Σελίδα 12 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 449

Θέμα: Εκπαίδευση - Πτυχιακές & άλλες Εργασίες

  1. #111
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Κάποιος ναυπηγός - τεχνοκτάτης του φόρουμ????

  2. #112
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    athina
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή Πρακτική άσκηση

    Hi,
    είμαι φοιτήτρια του ναυτιλιακού και θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος σχετικά με πρακτική άσκηση σε ναυτιλιακές (ποσό ευκολό είναι, τι προυποθέσεις ζητούν κ.λ.π.). Στο πρόγραμμα σπουδών μας υπάρχει ένα μάθημα με την ονομασία αυτή, το έχει επιλέξει κανείς???
    Ευχαριστώ πολύ!

  3. #113
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    απο οσο γνωριζω αυτες τις πληροφοριες μπορει να στις δωσει η γραμματεια σας.
    σε αλλη περιπτωση μπορεις να τηλεφωνησεις στο human reources μιας μεγαλης ναυτιλακης που τραβαει κοσμο, και να σου δωσουν πληροφοριες
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #114
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    athina
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    οκ! αυτό θα κάνω! ευχαριστώ πολύ!

  5. #115

    Προεπιλογή Πρακτική ¶σκηση

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από maria-elena Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ! αυτό θα κάνω! ευχαριστώ πολύ!
    Καλημέρα!

    Από όσο γνωρίζω έχεις 2 επιλογές. Αφενός να βρεις μια ναυτιλιακή με την οποία θα συμφωνήσεις και μετά να ζητήσεις από τον διοργανωτή του συγκεκριμένου προγράμματος στο Πα.Πει να πας εκεί (και θα τα βρούν μεταξύ τους πανεπιστήμιο - εταιρεία) ή να κάνεις κατευθείαν τα χαρτιά σου, όταν ανακοινωθεί η σχετική ημερομηνία από το πανεπιστήμιο.

    Νομίζω πως το Πα.Πει για την διεξαγωγή της πρακτικής άσκησης συνεργάζεται με την Select Hellas χωρίς να είμαι σίγουρος.

    ΥΓ:Αν ενδιαφέρεσαι θα σου πρότεινα να αναζητήσεις εσύ κάποια εταιρεία στην οποία θα θέλεις να κάνεις την πρακτική σου. Είναι αρκετά καλύτερο για πολλούς λόγους... Έπειτα, από την εταιρεία θα πληροφορηθείς επακριβώς τί ενέργειες πρέπει να κάνεις.

  6. #116
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    athina
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Thanks!

    Τα χαρτιά μου τα έχω ήδη έτοιμα (είχα μιλήσει με μία εταιρεία του εξωτερικού παλιότερα για τις απαιτήσεις που έχουν, απλά για Ελλάδα δεν γνώριζω την κατάσταση ακόμα), και έχω μερικές εταιρείες υπ 'οψιν ...
    Οπότε περιμένω λίγο ακόμη και μιλάω πρώτα με καθηγητή και μετά με κάποια από τις εταιρείες (για να είμαι σίγουρη ότι θα το δεχτεί ο καθηγητής).
    Όσο για αυτό που λες για την Select Hellas, δεν το γνωρίζω καθόλου. Το γρ. Διασύνδεσης έρχεται σε επαφές με όλους ( φαντάζομαι και με τέτοιες εταιρείες) και προτείνει τις διάφορες θέσεις που ανακοινώνει σε όσους ενδιαφέρονται.

    Ευχαρίστω πολύ

  7. #117

    Exclamation Πτυχιακή Εργασία με Θέμα "Ελ.Ναυτηλιακές Εταιρίες Εισηγμένες Στο ΧΑΑ"

    Γειά σε όλους και καλή χρονιά. Είμαι φοιτητης και κανω την πτυχιακή μου με το παραπάνω θέμα. Παρακαλώ θα ήθελα κάποια site που να με βοηθήσουν σχετικά με το θέμα μου και για αρχή θα ήθελα κάποιο που να βρώ γενικές πληροφορίες για την Ελληνική ναυτηλία απο τα αρχαία χρόνια. Ευχαριστω εκ των προτέρων

  8. #118

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από athkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε όλους και καλή χρονιά. Είμαι φοιτητης και κανω την πτυχιακή μου με το παραπάνω θέμα. Παρακαλώ θα ήθελα κάποια site που να με βοηθήσουν σχετικά με το θέμα μου και για αρχή θα ήθελα κάποιο που να βρώ γενικές πληροφορίες για την Ελληνική ναυτηλία απο τα αρχαία χρόνια. Ευχαριστω εκ των προτέρων

    dwste kati paidia ena site na vrw kati na arxisw please....kati na exei sxesh me XAA kai natiliakes

  9. #119
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Φιλε athcar, σου στέλνω κάτι με προσωπικό μήνυμα που θα σε βοηθήσει πολύ.
    Θα σου πρότεινα ωστώσο να πάρεις το όλο θέμα πιο ζεστά, χωρίς παρεξήγηση βέβαια. Μην έχεις την εντύπωση πως ότι υπάρχει στο ιντερνετ είναι έγκυρο, ή ότι θα βοηθηθείς σημαντικά.Πολλά πράγματα online είναι σκατά, για να στο πω απλά.
    Ανέτρεξε σε περιοδικά του κλάδου, και σε συγκεκριμένη βιβλιογραφία (που υπάρχει σ'αυτό που σου στέλνω).
    Καλό Πτυχίο !!!

  10. #120
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Attachement σε προσωπικό μήνυμα τελικά δεν γίνεται....
    Κατέβασε το από εδώ
    http://dspace.lib.ntua.gr/bitstream/...aa_finance.pdf

Σελίδα 12 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας