Σελίδα 45 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 35434445
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 441 έως 449 από 449

Θέμα: Εκπαίδευση - Πτυχιακές & άλλες Εργασίες

  1. #441

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από SteliosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλώς ήρθες στη παρέα μας iola!

    Ενδιαφέρον το ερωτηματολόγιο, αφορά μεγάλη ναυτιλιακή εταιρεία της ακτοπλοίας και πιστεύω οτι θα έχεις καλά αποτελέσματα.



    Κύριε Στέλιο θα μπορούσε να μπει η δημοσίευση ως θέμα για να μπορώ να βλέπω τις εμφανίσεις αυτής της δημοσίευσης; Ή μήπως δεν το βλέπω εγώ.

  2. #442
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρακάτω ερωτηματολόγιο είναι εμπιστευτικό και ανώνυμο και τα στοιχεία όπου θα συλλεχθούν θα είναι για ακαδημαϊκό και μόνο σκοπό. Είναι για την πτυχιακή μου εργασία και χρειάζομαι τη βοήθεια σας για τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου.Η συμμετοχή σας είναι πολύ σημαντική! Σας παρακαλώ να απαντήσετε σε όλες τις ερωτήσεις!
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη συμμετοχή σας!

    Παρακαλώ να απαντήσετε όσοι έχετε ταξιδέψει έστω και μια φορά με την Blue Star Ferries.

    https://docs.google.com/forms/d/1zXF...QIv8I/viewform
    Μολις το τελειωσα. Ποια σχολη εισαι αν επιτρεπεται και με τι ασχολειται η πτυχιακη σου;
    http://www.rafinavessels.webs.com

  3. #443

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις το τελειωσα. Ποια σχολη εισαι αν επιτρεπεται και με τι ασχολειται η πτυχιακη σου;
    Ευχαριστώ πολύ! Είμαι Διοίκηση Επιχειρήσεων. Και η πτυχιακή μου έχει να κάνει για μια έρευνα την ικανοποίηση των καταναλωτών στο χώρο των ακτοπλοϊκών μεταφορών και συγκεκριμένα για την εταιρεία Blue Star Ferries. Γενικά έχει να κάνει με την ικανοποίηση και τη συμπεριφορά του καταναλωτή.

  4. #444
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Καλή επιτυχία στην εργασία σου, καλή σταδιοδρομία και καλή τύχη στη ζωή σου!

  5. #445

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από maria korre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή επιτυχία στην εργασία σου, καλή σταδιοδρομία και καλή τύχη στη ζωή σου!
    Ευχαριστώ πολύ!!! Καλή επιτυχία και σε σένα

  6. #446

    Προεπιλογή Προετοιμασία Συνεύντευξης

    Καλησπερα! Εχω μια συνεντευξη μετα απο καποια τεστ στην εταιρια MEARSK, απ την πιο γνωστη στο κλαδο της, για πρακτικη ασκηση.
    Θα ηθελα να ρωτησω αρχικα αν υπαρχει καποιος που να εχει περασει αυτη την διαδικασια?
    Τι προετοιμασια να κανω?
    Τι ερωτησεις πανω στην εταιρια/κλαδο υπαρχει περιπτωση να μου αναφερθουν?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!

  7. #447

    Προεπιλογή ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xlstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα! Εχω μια συνεντευξη μετα απο καποια τεστ στην εταιρια MEARSK, απ την πιο γνωστη στο κλαδο της, για πρακτικη ασκηση.
    Θα ηθελα να ρωτησω αρχικα αν υπαρχει καποιος που να εχει περασει αυτη την διαδικασια?
    Τι προετοιμασια να κανω?
    Τι ερωτησεις πανω στην εταιρια/κλαδο υπαρχει περιπτωση να μου αναφερθουν?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!
    κανείς?
    συγγνώμη για την επιμονή

  8. #448
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xlstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανείς?
    συγγνώμη για την επιμονή
    Δεν γνωρίζω τι ακριβώς έχουν στην συγκεκριμένη εταιρία, αλλά συνήθως είναι τεστ προσωπικότας. Σε αυτην την περίπτωση δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Απλά μέσω των τεστ προσπαθουν να πάρουν μια ιδέα για το κάποια βασικά στοιχεία του χαρακτήρα του υποψηφίου ώστε να δουν σε ποιο τμήμα της επιχείρησης θα ταίριαζε περισσότερο. Π.χ. αν διαφαίνεται οτι είναι κάποιος με έμμονή στην λεπτομέρεια και την τήρηση κανόνων θα ταίριαζε ίσως για μια θέση στο λγηστήριο, ενω αν ήταν πιο αυθόρμητο και δημιουργικός τύπος θα ταίριαζε για το τμήμα μάρκετινγκ. Επίσης, τσεκάρουν και την συμβατότητα του υποψηφίου με τις αξίες και τους στόχους της εταιρίας.

    Υπάρχουν βέβαια και τεστ που ελέγχουν τις αριθμητικές, γραμματικές, συνδυαστικές, αναλυτικές και λοιπές ικανότητες ανάλογα με τις απαιτήσεις τις θέσης και την προηγούμενη εμπειρία και σπουδές του υποψηφίου.

    Τέλος υπάρχουν και τεστ γνώσεων του αντικειμένου εργασιών της εταιρίας και της θέσης του υποψηφίου.

    Μερικές φορές αυτα τα τεστ μπορεί να γίνωνται και κατα την διάρκεια μια ή δυο ημερών και μέσα σε ομάδες υποψηφίων.

    Όσο πιο μεγάλη η εταιρεία, όσο περισότερες οι θέσεις των υποψηφίων, όσο πιο σημαντική η θέση κτλ, τόσο περίσσότερα και πιο εκτεταμένα τα παραπάνω τεστ. Μπορεί να διεξάγωνται μάλιστα και από τρίτες ανεξάρτητες εταιρίες που ειδικεύωνται σε αυτά τα τεστ.
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  9. #449

    Προεπιλογή Διαθεματικη

    Καλησπερα
    ασχολουμαι με την διαθεματικη μου εργασια
    αλλα δεν βρισκω και πολλα
    θα μπορουσατε να με παροτρυνετε σε καποιο σαιτ η βιβλιο η να μου προτινετε κατι;
    Το θεμα ειναι "λιμενικες εγκαταστασεις και απαιτησεις σχεδιασμου σε σχεση με τα ειδη των πλοιων που εξυπηρετουν"

Σελίδα 45 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 35434445

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας