Σελίδα 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 131 έως 140 από 148

Θέμα: Ελληνíς [Ellinis, Lurline]

  1. #131
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Μερσί φίλε TSS, βλέπουμε οτι στην πλώρη είχαν ήδη ξεκινήσει οι εργασίες για τον εκμοντερνισμό της. Κατά τη γνώμη μου, το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό!

  2. #132
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Σε σύγκριση με την μοντέρνα αυτή μετασκευή,η αντίστοιχη του ΒΡΙΤΑΝΙΣ που έγινε εδώ,ήταν πιό συντηρητική αλλά κατά τη γνώμη μου εξ ίσου όμορφη.

  3. #133

    Προεπιλογή

    ELLINIS μοντελο ,που βρηκα σημερα σε ενα γραφειο,οχι ταξιδιωτικο, της ακτης Μιαουλη...

    DSCN4903.jpg


    Ειδικη αφιερωση στον ομονυμο χρηστη

  4. #134
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ELLINIS μοντελο ,που βρηκα σημερα σε ενα γραφειο,οχι ταξιδιωτικο, της ακτης Μιαουλη...

    DSCN4903.jpg


    Ειδικη αφιερωση στον ομονυμο χρηστη
    Δεν είναι πιστό αντίγραφο.Pίξτε μιά ματιά στις φωτό του πλοίου.

  5. #135
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ELLINIS μοντελο ,που βρηκα σημερα σε ενα γραφειο,οχι ταξιδιωτικο, της ακτης Μιαουλη...

    DSCN4903.jpg


    Ειδικη αφιερωση στον ομονυμο χρηστη
    Η μορφή της κατασκευής του,να το πω έτσι,μου θυμίζει ένα μοντέλο του "Βασίλισσα Φρειδερίκη",με την μορφή και τα χρώματα που είχε επί Χανδρή, το οποίο ήταν κάποια χρόνια πριν στη βιτρίνα ενός ταξιδιωτικού πρακτορείου στην οδό Πανεπιστημίου,χαμηλά προς την Ομόνοια. Δεν ξέρω μήπως ήταν το ίδιο πρόσωπο που έκανε αυτά τα μοντέλα....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maiandros : 06-08-2015 στις 09:44

  6. #136
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Maiandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μορφή της κατασκευής του,να το πω έτσι,μου θυμίζει ένα μοντέλο του "Βασίλισσα Φρειδερίκη",με την μορφή και τα χρώματα που είχε επί Χανδρή, το οποίο ήταν κάποια χρόνια πριν στη βιτρίνα ενός ταξιδιωτικού πρακτορείου στην οδό Πανεπιστημίου,χαμηλά προς την Ομόνοια. Δεν ξέρω μήπως ήταν το ίδιο πρόσωπο που έκανε αυτά τα μοντέλα....
    Αυτή τη γνώμη έχω κ εγώ.Στο συγκεκριμένο πρακτορείο υπήρχε κ ένα ομοίωμα του GALILEO GALILEI ή του αδελφού του.

  7. #137

    Προεπιλογή

    Προφανως ειναι ιδιας κατασκευης ολα και ιδιο με αυτο που κρατουσε η πλοιοσυνοδος στην φωτο μπροσουρας του χανδρη

  8. #138

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη γνώμη έχω κ εγώ.Στο συγκεκριμένο πρακτορείο υπήρχε κ ένα ομοίωμα του GALILEO GALILEI ή του αδελφού του.
    Πρέπει να ήταν το ταξιδιωτικό πρακτορείο του Καραγιαννίδη που ειδικευόταν στην μετανάστευση προς Αμερική και Αυστραλία.

  9. #139
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Βαπόρι καρφωτό, φτιαγμένο για να κροσάρει τον Ειρηνικό... τι να πρωτογράψει κανείς βλέποντας αυτή τη φωτογραφία του στη Λισαβώνα μέσα από το φακό του L.M.Correira

    ELLINIS in Lisbon LMC.jpg
    πηγή με άλλες δυο φωτο του πλοίου στο τέλος της σελίδας

  10. #140

    Προεπιλογή

    Ένα νέο εύρημα από το shipspotting.com που ανέβασε το μέλος του φόρουμ Mr DOT από το φθινόπωρο του 1980 κάπου στη Μεσόγειο αρόδου σε κάποια εκδρομή με τις λάντζες να πηγαινοφέρνουν τους επιβάτες. ¶κρως νοσταλγική αφιερωμένη σε ποιόν άλλον?
    Ellinis_1980.jpg

Σελίδα 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας