Σελίδα 51 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 414950515253 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 501 έως 510 από 580

Θέμα: Ερωτόκριτος Τ. [Erotokritos - Ishikari]

  1. #501

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giannis1996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Kandia kai to Rethimno pou ta eides sto AIS i se kapoia foto
    στο ais....αν πατησεις την επιλογη του δορυφορου και ψαξεις λιγακι θα τα βρεις!!!

  2. #502
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    αμα το βρείς δείξε και σε μας που είναι!!!!!!

  3. #503
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Δες το εδώ Παντελή

  4. #504
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Πριν 3 ώρες ήταν αγκυροβολημένο στο port said

    http://www.marinetraffic.com/ais/gr/...mmsi=616999025
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  5. #505
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    παιδια κουλαρετε....δεν ειναι σημερινες οι εικονες...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από georginio Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο ais....αν πατησεις την επιλογη του δορυφορου και ψαξεις λιγακι θα τα βρεις!!!
    φιλε μου το marinetraffic ή σε οποιδηποτε αλλο ais κοιτατας,περνει τα γραφικα των χαρτων απο το google earth...αν ανοιξεις λοιπον στην εν λογο εφαρμορη την περιοχη της alang στην Ινδια και κατεβεις πολυ χαμηλα σε υψος θα δεις αυτο

    Χωρίς τίτλο.jpg

    θα δεις λοιπον οτι στο κατω αριστερο μερος της φωτογραφιας που σου παραθετω βλεπεις ποια ημερομηνια ειναι τραβηγμενες οι δορυφορικες φωτο που αποτελουν το χαρτη....(και ολο αυτο για τις παγκοσμιες νομοθεσιες που διεπουν τους νομους περι παραβιασης προσωπικων δικαιωματων)...αν ηταν να ειναι η εικονα ζωντανου χρονου,θα ανοιγα την περιοχη μου εδω στην Αθηνα,και θα ζουμαρα τρελα πανω στο αμαξι μου για να το παρατηρω μην το ανοιξει κανενας

    αρα μετα απο 1+ χρονο μπορει να μην υπαρχει τιποτα απο αυτα
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  6. #506
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Αμα ντε και καλα θελετε να δειτε τον ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ ζουμαρετε στο λιμανι της Πατρας.

  7. #507
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Koridallos
    Μηνύματα
    81

    Προεπιλογή

    Θα μπορουσε να υπηρχε καπου εδω στην Ελλαδα μια ακτη η οποια να εχει καποια χιλιομετρα αποσταση οπως και στην Alang και να εστελναν αυτα τα καημενα γερασμενα πλοια που στελνουν για δυαλιση σε αυτην την ακτη και να τα ειχαν μονο σαν μουσειο να τα βλεπαμε και να θυμομασταν.Τουλαχιστον θα ζουσαν υπερηφανα και θα καμαρωναν την ιστορια τους...Και οχι να τα στελνουν για κοψιμο μονο και μονο για να παρουν λεφτα οι εταιρειες απο την λαμαρινα!!!Αυτα ειχα να πω...

  8. #508
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Εγώ πιστεύω θα έπρεπε να είχαμε δικά μας διαλυτήρια. Κάποτε από ότι ξέρω διαλύαμε και εμείς, τώρα;

    Πέρα από συναισθηματισμούς που προκαλεί η κοπή ενός πλοίου αποφέρει και μεγάλο οικονομικό κέρδος που 2 χώρες τώρα εκμεταλλεύονται , η Ινδία και η Τουρκία. Αφού δεν είμαστε ικανοί να έχουμε ναυπηγεία για κατασκευή, έχουμε κάποια και φτιάχνουμε και εξαιρετικά πλοία (όπως τα νήσος, το aqua jewel , corcula , ariti) αλλά εννοώ για να μας εμπιστεύονται διεθνώς όπως εμπιστεύονται πχ το fincantieri , την austal , την incat ,το Van deρ Gissen de Noord (βλ Blue Star 1), το Daewoo κτλπ ώστε να παράγουμε τα πλοία που ταξιδεύουν στις θάλασσές μας όπως κάνει η Ιαπωνία (και εμείς παράγουμε τα πορθμεία μας αλλά δεν είναι αρκετό.......) αλλά και οι ξένοι να παράγουν σε εμάς τουλάχιστον θα έπρεπε να είχαμε διαλυτήρια.................

    Θα μου πείτε όμως εδώ δεν έχουμε ούτε νηογνώμονα...............(άλλο θέμα αυτό......)

    Σορρυ για το off topic
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos_249 : 27-12-2010 στις 14:38
    http://www.rafinavessels.webs.com

  9. #509
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Anna_Makis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορουσε να υπηρχε καπου εδω στην Ελλαδα μια ακτη η οποια να εχει καποια χιλιομετρα αποσταση οπως και στην Alang και να εστελναν αυτα τα καημενα γερασμενα πλοια που στελνουν για δυαλιση σε αυτην την ακτη και να τα ειχαν μονο σαν μουσειο να τα βλεπαμε και να θυμομασταν.Τουλαχιστον θα ζουσαν υπερηφανα και θα καμαρωναν την ιστορια τους...Και οχι να τα στελνουν για κοψιμο μονο και μονο για να παρουν λεφτα οι εταιρειες απο την λαμαρινα!!!Αυτα ειχα να πω...

    Καλά όλα αυτά που λες!!Αλλά που είναι αυτή η παραλία με τα χιλιόμετρα?
    Τα πλοία ποιος θα τα συντηρούσε?Γιατί μην νομίζεις ότι θα μένανε όπως τα χαμε μάθει...

    Και για το τελευταίο που λες , εταιρείες είναι φίλε μου όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα...Τους ανηκουν τα πλοία οπότε τα κάνουν ότι θέλουν.Και η Αλιαγα , το Αλάνγκ κ.λ.π είναι ένας κατά κάποιο τρόπο ένα είδος ανακύκλωσης (με αισχρές συνθήκες εργασίας για να μην πω τίποτα άλλο...).

  10. #510
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Koridallos
    Μηνύματα
    81

    Προεπιλογή

    Εγω απλα την γνωμη την δικη μου ειπα..Οποιος πραγματικα αγαπαει την θαλασσα και ειναι ναυτικος οπως εγω και γνωριζει τον πονο του καθε καραβιου τοτε...Γιατι αλλο να το λες ετσι απλα οτι ''θα διαλυθει το ταδε καραβι''και αλλο να το βλεπεις μπροστα σου και να το πετσοκοβουν!Τουλαχιστον θα μπορουσαν να ξαναγενιοντουσαν με νεες διαταξεις κ.λ.π.Και οχι αυτα τα κονσερβοκουτια π.χ κατι Ναξος,Παρος.Μυκονος και οοολα αυτα τεσπα που με ενα 9αρι καιρο γονατιζουν!Και νομιζεις οτι θα κοπει στα δυο.Αυτα τα λεω γιατι εχω μπαρκαρει σε καποια απο αυτα..

    Υ.Γ. Εξερουνται τα Ιαπονεζικα πλοια...

Σελίδα 51 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 414950515253 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας