Σελίδα 26 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 251 έως 255 από 255

Θέμα: Ο Κόλπος των θαυμάτων (Ελευσίνα) [Historical photos from Eleusis Bay]

  1. #251
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    To δεξαμενόπλοιο WAVE που ήταν παροπλισμένο για δεκαετίες στον κόλπο της Ελευσίνας, εδώ σαν ALINTA τον Αύγουστο του 1974. Φωτογραφία που μας έστειλε ο Peter Fitzpatrick.
    Συνημμένο Αρχείο 196062
    Από τα πολύ τελευταία εναπομείναντα Δ/Ξ με 2 ακομοντέσια.Απορώ πως άντεξε 15 χρόνια παροπλισμένο.

  2. #252
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα πολύ τελευταία εναπομείναντα Δ/Ξ με 2 ακομοντέσια.Απορώ πως άντεξε 15 χρόνια παροπλισμένο.
    Δεν άντεξε ! Είναι αυτό που κάποια στιγμή βγήκε στην Εθνική οδό, παρασυρμένο από τον άνεμο ! Ειναι και η αφορμή που άνοιξε το συγκεκριμένο topic, πριν από πολλά χρόνια απο το φίλο μας τον Αντώνη. Δείτε και τη σχετική ανάρτηση στην πρώτη σελίδα. Την ημέρα εκείνη περνούσα με το λεωφορείο από τον Σκαραμαγκά, και είχες την αίσθηση ότι θα μπορούσες να συγκρουστείς με το πλοίο. Δυστυχώς δεν ανοίγουν οι φωτογραφίες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a.molos : 27-11-2019 στις 15:21
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  3. #253
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από a.molos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν άντεξε ! Είναι αυτό που κάποια στιγμή βγήκε στην Εθνική οδό, παρασυρμένο από τον άνεμο ! Ειναι και η αφορμή που άνοιξε το συγκεκριμένο topic, πριν από πολλά χρόνια απο το φίλο μας τον Αντώνη. Δείτε και τη σχετική ανάρτηση στην πρώτη σελίδα. Την ημέρα εκείνη περνούσα με το λεωφορείο από τον Σκαραμαγκά, και είχες την αίσθηση ότι θα μπορούσες να συγκρουστείς με το πλοίο. Δυστυχώς δεν ανοίγουν οι φωτογραφίες.
    Από ανοικτά των Ναυπηγείων Ελευσίνας παρασύρθηκε κ έφθασε στα διυλιστήρια στον Ασπρόπυργο.Όταν μπήκα στην Σχολή 1977,ήμουν νιός Κ γέρασα, αυτό ήταν δεμένο σε ντάνα μαζι με ένα STAR της ιδιας εταιρείας.Δάσος τότε τα καράβια,πραγματικά η χαρά του καραβολάτρη!

  4. #254

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ανοικτά των Ναυπηγείων Ελευσίνας παρασύρθηκε κ έφθασε στα διυλιστήρια στον Ασπρόπυργο.Όταν μπήκα στην Σχολή 1977,ήμουν νιός Κ γέρασα, αυτό ήταν δεμένο σε ντάνα μαζι με ένα STAR της ιδιας εταιρείας.Δάσος τότε τα καράβια,πραγματικά η χαρά του καραβολάτρη!
    Προδηδεις την ηλικία σου αγαπητέ μου

  5. #255
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προδηδεις την ηλικία σου αγαπητέ μου
    Δεν έχω πρόβλημα,εξ άλλου οι φίλοι εδώ,πάνω κάτω ξέρουν!

Σελίδα 26 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας