Σελίδα 12 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 186

Θέμα: Mediterranean Sky [City of York]

  1. #111
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 16 Σεπ πέρασα από την περιοχή, ένα γερανός με ρυυμουλκό ήταν λίγο παραδίπλα αγκυροβολημένα, αλλά το ναυάγιο άθικτο. Το ίδο σχετικό ήταν και σε αλλές δυο τρεις φορές που έτυχε να βρεθώ προς τα εκεί σχεδόν όλο το καλοκαίρι. Μάλιστα δεν το φωτογράφισα γιατί δεν είχε νόημα.

    Σήμερα το πρωί σε βόλτα μου από την περιοχή δεν είδα να γίνεται κάποια εργασία φίλε Leo.Ισως να μην ξεκίνησαν καθόλου.Είναι στην ίδια κατάσταση όπως την πρώτη φορά που το σποτάρισα τον Ιανουάριο του 2008 !

    Επιτρέψτε μου να βάλω μια φωτογραφία από το πλάνο του πλοίου που βρήκα στο fakta καθώς αυτή που έχει βάλει ο φίλος Ellinis δεν εμφανίζεται.


    mediterraneanskysea.jpg

    Και μερικά βίντεο που βρήκα στο youtube.

    http://www.youtube.com/watch?v=GooI9...next=1&index=8

    http://www.youtube.com/watch?v=mTrvt...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=v9ERJ...eature=related

  2. #112

    Προεπιλογή

    Φίλε Joyrider, τα πλάνα καταστρωμάτων δεν πρέπει να είναι του Mediterranean Sky αλλά του Sea. Το Sky δεν είχε πισίνα πλώρα ούτε ανεμοθώρακα αλλά δύο πισίνες πίσω από την τσιμινιέρα σε δύο διαδοχικά καταστρώματα (βλ. φωτογραφία από διαφημιστικό του Henry Casciaro):

    scan0336.jpg

  3. #113
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Φίλε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση με μπέρδεψε το tag της φωτογραφίας που γράφει mediterreneanskysea.jpeg

  4. #114
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    Το θυμάμαι να σαπίζει το 1996-97 στην Πάτρα!σαν μικρο παιδί μου έκανε μεγάλη εντύπωση!θυμάμαι ότι έπρηζα τους δικούς μου(κάθε φορά που κατεβαίναμε κεφαλονιά)κ το χάζευα με τις ώρες!!!κρίμα για το άσχημο τέλος του πλοίου

  5. #115
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    χαιρετώ την παρέα

    Ξέρει κανείς αν το ναυάγιο βρίσκεται ακόμη στη θέση του;
    Αν ναι, μπορεί να με κατατοίσει κάποιος για το πώς θα πάω εκεί (έχω αυτοκίνητο αν αυτό βοηθάει) ;



  6. #116
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Όπως βγαίνεις από την πόλη της Ελευσίνας θα πας στη διχάλα αριστερά. Περνάς μπροστά από την Πετρόλα και κάνεις αριστερά στην παλιά εθνική οδό. Μετά από 50-100 μέτρα έχει ένα πάρκινγκ με καλή θέα στο ναυάγιο από ψηλά.

  7. #117
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε Ellinis.
    Αν μου έδινες και ένα στίγμα στο google earth θα σου ήμουν ευγνώμων

  8. #118
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Eίναι απλό φίλε μου,ακριβώς μετά τα ναυπηγεία Ελευσίνας στις στροφές του Ευταξία αν ξέρεις.Στο πάρκινγκ που λέει ο ELLINIS υπάρχει παράγκα που πουλάει φρούτα.

  9. #119
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Υπαρχει και μια αλλη εναλακτικη να φτασεις μεχρι τα διοδια αλλα να μπεις καμια 300 μετρα πιο πριν στον παραδρομο που θα σε βγαλει στην παλαια εθνικη οδο ( εκτος αν κατι αλλαξε και αν ξερει κανεις να μας το πει μην πληρωσουμε και αδικα ). Να και ενας χαρτης απο το Google earth που διχνει το ναυαγιο και την γυρω περιοχη για να προσανατολιστεις. Με κιτρινο τοξο ειναι ο χωρος που αναφερει ο Αρης που μπορεις να παρκαρεις αλλα με πολυ προσοχη γιατι πρεπει να περασεις απεναντι και ειναι επανω σε στροφη χωρις καλη ορατοτητα.
    Περιμενουμε τα αποτελεσματα γειτονα

    med sk.jpg

  10. #120
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    Να 'σαι καλά Αντώνη,

    Πιστεύω δεν θα δυσκολευτώ και θα κοιτάξω να πάω το συντομότερο.

    Βλέπω και άλλο ένα δρομάκι (που μάλλον κατεβάζει ακομα χαμηλότερα) αριστερά από το ναυάγιο. Ξέρουμε αν υπάρχει και εκεί πρόσβαση;

Σελίδα 12 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας