Σελίδα 12 από 106 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 1053

Θέμα: G.A. Ferries

  1. #111
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    238

    Προεπιλογή

    Νταξει ρε παιδια, δε φευγει για να τη πει στους δημοσιογραφους, για οικονομικους λογουσ το κανει. Παντως εχετε δικιο, αν φυγει θα δημιουργηθει τεραστιο κενο...

  2. #112
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι μονο αυτο παιδια.Χανεται αλλο ενα κομματι απο τα λιγα ομορφα παλια ποσταλια που μας ειχαν μεινει,και το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι θα μεινουν τοσες οικογενειες ξαφνικα χωρις δουλεια.ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  3. #113
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Προσωπικά πιστεύω πως το κάνει και γι αυτό που λέει ο Marsant!Το ΣΑΣ δεν έκανε δεκτά τα αιτήματα του,τα ΜΜΕ του κάνουν πόλεμο,αν όντως έχει και οικονομικές δυσκολίες και του δίνεται η ευκαιρία να πουλήσει φαντάζομαι πως μέσα του είπε "άντε μπιπ όλοι σας και να δούμε τι θα κάνετε χωρίς εμένα τωρα"...Φυσικά αυτό είναι καθαρά προσωπική μου γνώμη και εικασιά...Τους λόγους του τους ξέρει μόνο αυτός και σίγουρα θα ναι και αρκετά καλοί....

  4. #114
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Και φίλε Marsant η Ροδάνθη πρέπει να πάει στη ΝΕΛ να βοηθήσει την αδερφούλα της που τώρα χωρίς το Θεόφιλο τραβάει ζόρια...

  5. #115
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Μακαρι να παει στη ΝΕΛ αντι να παει εξω φιλε Speedkiller.Θα εκανε πολυ ωραιο διδυμο με το ΜΥΤΙΛΗΝΗ και θα του πηγαιναν και τα χρωματα.Ωραια τα λεμε εμεις αλλα λογαριαζουμε χωρις τον ξενοδοχο
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  6. #116
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marsant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να παει στη ΝΕΛ αντι να παει εξω φιλε Speedkiller.Θα εκανε πολυ ωραιο διδυμο με το ΜΥΤΙΛΗΝΗ και θα του πηγαιναν και τα χρωματα.Ωραια τα λεμε εμεις αλλα λογαριαζουμε χωρις τον ξενοδοχο
    πολυ καλο διδυμο?βρε παιδια για να επανελθετε στη ταξη.ειπαμε καλα ,χρυσα ,το ΜΥΤΙΛΗΝΗ και το ΡΟΔΑΝΘΗ,αλλα ως ποτε?

  7. #117
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Δικιο εχεις φιλε scoufgiαn.H αντιστροφη μετρηση και των 2 πλοιων εχει αρχισει εδω και χρονια τωρα.Απλα εχουν πολλους φιλους τα 2 καραβια και δεν θελουμε να μας αφησουν.Για αυτο ειπα στα ματια τα δικα μας καλο διδυμο και οτι λογαριαζουν χωρις τον ξενοδοχο.
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  8. #118

    Προεπιλογή

    O κ. Αγούδημος σίγουρα δεν είναι κάποιος ''αλεξιπτωτιστής'' στον χώρο της Ακτοπλοίας. Παλιά ''καραβάνα'' στο λιμάνι,
    και από τους ανθρώπους που γνωρίζουν καλά το τοπίο των Ακτοπλοικών γραμμών.

    Σίγουρα λοιπόν δεν βρέθηκε ''εξ απροόπτου'' ώστε να εξαναγκασθεί σε αυτή την θρυλούμενη (τουλάχιστον προς το παρόν) κίνηση.
    Και σε αυτό συνηγορεί, το ότι δεν έκανε καμμία κίνηση στο να εκσυγχρονίση έστω και μερικώς τον στόλο του τα τελευταία χρόνια.

    Το θέμα όμως που τίθεται τώρα (αν και εφόσον πραγματοποιηθεί τελικά αυτή η πώληση) είναι το ποιά πλοία θα αντικαταστήσουν
    στις γραμμές τους τα ...υπέργηρα, αργοκίνητα, ατημέλητα 7 (επτά) πλοία του καπτά Μάκη ???
    Μήπως έχει ακούσει κανείς για νέες ναυπηγήσεις, για νέες αγορές έστω πλοίων που δεν έχω ακούσει εγώ ???
    Ποιά θα είναι τα νέα και σύγχρονα (θέλω να πιστεύω) πλοία που θα αντικαταστήσουν αυτά του καπτά Μάκη στις άγονες και
    επιδοτούμενες γραμμές ''φιλέτο'' ??? Ναι, ναι, πολύ καλά διαβάσατε ''επιδοτούμενες γραμμές ''φιλέτο'', μιας και μην γελιέται κανείς,
    άμα τη αποχωρήσει της GA από τις άγονες, αυτές θα επαναδιαπραγματευτούν από τους επίδοξους μνηστήρες κάτω από νέους
    και πολύ διαφορετικούς οικονομικούς όρους.

    Η μήπως θα δούμε τελικά στην θέση της Μιλένας και της Νταλιάνας να δρομολογούνται (τη ευγενική χορηγία του κράτους φυσικά,
    και άρα όλων μας) άρτι εισαχθέντα 35άρικα παπόρια που απλά θα έχουν εναρμονιστεί στις νέες απαιτήσεις με μια μικροεπισκεύη,
    την προσθήκη σπόνσονς και ένα καλό ....βαψιματάκι ???

    Εδώ είμαστε και εδώ θα είμαστε (θεού θέλοντος) να γράφουμε, να σχολιάζουμε και να στέλνουμε (ελαφρά τη καρδία,
    τι καραβολάτρες θα είμασταν άλλωστε ???) στο πυρ το εξώτερον Ρομίλντες, Δημητρούλες και Ροδάνθες.

    Αμήν........ (ουφ τα είπα όλα.....).

  9. #119
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή G.A Ferries

    Αποκλειστικές δηλώσεις στο Marinews.gr έκανε ο γνωστός ακτοπλόος Μάκης Αγούδημος σχετικά με τις φήμες για πώληση της εταιρείας του G.A.Ferries. Ο καπετάν Μάκης επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε διαπραγματεύσεις με ξένους επενδυτές για την πώληση της εταιρείας του, διέψευσε όμως κατηγορηματικά ότι οι συνομιλητές του είναι ο Βίκτωρ Ρέστης και ο Ναγκίμπ Σαουίρις, όπως έχει ακουστεί τις τελευταίες ημέρες.
    «Πωλείται όλη η εταιρεία σε πολύ σοβαρούς ξένους πλοιοκτήτες-επενδυτές. Είμαστε σε διαπραγματεύσεις. Όμως θέλω να τονίσω κατηγορηματικά ότι οι υποψήφιοι αγοραστές δεν είναι ούτε ο κύριος Βίκτωρ Ρέστης ούτε ο κύριος Ναγκίμπ Σαουίρις>.

    Πηγη: Marinews

  10. #120
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Μία πρόταση και από μένα και όποιος πιάσει το υπονοούμενο!!! Κάθε χρόνο τα ίδια Πάντελή μου τα ίδια Παντελάκι μου!!! Βαρέθηκε να τα ακούει το αυτί μου...
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

Σελίδα 12 από 106 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας