρές Σκιάθος έφυγε εχθές από Βόλο και πηγαίνει στα ναυπηγεία Χαλκίδας για την συντήρηση του. Αυτή την ώρα στο Νότιο Ευβοϊκό Κόλπο. Εδώ μια φωτογραφία του από το αρχείο μου στο Βόλο. Καλή συνέχεια.

    EXPRESS-SKIATHOS-28-13-11-2011.jpg

  7. #477
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Συγχωρέστε μου εάν ενδεχομένως βγαίνω εκτός topic και εάν είμαι ίσως αδαής επί αυτών των ζητημάτων αλλά με αφορμή την έλευση του Σκιάθος από το Βόλο στη Χαλκίδα μου γεννήθηκε η εξής απορία: Υπάρχει η δυνατότητα για ένα πλοίο του μεγέθους του Σκιάθος να διαπλεύσει το βόρειο Ευβοικό κόλπο και να περάσει τη γέφυρα της Χαλκίδας σε κάπως έστω ευνοική ώρα παλίρροιας? Η είναιι απαγορευτικό ανεξαρτήτως παλίρροιας? Μου φαίνεται "κάπως" το να χρειάζεται ένα πλοίο (αυτού του μεγέθους) να περάσει ανοιχτά της Σκύρου προκειμένου να πάει από Βόλο Χαλκίδα (σαν Πειραιάς-Πάτρα κάνοντας το γύρο της Πελοποννήσου μου κάνει)

  8. #478
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχωρέστε μου εάν ενδεχομένως βγαίνω εκτός topic και εάν είμαι ίσως αδαής επί αυτών των ζητημάτων αλλά με αφορμή την έλευση του Σκιάθος από το Βόλο στη Χαλκίδα μου γεννήθηκε η εξής απορία: Υπάρχει η δυνατότητα για ένα πλοίο του μεγέθους του Σκιάθος να διαπλεύσει το βόρειο Ευβοικό κόλπο και να περάσει τη γέφυρα της Χαλκίδας σε κάπως έστω ευνοική ώρα παλίρροιας? Η είναιι απαγορευτικό ανεξαρτήτως παλίρροιας? Μου φαίνεται "κάπως" το να χρειάζεται ένα πλοίο (αυτού του μεγέθους) να περάσει ανοιχτά της Σκύρου προκειμένου να πάει από Βόλο Χαλκίδα (σαν Πειραιάς-Πάτρα κάνοντας το γύρο της Πελοποννήσου μου κάνει)
    Δεν ξέρω αν σου λύνω την απορία.
    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0...80%CE%BF%CF%85

  9. #479

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχωρέστε μου εάν ενδεχομένως βγαίνω εκτός topic και εάν είμαι ίσως αδαής επί αυτών των ζητημάτων αλλά με αφορμή την έλευση του Σκιάθος από το Βόλο στη Χαλκίδα μου γεννήθηκε η εξής απορία: Υπάρχει η δυνατότητα για ένα πλοίο του μεγέθους του Σκιάθος να διαπλεύσει το βόρειο Ευβοικό κόλπο και να περάσει τη γέφυρα της Χαλκίδας σε κάπως έστω ευνοική ώρα παλίρροιας? Η είναιι απαγορευτικό ανεξαρτήτως παλίρροιας? Μου φαίνεται "κάπως" το να χρειάζεται ένα πλοίο (αυτού του μεγέθους) να περάσει ανοιχτά της Σκύρου προκειμένου να πάει από Βόλο Χαλκίδα (σαν Πειραιάς-Πάτρα κάνοντας το γύρο της Πελοποννήσου μου κάνει)
    Οχι λόγω πλάτους μου φαινεται
    το μέγιστο επιτρεπόμενο για διέλευση ειναι η 13 η 14’μετρα . Αυτο ειναι 22

  10. #480
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το αμφίπλωρο Αγία Βαρβάρα που πέρασε προχθές είναι 17 μέτρα.

Σελίδα 48 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3846474849 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας