Σελίδα 3 από 106 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 1053

Θέμα: G.A. Ferries

  1. #21
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Δύο φορές ταξίδεψα με την εταιρεία GA FERRIES. Εντυπώσεις, μετά την αναβάθμηση... :?:

  2. #22
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Ταξίδεψα στις 23/09/2004 με το πλοίο της εταιρείας GA Ferries, IONIAN SKY, απο Ηγουμενίτσα προς Πρίντεζι στην καμπίνα 730 η οποία ομως μύριζε μούχλα και ο θαλαμηπόλος μου δικαιολογήθηκε πως είχαν καθαρίση την μοκέτα πρόσφατα και η καμπίνα παρέμενε κλειστή ελλείψει επιβατών.Προθυμοποιήθηκαν ωστόσω να με μεταφέρουν στην καμπίνα 748, η οποία ομως ηταν εντελώς ακαθάριστη απο τους προηγούμενους επιβάτες. Παραπονέθηκα και αρχίσαμε να ψάχνουμε κάποια καθαρή.Αφού είδαμε μερικές με τον θαλαμηπόλο οι οποίες ηταν ομως ακάθαρτες, παραπονέθηκα λέγοντας πώς δεν είναι δική μου δουλειά να ψάχνω τις καμπίνες του πλοίου αν ειναι καθαρές ο θαλαμηπόλος μου έκλεισε κατάμουτρα την πόρτα και εκεί αναψε καβγάς. Κάποια στιγμή ζήτησα να δώ τον πλοίαρχο αντι αυτού ομως ηρθε ο αρχιθαλαμηπόλος αξιωματικός ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ έριξε το φταίξιμο για το ακάθαρτο πλοίο σε εμάς, λέγοντάς μου οτι εγώ μπήκα στο καράβι για να κάνω επιθεώρηση! Οταν σύζυγός μου προσπάθησε να ρίξη λίγο τους τόνους λέγοντάς του πως με μια συγγνώμη και ενα καθάρισμα του χώρου θα ειχε λήξη το θέμα, ο εν λόγω αξιωματικός αρχισε πάλι τις φωνές οτι "εγώ ειμαι αξιωματικός και να δείτε τι θα σας κάνω και κάντε παράπονα όπου θέλετε" κλπ. Απαράδεκτη κατάσταση επικρατούσε και στο εστιατόριο του εν λόγω πλοίου, με βρώμικα σκεύη, απαράδεκτο φαγητό και αδιάφορο προσωπικό, που μίλαγε στα κινητά και έλεγε μεταξύ του ανέκδοτα! Για την κατάσταση αυτή διαμαρτυρήθηκα με την επιστροφή μου, στην εταιρεία, η οποία με αγνόησε εντελώς... :twisted:
    Αντίθετα κατα την επιστροφή μου απο Πρίντεζι προς Ηγουμενίτσα 24/09/2004 με το πλοίο ΠΗΝΕΛΟΠΗ Α της ίδιας εταιρείας και πάλι, παρ' οτι το πλήρωμα στην πλειοψηφία του ηταν αλλοδαπό, δεν αντιμετώπισα
    κανένα πρόβλημα και μόνο καλά λόγια έχω να πω.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  3. #23
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xara
    Ταξίδεψα στις 23/09/2004 με το πλοίο της εταιρείας GA Ferries, IONIAN SKY, απο Ηγουμενίτσα προς Πρίντεζι στην καμπίνα 730 η οποία ομως μύριζε μούχλα και ο θαλαμηπόλος μου δικαιολογήθηκε πως είχαν καθαρίση την μοκέτα πρόσφατα και η καμπίνα παρέμενε κλειστή ελλείψει επιβατών.Προθυμοποιήθηκαν ωστόσω να με μεταφέρουν στην καμπίνα 748, η οποία ομως ηταν εντελώς ακαθάριστη απο τους προηγούμενους επιβάτες. Παραπονέθηκα και αρχίσαμε να ψάχνουμε κάποια καθαρή.Αφού είδαμε μερικές με τον θαλαμηπόλο οι οποίες ηταν ομως ακάθαρτες, παραπονέθηκα λέγοντας πώς δεν είναι δική μου δουλειά να ψάχνω τις καμπίνες του πλοίου αν ειναι καθαρές ο θαλαμηπόλος μου έκλεισε κατάμουτρα την πόρτα και εκεί αναψε καβγάς. Κάποια στιγμή ζήτησα να δώ τον πλοίαρχο αντι αυτού ομως ηρθε ο αρχιθαλαμηπόλος αξιωματικός ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ έριξε το φταίξιμο για το ακάθαρτο πλοίο σε εμάς, λέγοντάς μου οτι εγώ μπήκα στο καράβι για να κάνω επιθεώρηση! Οταν σύζυγός μου προσπάθησε να ρίξη λίγο τους τόνους λέγοντάς του πως με μια συγγνώμη και ενα καθάρισμα του χώρου θα ειχε λήξη το θέμα, ο εν λόγω αξιωματικός αρχισε πάλι τις φωνές οτι "εγώ ειμαι αξιωματικός και να δείτε τι θα σας κάνω και κάντε παράπονα όπου θέλετε" κλπ. Απαράδεκτη κατάσταση επικρατούσε και στο εστιατόριο του εν λόγω πλοίου, με βρώμικα σκεύη, απαράδεκτο φαγητό και αδιάφορο προσωπικό, που μίλαγε στα κινητά και έλεγε μεταξύ του ανέκδοτα! Για την κατάσταση αυτή διαμαρτυρήθηκα με την επιστροφή μου, στην εταιρεία, η οποία με αγνόησε εντελώς... :twisted:
    Αντίθετα κατα την επιστροφή μου απο Πρίντεζι προς Ηγουμενίτσα 24/09/2004 με το πλοίο ΠΗΝΕΛΟΠΗ Α της ίδιας εταιρείας και πάλι, παρ' οτι το πλήρωμα στην πλειοψηφία του ηταν αλλοδαπό, δεν αντιμετώπισα
    κανένα πρόβλημα και μόνο καλά λόγια έχω να πω.
    AGOUDIMOS LINES είναι η εταιρεία

  4. #24
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Απο το Ανα στον Καιαφα, για να μην πω κατι αλλο...
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  5. #25
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Όπως πολύ σωστά επισήμανε ο Nikos το IONIAN SKY είναι της Agoudimos Lines και όχι της GA Ferries αλλά αυτό που μο κάνει εντύπωση είναι τα γεγονότα που μας ανέφερες. Εγώ είχα την εντύπωση πως είναι το καλύτερο πλοίο της γραμμής.Κρίμα, πολύ λυπάμαι!! Από κει και πέρα, το PENELOPE A (μην το μπλέκουμεμε με το ΠΗΝΕΛΟΠΗ Α της Ραφήνας με την Ελληνική σημαία) έκανε Μπρίντιζι - Δυρράχιο και μάλλον έπεσες στην περίοδο που κάνανε διπλά δρομολόγια!! Τυχερούλα!!

  6. #26
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Δεν έκανε διπλά δρομολόγια, διπλάρωνε το IONIAN SKY, Ηγουμενιτσα-Πρίντεζι. Πρίντεζι-Αυλώνα, αν θυμάμαι καλά, έκανε το ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ. Όσο για την εταιρεία, έχετε δίκιο.
    :wink:
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  7. #27
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    To νέο καράβι της GA, απο τη Μάγχη...
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  8. Προεπιλογή

    Αν αγοράσεις αυτό το παιχνίδι μπορείς να πεις πως είσαι και εφοπλιστής! :lol: :lol:

  9. #29
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Οχι ενας απλός εφοπλιστής. ΑΓΟΥΔΗΜΟΣ!!! :P :P :P
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  10. #30
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Επειδή υπάρχει κι άλλο θέμα για την G.A. Ferries, το topic αυτό κλειδώνεται και η συζήτηση συνεχίζεται εδώ:

    http://naytilia.gr/modules.php?name=...t=300&start=15

Σελίδα 3 από 106 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας