Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 164

Θέμα: Stella Solaris [Cambodge]

  1. #21

    Προεπιλογή

    Πανέμορφο πλοίο και πολυαγαπημένο.

    Δεν είναι καθόλου τυχαίο που είχε επιλεγεί ως το Ελληνικό ''πλοίο της αγάπης'' όταν η πασίγνωστη τηλεοπτική σειρά στις αρχές της δεκαετίας του '80 θέλησε να κάνει κάποια γυρίσματα στα Ελληνικά νησιά.

    Ένα πλοίο που τουλάχιστον επί SUN LINE που το είχα ζήσει εγώ ταξίδευε επί 12μηνης βάσης (με πολύ μικρές ανάσες για δεξαμενισμό και την ετησία του) από άνοιξη μέχρι φθινόπωρο σε εβδομαδιαίες κρουαζιέρες στο Αιγαίο, και τον χειμώνα στην Καραιβική.

    Πλοίο που ήταν πάντα στην ''τρίχα'' και απαστράπτον τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά μιας και η εταιρεία έριχνε πάρα πολλά χρήματα για την συντήρηση του, ίσως βέβαια υπό το κράτος της ετήσιας μετάβασης του στην Καραιβική όπου όπως μας λέγανε τότε άνθρωποι από την εταιρεία, κάθε πλοίο πέρναγε από εξονυχιστικό έως ...εξοργιστικό έλεγχο προκειμένου να πάρει άδεια για κρουαζιέρες.

    Συντήρηση που όσο αφορά τουλάχιστον τον ξενοδοχειακό τομέα -στον οποίο είχα πρόσβαση και άποψη ιδίοις όμμασι- έφθανε πολλές φορές στα όρια του υπερβολικού !!!

  2. #22
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    να προσθεσω κι εγω μια φωτο του stella solaris με τα τεχνικα του χαρακτηριστικα.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:08

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Πανδαισία φωτογραφιών

    Για τους λάτρεις του αγαπημένου βαποριού, ακολουθεί μια πανδαισία φωτογραφιών. Αφιερωμένη σε όλα τα μέλη που τιμούν με την παρουσία τους αυτό το φόρουμ. Και, σαν υπνωτισμένοι από τούτη την υποβλητική πλώρη, αναχωρούμε για την κρουαζιέρα μας με το πλοίο των ονείρων...


    Stella_Solaris_001.jpg

    Stella_Solaris_008.jpg

    Stella_Solaris_002.jpg

    Stella_Solaris_011.jpg

    Copyright
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Πανδαισία Φωτογραφιών - Μέρος 2ο

    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  5. #25
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Να ‘σαι καλά Νικόλα με αυτό το όμορφο υλικό που ανακάλυψες , από ένα βαπόρι θρύλο .

  6. #26
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Υπέροχες φωτογραφίες από ένα υπέροχο βαπόρι!

  7. #27

    Προεπιλογή

    παιδια γεια"σας.εδω και μια εβδομαδα που ειδα το ΣΟΛΑΡΙΣ σε αυτη την κατασταση εχω τρελαθει.δεκα χρονια βλεπετε που ταξιδεψα μαζι του δεν ειναι λιγα.εχω παρα πολλες φωτο του βαποριου απο ολα τα λιμανια.ομως αυτη που ειναι ολα τα λεφτα ειναι το 1989 στο magelano οταν τα νερα μπηκαν απο την μικρη πορτα που ηταν στην πλωρη και εφτασαν μεχρι τα ασανσερ των επιβατων στη μεση του πλοιου.θα προσπαθησω να την βρω και να την ανεβασω.ειμαι ο μοναδικος που την εχει.

  8. #28

    Προεπιλογή

    ισως να την εχει και η ανουλα η γαλλιδα που δουλευε στο μαγαζι του πλοιου γιατι αυτη ειχα στηλει να εμφανιση το φιλμ.

  9. #29
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως να την εχει και η ανουλα η γαλλιδα που δουλευε στο μαγαζι του πλοιου γιατι αυτη ειχα στηλει να εμφανιση το φιλμ.
    Ποια εποχή έκανες μαζί του ΝΙΚΟΣ01

  10. #30

    Προεπιλογή γεια

    καλημερα..! Ειπες οτι καποια πορτα ανοιξε και μπηκανε νερα μεσα..? δε σε επιασα..? μπορεις να μου πεις τι ειχε συμβει..??

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας