Σελίδα 24 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 231 έως 234 από 234

Θέμα: Μαριλένα [Κωστάκης Τόγιας, Mαρή, Πατρίς, Marilena, Marynthea, Conqueror, Emerald]

Προεπιλογή

Καταπληκτικη ποζα!!!

Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετική! αν μου έλεγες οτι το είδες σήμερα θα σου έλεγα οτι είναι καποιανού τυχερού η θαλαμηγός!
    Ανταποδίδω με μια φωτο του Robert Boman του 1971 με το φουτουριστικό 60χρόνο ΜΑΡΙΛΕΝΑ να βγαίνει αγέρωχο από το λιμάνι με δυο αμάξια στο κατάστρωμα της πλώρης.

Marilena001.jpg
    K βλέπουμε JUΡITER ( ? ), ΑΠΟΛΛΩΝ 11,ΣΕΜΙΡΑΜΙΣ,ROMANTICA,STELLA OCEANIS.

Προεπιλογή

Eιναι το JUPITER!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετική! αν μου έλεγες οτι το είδες σήμερα θα σου έλεγα οτι είναι καποιανού τυχερού η θαλαμηγός!
    Ανταποδίδω με μια φωτο του Robert Boman του 1971 με το φουτουριστικό 60χρόνο ΜΑΡΙΛΕΝΑ να βγαίνει αγέρωχο από το λιμάνι με δυο αμάξια στο κατάστρωμα της πλώρης.

Marilena001.jpg
    Καταπληκτική φωτογραφία,πόσο κομψό,όμορφο και αρμονικό δείχνει!!αν κι έμοιαζαν αρκετά,νομίζω από εμφάνιση υπερτερούσε του επίσης μετασκευασμένου ΕΛΛΑΣ του Διαπούλη. Το ΜΑΡΙΛΕΝΑ είχε πιο γλυκιές,ήπιες γραμμές και η εξωτερική του εμφάνιση στο σύνολο έδειχνε πιο δεμένη και ενοποιημένη. Με το εν λόγο πλοίο,έκανα το πρώτο μου θαλασσινό ταξίδι,ταξίδι για την Αμοργό αποπλέοντας από την ακτή Τζελέπη ένα ήσυχο και ζεστό μεσημέρι τον Ιούλιο του 1973 . Η θάλασσα λαδιά πραγματικά μέχρι την Αμοργό,νησιά δεν πιάσαμε και λίγο μετά το ηλιοβασίλεμα,δέναμε στα Κατάπολα όπου είχε κατέβει πολύς κόσμος να δει την άφιξη του πλοίου,της "Αγίας Βαπόρας",που λέγαμε....Μέσα σε όλα μου έχει μείνει και το δροσερό καρπούζι που είχαμε στο τραπέζι μας μετά το γεύμα στην τραπεζαρία του πλοίου. Λίγες φορές το θυμάμαι να κατεβάζει από το κατάστρωμα της πλώρης του αυτοκίνητα γιατί τότε ούτε πολλά υπήρχαν ούτε δρόμους είχαν τα νησιά όπως τώρα.

Σελίδα 24 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας