Σελίδα 2 από 41 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 409

Θέμα: Θάσος Ι [Thassos I, Πρωτοπόρος ΙΙΙ]

  1. #11
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Για την πρώτη δεν νομίζω γιατί θα έχει μεγάλη απόσταση το 1 deck απο το σκαρί, η δεύτερη όμως πιστεύω πως τείνει να γίνει Ε/Γ-Ο/Γ παντοφλοειδές. Είναι χαρακτηριστικοί η διάδρομοι στο γκαράζ για τα αυτοκίνητα (το είχε και το ΙΙ το ίδιο σύστημα). Και το βύθισμα φαίνεται να είναι ίδιο με μια αντίστοιχη φωτό του Αίολου΄που έχω όταν ήταν στο καρνάγιο.

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Αυτό παρατηρούσα και εγώ ότι ετοιμάζουν παρόμοια car deck. Φαίνετε όμως λίγο ποιό κλειστό απο τα άλλα τι λές?

  3. #13
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο. Αλλά δεν μου φαίνεται παράξενο αν θέλει ένα Πρωτοπόρος ΙΙΙ στην θέση του ΙΙ. Σκέφτομαι επίσης ότι πούλεισε άνετα ένα σκαρί σαν το ΙΙ ενώ σαν το Ι ακόμα πουλιέται. ¶ρα λοιπόν αν χρειαστεί να πουλήσει το ΙΙΙ θα το πουλήσει κι αυτό πιο εύκολα. Όπως και να γίνει το ΙΙ ήταν στιβαρό καράβι. Γι' αυτό και έφυγε γρήγορα.

  4. #14
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό παρατηρούσα και εγώ ότι ετοιμάζουν παρόμοια car deck. Φαίνετε όμως λίγο ποιό κλειστό απο τα άλλα τι λές?
    Πραγματικά το δεύτερο φαίνεται πολύ κλειστό, αλλά η διαρύθμιση του γκαράζ και η γάστρα δείχνουν ότι πρόκειται για αμφίδρομο ΕΓ/ΟΓ. Ισως να είναι κάτι παρόμοιο με το Αχαιός. Δε νομίζω όμως ότι κάτι τέτοιο ταιριάζει στη συγκεκριμένη γραμμή.

  5. #15
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Δεν πιστεύω να είναι μεγάλη η παραμονή του εκεί. Πάντως μόλις τώρα έμαθα ό,τι το ΙΙΙ θα είναι έτοιμο τον Μάϊο. Αμφιβάλλω αν εντέλη είναι αυτό. Δεν μπορώ να γνωρίζω όμως και το χρόνο κατασκευής και ίσως κάνω λάθος.

  6. #16
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Θεωρώ απίθανο το σκαρί της φωτογραφίας να είναι έτοιμο τόσο σύντομα. Αρα ή πρόκειται για άλλο ή δεν το περιμένουν τον Μάιο. Αφού όμως σου είπαν ότι θα δρομλογηθεί τότε, σίγουρα δεν είναι αυτό.

  7. #17
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή Πρωτοπόρος ΙΙΙ [Protoporos III]

    To Πρωτοπόρος III το έχει δει κανείς ;

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Theologos Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πιστεύω να είναι μεγάλη η παραμονή του εκεί. Πάντως μόλις τώρα έμαθα ό,τι το ΙΙΙ θα είναι έτοιμο τον Μάϊο. Αμφιβάλλω αν εντέλη είναι αυτό. Δεν μπορώ να γνωρίζω όμως και το χρόνο κατασκευής και ίσως κάνω λάθος.
    Σήμερα που πήγα και στο Αμπελάκι δέν βρήκα κανένα μεγάλο αμφίπλωρο να είναι σχεδόν έτοιμο. 2 Υπο κατασκευή και το ένα θέλει κανα 6μηνο ακόμα...
    DOUBLE ENDED.jpg

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Τελικά αυτό δέν μάθαμε ποιό είναι....NEW DOUBLE ENDED @ PERAMA.jpg

  10. #20
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Unhappy

    Όχι... Δυστυχώς ! Παιδιά αν είναι αυτά τα μοναδικά αμφίπλωρα πλοία που κατασκευάζονται μέχρι στιγμής τότε δεν θα έχουμε τίποτα καινούριο μέχρι τον Ιούνιο.

Σελίδα 2 από 41 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας