Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 108

Θέμα: Ιόνιον [Ionion]

  1. #11
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Υπέροχη φωτογραφία και υπέροχες αναμνήσεις

    Ευχαριστούμε πολύ τον καλό φίλο Έσπερο για μια ακόμα υπέροχη φωτογραφία.
    Ευχαριστούμε και τους φίλους Leo και paroskayak για τις υπέροχες αναμνήσεις τους.
    Θυμάμαι χαρακτηριστικά να ταξιδεύουμε με καιρό για τη Σίφνο και το καράβι να τσαλαβουτά στη θάλασσα σαν καρυδότουφλο. Ταξίδι απολαυστικό (για όσους δεν ζαλίζονται και δεν φοβούνται).
    Σε σχέση με τα σημερινά μεγαθήρια, το "Ιόνιο" θα θύμιζε σήμερα μεγάλο καΐκι. Γι' αυτό τα ταξίδια με το "Ιόνιον" ήταν πραγματικά ταξίδια που συνοδεύονταν μερικές φορές από πολύ κούνημα, πολύ βρέξιμο και πολλές φωνές από τους τουρίστες που απολάμβαναν την όλη φάση.
    Σήμερα είναι όλα πιο άνετα και πιο χλιδάτα. Λείπει, όμως, εκείνο το στοιχείο της περιπέτειας (τουλάχιστον για μερικούς).

  2. #12

    Προεπιλογή

    Λογικα ηταν το πρωτο πλοιο με το οποιο ειχα ταξιδεψει στη Σιφνο οταν ημουν μικρος. Αν δεν με απαταει η μνημη μου ηταν αραγμενο μπροστα απο τον σταθμο των τρενων του πειραια και διπλα του ειχε το παρος η το ναξος, τα θυμαμε απο το χρωμα τους (πορτοκαλι).

  3. #13
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ακτή Μερόπης
    Μηνύματα
    880

    Προεπιλογή

    Μου θυμίσατε υπέροχα ταξίδια με αυτό το πλοίο , ανεπανάληπτα σκαριά, και μην ξεχναμε τον ιδιοκτήτη του τον αείμνηστο "πατριάρχη της ακτοπλοίας" ΜΗΝΑ ΣΤΑΘΑΚΗ

  4. #14
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Ιόνιον

    Έχω απαυδήσει με το θέμα του γερό βάπορα, αφου οι φίλοι των Δυτικών Κυκλάδων έχουν πεισμώσει με το κουρασμένο Hengist. Αντ' αυτού, ας δούμε κάτι διαφορετικό, από ένα αγαπημένο σκαρί.

    Ίσως η εικόνα να ανήκει στην ενότητα, τα πλοία των ονείρων μας, παρ' όλα αυτά, η καραβολατρική φωτογραφία ανήκει στο πλοίο που έθεσε τόσες θαλάσσιες γέφυρες με πολλά νησιά και την Ηπειρωτική Ελλάδα.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  5. #15
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Paraguay
    Μηνύματα
    192

    Προεπιλογή

    Θυμάμαι το αυτοκόλλητο των Σταθάκη Μανούσου ΣΜ που κολλούσαν στα αυτοκίνητα που ταξίδευαν F/B MILOS EXPRESS F/B IONION . Αμα το έχει κανείς ας το σκανάρει να το δουμε

  6. #16
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Ορίστε αγαπητέ φίλε.

    stick ΣΜ.jpg

  7. #17

    Προεπιλογή

    Τι μου θύμησες τωρα !
    (Τελείως ασχετο αλλα...)
    Στο Μηλος Εξπρες στο BAR της τρίτης θεσης κοντα στο ταμείο καπου απεναντι στον τοίχο που ηταν οι γυναικείες τουαλέτες και οι σκάλες που οδηγούσαν στο πλαϊνό κατάστρωμα εκει ειχαν κολλημένο αυτο το αυτοκόλλητο.

  8. #18
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Επειδή οι δυο τελευταίες εγγραφές των esperos και grangelo αφορούσαν και το Μήλος Εξπρές τις έχω κάνει αντιγραφή και στο θέμα αυτού του πλοίου.

  9. #19
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Paraguay
    Μηνύματα
    192

    Προεπιλογή

    esperos μου θύμησες τα νιάτα μου. Θα το βάλω wallparer στον Η/Υ μου. Ευχαριστώ πολύ

  10. #20
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Εγώ θα κλαφτώ στον έσπερο κι άλλο μηπως ρίξει καμιά το πλοίο και βάλω αυτό για επιφάνεια εργασίας . Το γιατί το έχω ξαναπεί εδώ


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolas200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    esperos μου θύμησες τα νιάτα μου. Θα το βάλω wallparer στον Η/Υ μου. Ευχαριστώ πολύ

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας