Σελίδα 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 148

Θέμα: Άδωνις [Ατλαντίς - Adonis, Atlantis]

  1. #41

    Προεπιλογή

    Aπιθανο υλικο, πολυτιμες πληροφοριες, ο μοναδικος χρονια τωρα TSS APOLLON τωρα σαρωνει οτι ιστορικο θεμα υπαρχει καθε βραδυ απο το forum.Αγαπημενο ADONIS ειναι και αυτο που με ξυπνησε ενα πρωινο του αυγουστου του 1994 απο τις σελιδες καποιου εντυπου και ειχε τη σφραγιδα βεβαια του ΤSS APOLLON

  2. #42

    Προεπιλογή

    Βρηκα το σκιτσο του ATLANTIS που ειχα σχεδιασει με την καθοδηγηση του TSS APOLLON πριν 14 χρονια και σας το ανεβαζω
    skitsa (21).jpg

  3. #43
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Καταπληκτικό αφιέρωμα φίλε Απόλλων!!!
    Ένα μεγάλο μπράβο εκ μέρους μου

  4. #44
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    Το δίδυμο Απόλλων και BEN BRUCE δεν παίζεται, φωτογραφικά και ιστορικά σε όλα τα θέματα του Ναυτιλία.Ευχαριστούμε πολύ.Παιδιά συνεχίστε να βομβαρδίζεται...

  5. #45
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Μιας και ο φίλος Τ.S.S.Apollon μας ανέφερε πως το καράβι ταξίδεψε κάποια σεζόν υπο διαχείρηση Τυπάλδου, ανεβάζω μια φωτο που το δείχνει (κάπου το 65/66) με κίτρινο φουγάρο. Πρέπει να είναι αυτή η σεζόν.

    Τα εύσημα για την αναγνώριση ανήκουν στον Ben Bruce

    adonis1.jpg
    Πηγή: Περιοδικά ΟΛΠ

  6. #46

    Προεπιλογή

    Aληθευει οτι τα τρια αδερφακια ηθελε να τα αγορασει ο Γιαννης Λατσης και να δημιουργησει την εταιρεια SEX LINES με στοχο την κρουαζιερα?Γιαυτο το λογο μηπως ηταν αναδοχος του αφροδιτη η μαριαννα λατση?

  7. #47

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aληθευει οτι τα τρια αδερφακια ηθελε να τα αγορασει ο Γιαννης Λατσης και να δημιουργησει την εταιρεια SEX LINES με στοχο την κρουαζιερα?Γιαυτο το λογο μηπως ηταν αναδοχος του αφροδιτη η μαριαννα λατση?
    Ναι ειχε δειξει εντονο ενδιαφερον για την αποκτηση και των τριων νεοναυπηγουμενων πλοιων,τελικως ομως δεν τελεσφορησε.Οσο για το ονομα της εταιρειας που αναφερεις μεταξυ αστειου και σοβαρου ειχε συζητηθει , οπως εγραφε και ο ημερησιος ναυτιλιακος τυπος εκεινης της εποχης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη T.S.S. APOLLON : 14-05-2009 στις 20:44

  8. #48

    Προεπιλογή

    Το ¶δωνις στο λιμάνι της Χίου, από καρτ ποστάλ photo HAVIARAS.

    O203.jpg

  9. #49

    Προεπιλογή

    To ΑDONIS ζει μεγαλες στιγμες απο το μοναδικο αρχειο του TSS APOLLON.Εγω με τη σειρα μου οφειλω να βαλω το deck plan και λεω οφειλω γιατι πως αλλιως να πει ενας καραβολατρης που εχει ταξιδεψει μαζι του σαν παιδι και ως αδωνις και ως ατλαντις που ετρεξε, επαιξε, κολυμπησε,εζησε στο φιλοξενο εσωτερικο του ενα μπρος πισω μυτιληνη το 1973 και ενα 7μερο το 1977 σε κρουαζιερα


    Atlantis decks.jpg

  10. #50
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Post Ο ΤΡΕΛΟΠΕΝΗΝΤΑΡΗΣ

    ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ
    Ο ΤΡΕΛΟΠΕΗΝΤΑΡΗΣ (1971).jpg
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας