Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 34

Θέμα: Α/Γ ΣΥΡΟΣ (L144) [LST-325]

  1. #11
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leonardos.B Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 150785Α/Γ ΣΥΡΟΣ Απο τα τελευταία του ταξίδια.
    Mε το ασανσέρ αντί ράμπας που είχαν αυτά τα Α/Γ,το να ανεβοκατέβουν τα Steyr ήταν της υπομονής.

  2. #12
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Ναύσταθμος 1979, με πέντε αρματαγωγά στη γνωστή τους θέση, τα οχηματαγωγά παραδίπλα και πλήθως από "παντόφλες" στα Παλούκια

    SAL 79.jpg
    πηγή

  3. #13
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Smile

    [QUOTE=Ellinis;526445]Ναύσταθμος 1979
    Που την πέτυχες αυτή την περίοδο, οπου ήμουν και εγώ παρών Μπράβο σύμπτωση !

  4. #14
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναύσταθμος 1979, με πέντε αρματαγωγά στη γνωστή τους θέση, τα οχηματαγωγά παραδίπλα και πλήθως από "παντόφλες" στα Παλούκια

    SAL 79.jpg
    πηγή
    To εντυπωσιακό είναι ότι βλέπουμε κ τα 5 της κλάσης μαζί.Συνήθως κάποιο πλοίο λείπει,ταξίδι ή επισκευή.
    Δέκα μήνες πέρασα σε αυτό το κρηπίδωμα...

  5. Προεπιλογή

    Η φωτογραφία αυτή είναι από ένα set τριών φωτογραφιών τραβηγμένων από αμερικάνικο ελικόπτερο το 1979. Δείτε εδώ: Category:Salamis Naval Base

  6. #16

    Smile

    Χαιρετω τους φιλους στο μπλογκ, μια και ειναι το πρωτο σχολιο μου εδω. Παραδοξως επεσα τυχαια στο ποστ για το αρματαγωγο ΣΥΡΟΣ. Λεω παραδοξως, διοτι εχω γραψει ενα αρθρο για το πλοιο αυτο (μαζι με το ΕΛΛΗ ΙΙ) :
    http://hellarmforces2010.blogspot.gr...=1396132122368
    Τα 2 πλοια ηταν τα μονα ελληνικα με δυνατοτητα απονηωσης αεροπλανου σταθερων πτερυγων (εστω και προ παραδοσεως τους στο Ναυτικο μας) !

  7. #17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από manolis2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετω τους φιλους στο μπλογκ, μια και ειναι το πρωτο σχολιο μου εδω. Παραδοξως επεσα τυχαια στο ποστ για το αρματαγωγο ΣΥΡΟΣ. Λεω παραδοξως, διοτι εχω γραψει ενα αρθρο για το πλοιο αυτο (μαζι με το ΕΛΛΗ ΙΙ) :
    http://hellarmforces2010.blogspot.gr...=1396132122368
    Τα 2 πλοια ηταν τα μονα ελληνικα με δυνατοτητα απονηωσης αεροπλανου σταθερων πτερυγων (εστω και προ παραδοσεως τους στο Ναυτικο μας) !
    Καλώς ορισες φίλε μου.Για την δυνατότητα "αεροπορικής υποστήριξης" του ΕΛΛΗ,εχει ανέβει το 2010 (στην ενότητα του ΕΛΛΗ)και σχετικό βίντεο.(στην ουσία είναι φιλμάκι προπαγάνδας του Ιταλικού ναυτικού).

  8. #18

    Προεπιλογή Α/Γ Συρος (L-144),ex LST-325

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leonardos.B Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ορισες φίλε μου.Για την δυνατότητα "αεροπορικής υποστήριξης" του ΕΛΛΗ,εχει ανέβει το 2010 (στην ενότητα του ΕΛΛΗ)και σχετικό βίντεο.(στην ουσία είναι φιλμάκι προπαγάνδας του Ιταλικού ναυτικού).
    Eυχαριστω φιλε Leonardos.B . Το φιλμάκι προπαγάνδας του Ιταλικού ναυτικού φανταζομαι ειναι το ιδιο με αυτο που ειχα βρει και αναρτησα και εγω στο ανω post. Ηταν τραβηγμενο μαλιστα στο συγκεκριμενο καταδρομικο Eugenio di Savoia! Πως θα βρω την ενοτητα του ΕΛΛΗ?

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας Μανώλη. Η δουλειά που έκανες για τα σκάφη με δυνατότητα απονήωσης αεροσκαφών τη βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και καλογραμμένη!
    Για το ΕΛΛΗ ex-EUGENIO DI SAVOIA μπορείς να διαβάσεις εδώ.

  10. Post

    Μια σειρά 17 φωτογραφιών του LST-325 από τον Buck Davidson στο Flickr!

    Photos of former United States Navy vessel LST-325 during its mooring in Cincinnati, Ohio

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας