Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 193

Θέμα: Πάτμος [Patmos, Albatross, Izu No.11]

  1. Προεπιλογή Πάτμος [Patmos, Albatross, Izu No.11]

    Σε πολύ κακή κατάσταση βρίσκεται το Πάτμος αλλά και το Ρόδος της ΔΑΝΕ. Δεν προλαβαίνουν να βγούν τέλη Ιουνίου και αν τελικά κάνουν δρομολόγια θα πουληθούν του χρόνου.

  2. #2
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    1) Δεν υπάρχει περίπτωση να βγουν όχι μόνο εξαιτίας της κάκιστης κατάστασης που βρίσκονται κυρίως εσωτερικά αλλά γιατί δεν τείθεται τέτοιο θέμα. 2) Ο μόνος τρόπος για να πουληθούν είναι να βρεθεί κάποιος να τα πάρει στον πλειστηριασμό αλλιώς θα ρημάξουν εκεί που βρίσκονται και θα έχουν την τύχη του ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ και του ΘΗΣΕΑ.

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή Τίτλοι τέλους

    Η Blue Star Ναυτιλιακή Α.Ε. ανακοινώνει ότι υπεγράφη συμφωνητικό για την πώληση των Ε/Γ-Ο/Γ ΠΑΤΜΟΣ & Ε/Γ-Ο/Γ ΡΟΔΟΣ στις εταιρίες Attar Construction Ltd και Taymouth Ltd αντίστοιχα.

    Το συμφωνηθέν τίμημα πώλησης ανέρχεται σε USD 3.030.000 τοις μετρητοίς ενώ το εκτιμώμενο κέρδος από την πώληση ανέρχεται σε Ευρώ 100.000 περίπου.

    Η παράδοση των πλοίων αναμένεται να ολοκληρωθεί μέχρι το τέλος του τρέχοντος μηνός.
    Από το site της Blue Star.

    Για να μην αισιοδοξούμε άδικα, το ζουμί της παραπάνω ανακοίνωσης είναι και τα δύο πλοία πάνε για διάλυση. Ειδικά η Attar Construction είναι εταιρία που ειδικεύεται στο να μεταπωλεί πλοία σε διαλυτές.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George : 11-09-2006 στις 23:33

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Η Blue Star Ναυτιλιακή ΑΕ ανακοινώνει ότι σήμερα, Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2006 ολοκληρώθηκε η πώληση των Ε/Γ-Ο/Γ ΠΑΤΜΟΣ & Ε/Γ-Ο/Γ ΡΟΔΟΣ στις εταιρίες Attar Construction Ltd και Taymouth Ltd αντίστοιχα, με την παράδοση των δύο πλοίων στο λιμάνι της Δραπετσώνας.
    Και τυπικά πλέον σε ξένα χέρια. Από μέρα σε μέρα αναμένεται η αναχώρησή τους για πάντα.

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Και ο τόπος μαρτυρίου θα είναι η παραλία της Alang στην Ινδία σύφωνα με την έντυπη έκδοση της εφημερίδας "Οικονομική Ναυτιλιακή".

  6. #6
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Το νέο όνομα του ΠΑΤΜΟΣ είναι το πετσοκομένο PAT. Στο πλοίο γίνονται εργασίες επισκευής από τους Ινδούς που έχει πλέον ως πλήρωμα και θα αναχωρήσει περίπου σε έναν μήνα για τον τόποτ του μαρτυρίου. Τα ίδια και για το ΡΟΔΟΣ του οποίου το όνομα έχει σβηστεί αλλά δεν έχει γρταφτεί το καινούριο.

    Μόνο εγώ κλαίω για τα δύο πλοία της ΔΑΝΕ;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George : 05-10-2006 στις 00:18

  7. #7

    Προεπιλογή

    Όχι φίλε και εγώ στεναχοριέμαι από αυτή την εξέλιξη.
    Κρίμα για αυτά τα δύο πλοία και ιδιαίτερα για το ΠΑΤΜΟΣ...

  8. #8
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Έχει κανείς φώτο τους κατα το τελευταίο ταξίδι?

  9. #9

    Προεπιλογή Πάτμος

    Μιας και στο προηγομενο post μου πιασαμε το Λερος και τη ΔΑΝΕ , λεω να σας παω στο αλησμονητο ΠΑΤΜΟΣ (το πλοιο που ακομα και σημερα εξακολουθει να ειναι το πρωτο σε φορες που εχω μπει ποτε , δυστιχως το BS 2 ειναι πολυ κοντα πια να περασει πρωτο ) .......
    Δε θα ξεχασω τη χρονια που ειχε το το κουλο δρομολογιο απο Ροδο-Κω-Καλυμνο-Αστυπαλαια-Λερο-Πατμο-Πειραια....
    Ηταν η χρονια που διπλωνε με το ΠΡΕΒΕΛΗΣ και μια βδομαδα το εκανε το ενα την αλλη το αλλο......Εχω ριξει γελιο στο ΠΑΤΜΟΣ με καποιο φιλο και συναδελφο συνταξιδευτη , που ηθελε να παει απο Καλυμνο - Λερο (εγω πηγαινα Αστυπαλαια) και συνολικα εκανε 6 ωρες ....

    Υ/Γ Δεν δημοσιευω φωτογραφιες πλοιων της ΔΑΝΕ γιατι δυστιχως δεν εχω
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    To Πρεβελη το ειχαμε στα Δωδεκανησα το 2000. Το 1999 ειχαμε τη μπανιερα Καντια. Αρα, καπου στο 2000 αναφερεσαι!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας