Σελίδα 11 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 241

Θέμα: Highspeed Jet[Cosmos Jet,Sea Runner,Speedrunner1,Emeraude GB,Hoverspeed GreatBritain]

  1. #101
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι το πλοίο δεν έχει τις ταχύτητες που λες
    Κι εγώ αυτό νομίζω... Αλλά τότε η εταιρία είναι απαράδεκτη. Κατά τη γνώμη μου, δεν τα πάνε και πολύ καλά στους προγραμματισμούς... Το πλοίο όταν έχει προέκταση στη Μύκονο, υποτίθεται πως κάθεται 10 λεπτά στη Σαντορίνη, που ακόμα και το flying cat που δεν παίρνει αυτοκίνητα και έχει λιγότερους επιβάτες κάνει 15 λεπτά. Και μην ξεχνάμε πως ξέρουν ότι το πλοίο δεν τα βγάζει πέρα και έχει 30 λεπτά καθυστέρηση στάνταρ.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #102
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Φολεγανδρος-Ιεραπετρα
    Μηνύματα
    400

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από hsw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποτίθεται πως το πλοίο κάνει το ταξίδι 1 ώρα και 35 λεπτά ενώ το Flying cat 4 σε μιάμιση ακριβώς. ¶μα το δεύτερο πάει με 39, τότε το Sea Runner δεν θα έπρεπε να πηγαίνει με 38 (έστω και 37)?? Και στο κάτω κάτω, άμα δεν τις φτάνει αυτές τις ταχύτητες, η εταιρία κοροϊδεύει τον κόσμο που αντί για 1.35 κάνουν 2.15...
    Τωρα που το κιταξα και εγω ειδα οτι κανεις λαθος το FLYINGCAT 4 ειναι να κανει 1:45 και παει στιν ωρα του κανονικα και το SEA RUNNER ειναι να κανει 1:50 και κανει 2:10 διλαδι 20 λεπτα καθιστερισει οχι 45...


  3. #103
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Όντως ο χρόνος ταξιδιού είναι έτσι όπως τα λες. Εγώ τα έγραψα λάθος από τη βιασύνη μου. Όπως φαίνεται όμως και στη "φωτογραφία" που επισυνάπτω, το πλοίο έχει καθυστέρηση όπως κάθε μέρα, μισή ώρα (που δεν είναι και λίγο). Το θέμα όμως δεν είναι να πάει με 37-38 που λέω. Είναι να διορθώσουν αυτό το λάθος, είτε αυξάνοντας την ταχύτητα του πλοίου ή διορθώνοντας την ώρα άφιξής του στα λιμάνια. Και για να δώσω ένα πρόσφατο παράδειγμα, όταν το Highspeed 5 ταξίδευε με 3 μηχανές άρα και με μειωμένη ταχύτητα, η Hellenic Seaways είχε αλλάξει τα ωράρια, προσαρμόζωντάς τα με την ταχύτητα του πλοίου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hsw : 03-05-2009 στις 15:24
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #104
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Φολεγανδρος-Ιεραπετρα
    Μηνύματα
    400

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από hsw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως ο χρόνος ταξιδιού είναι έτσι όπως τα λες. Εγώ τα έγραψα λάθος από τη βιασύνη μου. Όπως φαίνεται όμως και στη "φωτογραφία" που επισυνάπτω, το πλοίο έχει καθυστέρηση όπως κάθε μέρα, μισή ώρα (που δεν είναι και λίγο). Το θέμα όμως δεν είναι να πάει με 37-38 που λέω. Είναι να διορθώσουν αυτό το λάθος, είτε αυξάνοντας την ταχύτητα του πλοίου ή διορθώνοντας την ώρα άφιξής του στα λιμάνια. Και για να δώσω ένα πρόσφατο παράδειγμα, όταν το Highspeed 5 ταξίδευε με 3 μηχανές άρα και με μειωμένη ταχύτητα, η Hellenic Seaways είχε αλλάξει τα ωράρια, προσαρμόζωντάς τα με την ταχύτητα του πλοίου.
    Σωστα τα λες αλα πιος σε ακουει παντος σημερα που ειδα εκανε 20 λεπτα καθιστερισι γιατι αργισε να φιγει απο το ηρακλειο 10 λεπτα οποτε εκανε 2:10 παντος ανεβενε σταθερα με 31 μιλια να αν ο πανε οπως παει τωρα 33.5-34 θα πιγενε σαντορινι στιν ωρα του

  5. #105
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Σημερα το απογευμα δεμενο στο λιμανι του Αθηνιου, 10 λεπτα πριν αναχωρησει για Ηρακλειο..

    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  6. #106
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    ο Μαρινος ξαναχτυπα!!!

  7. #107

    Προεπιλογή

    και μια από την Πάρο όταν πέρναγε από εδω. φωτογραφησμένο από τον Αγιο Σπυρίδωνα ερχόμενο από Σίφνο
    P9030028.JPG

  8. #108
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αλιμος-Σαντορινη
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Μια φωτογραφια του πλοιου οταν ηταν στον Πειραια.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Οσο υπαρχει θαλασσα θα υπαρχουμε και εμεις

  9. #109

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marsant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα το απογευμα δεμενο στο λιμανι του Αθηνιου, 10 λεπτα πριν αναχωρησει για Ηρακλειο..
    ...και την επόμενη ημέρα το πρωί δεμένο στο λιμάνι του Ηρακλείου...!!!

    Συνημμένο Αρχείο 39068

  10. Προεπιλογή

    Φετος καλα ξεκινησε το καραβι, τουλαχιστον απο Ρεθυμνο. Και την προηγουμενη Τριτη και σημερα εφυγε γεματο....

Σελίδα 11 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας