Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 161 έως 168 από 168

Θέμα: Ελλάς Εξπρές [Αγ.Σπυρίδων, Θήρα ΙΙ, Χρυσή Άμμος ΙΙΙ - Hellas Express, Epirus V]

  1. #161

    Προεπιλογή

    Mια και το θεμα εχει σκουριασει και εχει να κινηθει εναμιση χρονο ......

    net (232).jpg

    Χρυση Αμμος 3 απο το αεροφωτογραφο, Γ.Κουρουπη

  2. #162
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mια και το θεμα εχει σκουριασει και εχει να κινηθει εναμιση χρονο ......

    net (232).jpg

    Χρυση Αμμος 3 απο το αεροφωτογραφο, Γ.Κουρουπη
    Με βάση τα σημερινά δεδομένα διαστάσεων πλοίων, αναρωτιέμαι πώς έκανε αυτό το πλοίο τη γραμμή Ραφήνας-Μυτιλήνης-Λήμνου, απροβλημάτιστα (έστω και για λίγο διότι δεν στηρίχτηκε), όπως μου έλεγε κάποτε ο τότε πλοίαρχός του Γιώργο Λουκίσσας.

  3. #163

    Προεπιλογή

    Μια φορα ειχα ταξιδεψει 14 Αυγουστου του 1993 και δεν υπηρξε κανενα προβλημα και δεν ηταν και φισκα .....μεσα ηταν συμπαθεστατο μοντερνο απλο και βεβαια πεντακαθαρο που για το 1993 δεν ηταν δεδομενο.Παντως μην νομιζεται οτι το λιγο μεγαλυτερο Αλκαιος ταξιδευε και αρκετα καλυτερα

  4. #164
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Το 1989 που ειχα κάνει ενα ταξίδι Σύρο- Πειραιά(αναχώρηση απο Σύρο 14:00 και άφιξη 18:20+) μου ειχε φανει συμπαθέστατο αν και όλο το ταξίδι το εβγαλα στις πλαινές περατζάδες......

  5. #165
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια φορα ειχα ταξιδεψει 14 Αυγουστου του 1993 και δεν υπηρξε κανενα προβλημα και δεν ηταν και φισκα .....μεσα ηταν συμπαθεστατο μοντερνο απλο και βεβαια πεντακαθαρο που για το 1993 δεν ηταν δεδομενο.Παντως μην νομιζεται οτι το λιγο μεγαλυτερο Αλκαιος ταξιδευε και αρκετα καλυτερα
    Ευχαριστώ. Και εγώ έχω καλή γνώμη για το συγκεκριμένο πλοπίο, απλά αναρωτήθηκα για τη μεγαλύτερη γραμμή που προανέφερα.

  6. #166
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Από το φίλο μου στο fb Georges Pop με λεζάντα : Άγιος Σπυρίδων - Agios Spyridon (Kerkyra Lines). Κέρκυρα – Corfu. Καλοκαίρι – Summer 1997 για τους φίλους μου στην Κέρκυρα.....και όχι μόνο!!!!

    ΑΓΙΟΣ-ΣΠΥΡΙΔΩΝ-Georges-Pop-Άγιος-Σπυρίδων---Agios-Spyridon-(Kerkyra-Lines).-Κέρκυρα-–-Corf.jpg

  7. #167
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Σύρος
    Μηνύματα
    1.653

    Προεπιλογή

    Το ΑΓΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ στην Κέρκυρα το 2001, φωτογραφία του Vetatur Fumare, απο meeting Ιταλών του Club Ferrari.

    Agios Spiridon 2001.jpg

  8. #168
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Δυο καρέ από ένα φιλμάκι του 1981 που ανέβηκε εδω και βλέπουμε το ΧΡΥΣΗ ΑΜΜΟΣ ΙΙΙ και το τσιμεντόπλοιο της Ραφήνας πριν καλυφθεί μέχρι την πλώρη του.

    1981.jpg XA3.jpg

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας