Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 308

Θέμα: Εξπρές Σαμίνα [Express Samina, Golden Vergina, Corse]

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από JASON12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως υπάρχει και εισητήριο διασοσμένο και εκείνης της ημέρας (εισητήριο προς το θάνατο)
    ¶ν υπήρχε τέτοιο εισιτήριο, θα πρέπει να ήταν κάποιου που έχασε τον απόπλου, γιατί να διεσώθη εισιτήριο από τέτοιο ναυάγιο, λίγο δύσκολο... ¶σχημες μνήμες

  2. #12
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Εγώ θυμάμαι με δέος το πρωινό που ξύπνησα να πάω σχολείο και ανοίγοντας τη τηλεόραση είδα μια σκηνή με ένα πλεούμενο και εικόνες της τραγωδίας όταν μετά απο κάποια λεπτά συνιδιτοποιήσα τι είχε συμβεί ένιωσα αυτό που λέμε χάνεις τη γή,άκριβως αυτό το συναίσθημα.Το golden vergina ήταν μια κλασσική εικόνα στις παιδικές μου βόλτες στο λιμάνι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νaval22 : 27-01-2008 στις 23:45

  3. #13

    Προεπιλογή

    Την ημερα του ατυχηματος του πλοιου ημουν στη Σαμο ....Απο τυχη δεν ημουν μεσα στο βαπορι γιατι πηγα την ιδια μερα το πρωι με αεροπλανο στο νησι......
    Το βραδυ οταν εγινε οτι εγινε , στη Σαμο δεν αναφερθεικε τιποτε απολυτος παρα μονο οτι το Εξπρες Σαμινα προσαραξε στη Παρο κοντα αλλα ολα καλα.......
    Επεσα για υπνο και κατα τις 08.00 που ξυπνησα και κατεβηκα στη ρεσεπσιον εμαθα τι ειχε γινει .....Σοκαριστικα βεβαια , και επειδη δεν ειχα αλλη δουλεια στο νησι να κανω και δεν υπηρχε πλοιο να παω Ικαρια που ηθελα , αρχισα να ψαχνω να βρω εισητιρια να γυρισω Αθηνα με το αεροπλανο ....Τελικα το μεσημερι βρηκα σε μια εκτακτη πτηση θεση και εζησα το δραμα των ανθρωπον που ειχαν αγνοουμενους ...Ηταν μια πτηση με μεγαλο αεροσκαφος , γεματη κοσμο (200 σιγουρα) και το 80% ανθρωποι που πηγαιναν Αθηνα για να μεταβουν Παρο να δουν τι εχει γινει με τους δικους τους ανθρωπους ........Πραγματικα μια σκηνη και στιγμη που χαραχτικε και δε νομιζω να ξεχασω ποτε (με τη λογικη οτι αν δεν ειχα παει με το αεροπλανο , θα ημουν 100% μεσα στο Σαμινα και οτι ειδα στα ματια την αγωνια των ανθρωπων που δεν γνωριζαν τι κανουν οι δικοι τους ανθρωποι ) ......
    Αεροπορικα εισιτηρια δεν κραταω ως ενθυμιο αλλα τα συγκεκριμενα τα κρατησα (και το πηγαινε την ιδια μερα στη Σαμο και την επιστροφη την επομενη) ...Αυριο θα ψαξω να τα βρω (ειναι στο πατρικο μου) και θα τα ανεβασω .....
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  4. #14
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Εγώ ήμουν τεσσάρων και δεν καταλάβαινα και πολλά πράγματα.
    Ομολογώ όμως ότι μου άρεσε γιατί έδειχνε πολλά πλάνα με καράβια από την τηλεόραση.(δεν είχα καταλάβει,δεν είμαι τόσο αναίσθητος)
    Αλλά σε κάτι ρεπορτάζ που είχαν τότε από μαρτυρίες και από τη σηνιθισμένη τραγικοποίηση των δημοσιογράφων και είχα ταραχτεί αν και μικρός.
    Είχα δει ένα άσχημο όνειρο βασικά διότι έπαιζαν οι τηλεοράσεις από το πρωί μεχρι το βράδυ αυτό το θέμα και επηρεάστηκα.
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  5. #15

    Προεπιλογή

    Δύο φωτογραφίες του πλοίου ως Γκόλντεν Βεργίνα, εν έτει 1999, από το μοναδικό αρχείο, του μοναδικού Roi Baudoin. ops:

    GOLDEN VERGINA 1.jpg

    GOLDEN VERGINA 2.jpg

  6. #16
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή "Golden Vergina"

    Η πρώτη φωτογραφία είναι στο Βαθύ της Σάμου τον Απρίλιο του 1999.
    Η δεύτερη είναι τραβηγμένη εν πλω στο ίδιο ταξίδι προς Σάμο.
    Η παρέμβαση του φίλου Espresso Venezia είναι καθοριστική, ώστε μια συμπαθητική φωτογραφία να γίνει πραγματικά πολύ καλύτερη.

  7. #17
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Εγω φιλοι μου ταξιδεψα με το GOLDEN VERGINA το 1999 Πειραια / Βαθυ και χαρηκα ταξιδι, παλιο και καλο σκαρι! Τελειες η Ιστορικες φωτο Roi

  8. #18

    Προεπιλογή

    Ακόμα δύο φωτογραφίες του άτυχου πλοίου ''δια χειρός'' Roi Baudoin.

    H πρώτη ως ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΜΙΝΑ δεμένο στα λεμονάδικα εν έτει 2000, λίγο καιρό πριν το άδοξο του τέλος.
    Η δεύτερη ως ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΒΕΡΓΙΝΑ (???) εν πλω. (Roi τα φώτα σου παρακαλώ !!!)

    GOLDEN VERGINA 3.jpg

    GOLDEN VERGINA 4.jpg

  9. #19
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Αχ ρε φιλε Γιωργο τι μας κανεις...Αυτα τα πολυ πυκνα τοποθετημενα,μπλε καρεκλακια στο ντεκ πανω απο το ρεμετζο της πρυμης κατι μου θυμιζουν...Α ρε Επτανησος που εισαι;

  10. #20

    Προεπιλογή

    Πολυ καλες οι φωτο και ευχαριστουμε! Επισης να βρουμε την κοπελα (μαλλον) που φαινεται στη 2η φωτο, αριστερα στο πανω ντεκ που επισης φωτογραφιζει, ωστε να μας στειλει τη φωτο του ντεκ που ''βλεπει'' προς τα πρυμα...

Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας