Σελίδα 13 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 449

Θέμα: Εκπαίδευση - Πτυχιακές & άλλες Εργασίες

  1. #121
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Καταρχήν η διπλωματική σου αφορά μόνο τις ακτοπλοϊκές εταιρείς καθότι μόνο ατές μπορούν να εισαχθούν στο ΧΑΑ. Καλό θα ήταν να κάνεις μία περιγραφή του κλάδου της ακτοπλοΐας στην Ελλάδα, μετά να αναφερθείς σε κάθε εταιρεία χωριστά και στην συνέχεια θα μπορούσες να ασχοληθείς με χρηματοοικονομική ανάλυση (χρηματοοικονομικοί δείκτες κτλ).
    [B]ignoramus et ignorabimus[/B]

  2. Προεπιλογή

    Γειά σας.Συμφωνώ με τον gvaggelas.Είχα ασχοληθεί κι εγώ κάποτε με κάτι ανάλογο.Φίλε μου Athkar έχω κάποια έτοιμα φύλλα excel που θα σε βοηθήσουν με τους χρηματοοικονομικούς δείκτες.Επίσης έχω και μία παλιά ανάλυση (κάτι αντίστοιχο με αυτό που θες να κάνεις) η οποία έχει γίνει απο την τράπεζα της Ελλάδος.Το θέμα είναι πως αυτά που μπορώ να σου δώσω δε γίνεται μέσω διαδικτύου λόγω όγκου.

  3. #123

    Προεπιλογή

    Efxaristw polu katarxhn gia to endiaferon.to Linh pou mou esteiles file vvaggela den anoigei dusthxws.Exw ksekinhsei thn ergasia kanontas mia anafora sthn naftilia kai ta ploia apo arxia xronia kai twra tha sunexisw etsi opws protinetai kai eseis me thn ellhnikh aktoplooia gia na bainw siga siga sto thema.......me to Link ti na kanw?

  4. #124
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gvaggelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν η διπλωματική σου αφορά μόνο τις ακτοπλοϊκές εταιρείς καθότι μόνο ατές μπορούν να εισαχθούν στο ΧΑΑ.
    Επειδή τυγχάνει να έχω κάμει και.. εγώ σχετική μελέτη, για την ακριβεια μπορούν να μπουν και εταιρείες με περιηγητικά πλοία ή ποντοπόρα. Απλά ακόμα, για συγκεκριμένους λόγους, δεν έχει μπεί καμμία, εκτός μιας που διαπραγματεύεται μέσω του ΧΑΚ από την κοινή πλατφόρμα (χωρίς βέβαια να είναι τυπικά εισηγμένη στο ΧΑ). Πάντως, σύμφωνα με τα θρυλούμενα, είναι πολύ πιθανόν αυτό να το δούμε να συμβαίνει εντός του 2008.
    Για την εργασία σου όμως σίγουρα θα σου φανεί χρήσιμο καταρχήν να επεισκεφθεί την ιστοσελίδα του ΧΑ (www.ase.gr) καθώς και τις ιστοσελίδες των επιμέρους εταιριών.
    Επίσης στα παρακάτω συννημένα πιστεύω θα σου δώσουν αρκετό πρώτο υλικό για μελέτη σχετικά με τις εισηγμένες ναυτιλικές και τις συνθήκες της αγοράς
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  5. #125
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Σόρυ, εδώ είναι τα συννημένα.
    Αν σε ενδιαφέρει το ζήτημα από την νομική σκοπία μπορώ να σου προτείνω άλλο υλικό.
    Αν επιτρέπεται, σε ποιά σχολή ζήτησαν την εργασία αυτή;
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  6. Προεπιλογή Ptyxiakh

    Sou dinw auta ta arxeiakia.Pisteuw na se voithisoun.Psakse na vreis kati pio prosfato apo to pdf pou sou dinw apo tous idious.Einai palio alla xrhsimo.Mporei na vreis neotero.
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  7. #127

    Προεπιλογή

    Sas efxaristw olous para para polu paidia....den exw logia.hmouna sta xamena

  8. #128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Michael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σόρυ, εδώ είναι τα συννημένα.
    Αν σε ενδιαφέρει το ζήτημα από την νομική σκοπία μπορώ να σου προτείνω άλλο υλικό.
    Αν επιτρέπεται, σε ποιά σχολή ζήτησαν την εργασία αυτή;
    eimai se TEI xrhmatooikonomikhs kai egw proteina thn ergasia afth ston kathighth parolo pou apo oti exw katalavei einai anideos...thelw na kanw metaptuxiako panw se nafthliaka giafto dialeksa afto to thema

  9. #129
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #130
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    a8hna
    Μηνύματα
    4

    Unhappy ptyxiakh se sxesh me nautiliaka

    xairetw..
    eimai foithtria nauphgikhs..k epeigei h ekpoihsh ths ptyxiakhs m.
    gia thn opoia den mporw na epile3w 8ema!epi8umw na einai kati eykolo panw sta naytiliaka(oxi omws naylwseis k asfaleia giati me prolavan alloi).dystyxws ayto htan to 8ema pou h8ela!!
    an yparxei kapoios pou mporei na me voh8hsei.......
    8a eimai poly eygnwmwn!!
    eyxaristw poly

Σελίδα 13 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας