Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 86

Θέμα: Κουφά που ακούσαμε για Καράβια και Ακτοπλοΐα! (Rumours for ships and coastal routes)

  1. #61

    Προεπιλογή Κοτζαμ μαντράχαλοι δε ντρεπομαστε λιγο, τι θεμα ειναι αυτο; ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

    Mε τις σαχλαμάρες εδω μέσα με βλέπω να φεύγω απο Σκανδιναβία και να την κάνω για Καραβαϊκή! (συνηθισμένο σαρδαμ)

    Οι θεωρίες συνομοσίας πάντως δίνουν και παίρνουν. Εγώ μια φορά είχα ακούσει απο άνθρωπο ψαγμένο, που είναι μεσα στα κόλπα, το κλασικο τύπο "Ακου να σου πω εγώ τι γινεται, εσυ δεν τα ξερεις" οτι το Ανθη Μαρινα μέχρι και το γκαράζ ειναι ιαπωνικό αλλά ολο το κομοδέσιο ειναι αγγλικο. Ο Αγουδημος πηρε δυο καραβια που προοριζόταν για διάλυση και τα ένωσε εις γαστρα μιαν συμφωνα με τον συνομιλητη μου πάντα, οπως θα καταλαβατε.

    Και κάτι οικογενειακο. Ο παππους μου ειχε μια παλια τηλεόραση, απο αυτές τις ασπρόμαυρες που ήθελε μια κάποια ώρα να παρει μπρος και να πίασει σημα. Την ειχε ονομάσει "Νταλιάνα".

    Πολλά φιλια από τα ξενα
    Καλως βρεθήκαμε και πάλι
    Django

    [I] Δεν θα κοπούμε ποτέ κουφάλα σκραπατζή! [/I]

  2. #62
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Καταπληκτικό το χιούμορ του Παππού!

  3. #63
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    1.558

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Django Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε τις σαχλαμάρες εδω μέσα με βλέπω να φεύγω απο Σκανδιναβία και να την κάνω για Καραβαϊκή! (συνηθισμένο σαρδαμ)


    Οι θεωρίες συνομοσίας πάντως δίνουν και παίρνουν. Εγώ μια φορά είχα ακούσει απο άνθρωπο ψαγμένο, που είναι μεσα στα κόλπα, το κλασικο τύπο "Ακου να σου πω εγώ τι γινεται, εσυ δεν τα ξερεις" οτι το Ανθη Μαρινα μέχρι και το γκαράζ ειναι ιαπωνικό αλλά ολο το κομοδέσιο ειναι αγγλικο. Ο Αγουδημος πηρε δυο καραβια που προοριζόταν για διάλυση και τα ένωσε εις γαστρα μιαν συμφωνα με τον συνομιλητη μου πάντα, οπως θα καταλαβατε.

    Και κάτι οικογενειακο. Ο παππους μου ειχε μια παλια τηλεόραση, απο αυτές τις ασπρόμαυρες που ήθελε μια κάποια ώρα να παρει μπρος και να πίασει σημα. Την ειχε ονομάσει "Νταλιάνα".

    Πολλά φιλια από τα ξενα
    Καλως βρεθήκαμε και πάλι

    Django
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

  4. #64
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    592

    Προεπιλογή

    Ένας είπε ότι το BLUE STAR ITHAKI ήταν ίδιο με το SUPERFERRY II και έκανε μετασκευή για να μοιάζει με τα BLUE STAR PAROS και BLUE STAR NAXOS.

    Και υποστηρίζει ότι έχει φώτο που το αποδικνύει απο τις εργασίες μετασκευής.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heraklion : 10-11-2008 στις 00:43

  5. #65

    Προεπιλογή

    σημερα στο λιονταρι χαζευαμε το summit που απεπλεε και ακουσα 2 διπλα απο εμας να λενε...

    -ιταλια παει αυτο ..
    -οχι ρε δεν ειναι κρουαζιεροπλοιο,ειναι τετοιο ,μεταφορικο

    ΕΛΕΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΗΡΙΟ
    σχολια δικα μας- εχουν δικιο και πηγαινε να παρει τους προσκυνητες απο την αιγινα

  6. #66
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    λεω και γω να σας αφηγηθω ορισμενα μαργαριταρια..
    πριν απο λιγο καιρο σε καποιο μεγαλοκαναλι δημοσιογραφος αναφερε το εξης...<<μετα απο φιλοτιμες προσπαθειες του καπετανιου το πλοιο καταφερε να προσαραξει στο λιμανι...!!!>>δηλαδη αν δεν ηταν φιλοτιμος ο καπετανιος τι θα εκανε?????? θα το βομβαρδιζε?? ρε που εχουμε μπλεξει...

    αμ το αλλο?εδω στο νησι μου στην ανδρο χροοονια ολοοοκληρα υπηρχε η εντυπωση οτι το bari express ηταν αντιτορπιλικο στα νιατα του...
    1<<βλεπεις ποσο στενο πλοιο ειναι?ετσι ειναι τα πολεμικα>> 2<<γιατι η πλωρη ξυραφι που εχει?>> 3<<ακου που σου λεω,πολεμικο ηταν,κατι ξερω και στο λεω..>>τα κανονια μονο δεν μας ειπαν που τα ειχε...

  7. Προεπιλογή

    Η ίδια φήμη κυκλοφορούσε και για το ΡΟΜΙΛΝΤΑ στη Νάξο!
    Ήταν μάλιστα φρεγάτα του αγγλικού πολεμικού ναυτικού!!!!

  8. #68
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    α πολυ ωραια!!
    εμεις αντιτορπιλικο,εσεις φρεγατα....ολο τον αγγλικο στολο φεραμε στην Ελλαδα δηλαδη...

  9. #69
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή ΑΝΕΚΔΟΤΟ.....

    Είναι Πέμπτη 13/11/2008 και έξω από το κιόσκι της ΝΕΛ στο λιμάνι της Μυτιλήνης έχουνε μαζευτεί γύρω στους 90-100 λαθρομετανάστες για να κόψουν εισιτήριο για Πειραιά-στον έναν εκδότη-στον άλλον ''σκάει μύτη'' ένας γύφτος για να βγάλει και αυτός εισιτήρια για όλο το γυφτομάνη του.Καθώς πλήρωνε πετάει το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ:
    Ρε τη βρώμα είναι αυτή ρε?Θα μας πεθάνουν αυτοί οι μαύροι,πωπω θα κολλήσουμε καμιά αρρώστια!!!!ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ

  10. #70
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    ρατσιστικό αλλά καλό... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχαχαχχααχαχαχ
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας