Σελίδα 35 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 253334353637 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 341 έως 350 από 449

Θέμα: Εκπαίδευση - Πτυχιακές & άλλες Εργασίες

  1. #341

    Red face

    2Δορυφορικά συστήματα Inmarsat-A3Εξέλιξη 18Ηλεκτρονικά μέσα πλοίου36Σωστικά μέσα πλοίων37Μέσα φορτοεκφόρτωσης43Inmarsat-A45Ism Code[/quote]
    Γράφω μια πτυχιακή με Θέμα "σύγχρονοι εξοπλισμοί εμπορικών πλοίων". Μάλλον απο τις παραπάνω πτυχιακές θα αντλήσω πολλά θέματα. μήπως μπορείς να μους τις στείλεις? θα σου είμαι υπόχρεος.

  2. #342

    Προεπιλογή

    κάνω μια πτυχιακή με θέμα: Σύγχρονοι εξοπλισμοί εμπορικών πλοίων. οι εργασίες που έχεις: 2Δορυφορικά συστήματα Inmarsat A, 3.Εξέλιξη επικοινωνιών, 18.Ηλεκτρονικά Μέσα πλοίου, 36.Σωστικά μέσα, 43Inmarsat A, και 45.Ism code νομίζω ότι θα μου είναι πολύ χρήσιμες. μήπως μπορείς να μου τις στείλεις? εάν δεν μπορείς , μήπως θα μπορούσες να με πληροφορήσεις που να βρω τις πληροφορίες? Ευχαριστώ πολυ και σου είμαι υπόχρεος

  3. #343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pnakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    YPARXOYN OI PARAKATO PTYXIAKES. OPOIOS ENDIAFERETAI
    MPORO NA TOY DOSO OPOIA 8ELEI. ENNOEITAI XORIS LEFTA GIA NA MHN EXOYME ALLA............


    1S.O.L.A.S./742Δορυφορικά συστήματα Inmarsat-A3Εξέλιξη επικοινωνιών4Ανθρώπινες σχέσεις στο πλοίο5Οι γυροσκοπικές πυξίδες σήμερα6Αγώνες του έθνους 1912-13 Απελευθέρωση Ιωαννίνων-Πρεβέζης7Ναυτιλιακά πρακτορεία, δομή και αρμοδιότητες8Τύποι εμπορικών πλοίων9Αϊνστάιν10Συσσωρευτές μολύβδου ως βοηθητική πηγή ενέργειας του εξοπλισμού τηλεπικοινωνιών11Προστασία θαλασσίου περιβάλοντος στην Εμπορική Ναυτιλία12Συστήματα εντοπισμού πυρκαϊάς13Πρόληψη ρύπανσης από πετρελαιοειδή και τρόποι αντιμετώπισης.14Πλοία-Κατηγορίες15Ιατρική μέριμνα στο πλοίο16Είσοδος σε κλειστούς χώρους και Α βοήθειες17Marpol/73-7818Ηλεκτρονικά μέσα πλοίου19Γενικά περί EPIRP20Μεγάλα θαλάσσια ρεύματα21Ναυτιλιακές επιχειρήσεις22Εκφόρτωση δεξαμενόπλοιου και πλύσιμο με C.O.W23Ναυλοσύμφωνα και όροι αυτών24Ναυτιλιακά ηλεκτρονικά όργανα25Το πλοίο και η εξέλιξη του26Νομικά καθήκοντα και αρμοδιότητες πλοιάρχου27Μόνιμα συστήματα πυρκαϊάς28Ελληνική επιβατική ακτοπλοϊα29Ναυτικοί Χάρτες30Η διώρυγα του Σουέζ και η σημασια της στην παγκόσμια ναυτιλία31Μεταφορά επικίνδυνων φορτίων32Σκιαγραφίες του σύμπαντος33Σύγχρονα δεξαμενόπλοια34Λέμβοι και σχεδίες διάσωσης35Πρόληψη ατυχημάτων εν πλω και εν όρμο36Σωστικά μέσα πλοίων37Μέσα φορτοεκφόρτωσης38Φορητά-Ημιφορητά μέσα κατάσβεσης39Διεθνής σύμβαση για την ασφάλεια της ανθρώπινης ζωής στη θάλασσα40Πλύση δεξαμενόπλοιου με αργό πετρέλαιο (C.O.W)41Μ.Ε.Κ42Ναυτικοί ατμολέβητες43Inmarsat-A44Η ακτοπλοϊα και ο ρόλος της στα νησιά45Ism Code
    θα μπορούσες να μου στείλεις τις εξής? την 2, την 3, την 18, 36, 43 και την 45 γιατί κάνω μια εργασία για τους σύγχρονους εξοπλισμούς πλοίων. εάν δεν μπορείς που να βρω άλλα στοιχεία? ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!

  4. #344

    Προεπιλογή

    μηπως ξερει καποιος τι απαιτησεις εχουν απο την σχολη για τις πτυχιακες οσον αφορα γραμματοσειρα διαστοιχα αριθμο σελιδων κ.τ.λ.

  5. #345
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Σούδα - Πειραιάς - Πάτρα
    Μηνύματα
    967

    Προεπιλογή

    καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την εξής πτυχιακή εργασία!!!Υπάρχουσεσ συμβάσεις του ΙΜΟ και προτάσεις για νέες!!!Όποιος μπορεί να βοηθήσει άμεσα ας μου στείλει ένα ΠΜ!!!είναι ανάγκη
    [URL]http://www.facebook.com/group.php?gid=57430069952&ref=ts#/group.php?gid=57430069952&ref=ts[/URL]



    [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3]ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤHKE ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΤΡΑΤΟ ΕΤΟΙΜΟ ΣΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΗ.[/SIZE][/FONT]

  6. #346

    Προεπιλογή ταμεια ασφαλισης αλλοδαπων ναυτικων

    γεια σας..εχω θέμα πτυχιακης σημαιες ευκαιριας - αλλοδαποι ναυτικοι σε ελληνοκτητα εμπορικα πλοια..εχω δυσκολευτει παρα πολυ..και ψαχνω σε ποια ταμεια ασφαλιζονται οι αλλοδαποι ναυτικοι που εργαζονται Ελλαδα..μηπως μπορειται να με βοηθησετε?ευχαριστω πολυ!!!

  7. #347

    Προεπιλογή

    Σε ευεργετικούς όρους για να υψωθεί ελληνική σημαία σε ποντοπόρο πλοίο (βγάινει υπουργική αποφαση) βρήκα τους παρακάτω όρους
    "Β.1. Επιτρέπεται η ναυτολόγηση αλλοδαπών ναυτικών πέρα από την οργανική σύνθεση του πληρώματος του πλοίου, χωρίς υποχρέωση καταβολής από αυτούς ή τους πλοιοκτήτες εισφορών προς το NAT, το ΤΠΑΕΝ, το ΤΠΚΠΕΝ, το ΚΕΑΝ, τον ΕΛΟΕΝ και την ΕΣΤΙΑ ΝΑΥΤΙΚΩΝ.

    2. Ο πλοιοκτήτης είναι υποχρεωμένος να καταβάλλει στο NAT με βάση την ισχύουσα κάθε φορά Ελληνική Συλλογική Σύμβαση τη δική του τακτική εισφορά, καθώς επίσης και την τακτική εισφορά των ναυτικών για το σύνολο της οργανικής συνθέσεως πληρώματος του πλοίου, περιλαμβανομένων και των ναυτολογημένων αλλοδαπών ναυτικών."

  8. #348
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konigi Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την εξής πτυχιακή εργασία!!!Υπάρχουσεσ συμβάσεις του ΙΜΟ και προτάσεις για νέες!!!
    Μπορείς να βρεις πλήρη κατάλογο στον ιστότοπο ΙΜΟ. Για προτάσεις θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις την κριτική σου ικανότητα και φαντασία. Έχε υπόψη πάντως πως αρκετες από τις υπάρχουσες αναθεωρούνται ή τροποποιούνται κατα διαστήματα. Εγώ πάντως αν ήμουν στην θέση σου θα υποστήριζα και θα τεκμηρίωνα την θέση ότι δεν πρέπει να δημιουργηθούν νέες, άλλα να συγχωνευθούν αρεκετές από τις υπάρχουσες και γενικά να υπάρξεί τάση ελαχιστοποίησης των κειμένων και μελέτη των επιπτώσεων στην καθημερινή ασφαλή και οικονομική λειτουργεία των πλοίων του ήδη υπάρχοντος συμφερτού των κειμένων είτε του ΙΜΟ είτε και άλλων φορέων.
    Πάντως αν θες ντε και καλά να προτείνεις νέες τότε εγώ θα πρότεινα την δημιουργία συμβάσεων σχετικά με την υποχρέωση αυτοματοποίησης και ολοκλήρωσης των διαφόρων διαδικάσιών επί του πλοίου και την μείωση στο ελάχιστο της γραφειοκρατίας και των πολλαπλών εγγραφών σε διαφορετικά έντυπα. Επίσης, την αύξηση της οργανικής συνθέσεως και την καθιέρωσή της σε διεθνές επίπεδο όπως και την διεθνή ενιαία ρύθμιση των αποδοχών και λοιπών παροχών προς τους ναυτικούς.
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  9. #349

    Προεπιλογή πτυχιακες

    Εχει κανεις τις παρακατω πτυχιακες?:
    α)Η σπουδαιοτητα και η επιδραση των θαλασσιων μεταφορων στην παγκοσμια οικονομια
    β)Ναυτικα ατυχηματα κι ανθρωπινος παραγοντας
    γ)Ο ανεμος σαν πηγη ενεργειας γενικα και η χρηση του στην ναυτιλια
    δ)Συγκρουσεις πλοιων
    ε)VTS (Vessel Traffic Services)
    στ)Δορυφορικα συστηματα εκτος GMDSS
    ια)Ναυσιπλοϊα ιστιοφορων

  10. #350

    Προεπιλογή ΣΟΣ

    paidia sas parakalw p mporw na vrw plirofories gia mesa fortoekfortosis Bulk carries??? an kserete voithiste pls!!!!

Σελίδα 35 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 253334353637 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας