Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 41

Θέμα: Στροφαδες ΙV [Strofades IV, Sea Angel, Sea Witch]

  1. #1

    Προεπιλογή Στροφαδες ΙV [Strofades IV, Sea Angel, Sea Witch]

    Το γνωστο μας roro Sea Angel εδω και λιγο καιρο εχει αλλαξει ονομα και λεγεται Strofades IV. Να σημειωσω δε οτι βρισκεται στην Κυνοσουρα Σαλαμινας. Περισσοτερες πληροφοριες και φωτο εδω.

    Για την ιστορια το πλοιο ειχε αλλαξει το ονομα του απο Sea Witch σε Sea Angel, αφου μετα απο μια σειρα ατυχηματων και ζημιων στο πλοιο, οι πλοικτητες θεωρησαν οτι το ονομα που φερει, του φερει και γκαντεμια επισης! Μπορει και να ειχαν δικιο.

  2. #2
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Μάλλον θα ανήκει στον ίδιο εφοπλιστή που είχε παλιότερα το Στροφάδες (πρωην ΜΑΡΙΝΟ Κ) και Στροφάδες ΙΙ (πρωην Parkhaven της ΔΑΝΕ). Νομίζω η εταιρεία του λέγεται Ionian Shipmanagement.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Tο πλοίο χθες στη Κυνοσούρα, σε μία αρκετά μακρινής λήψης φωτογραφία.

    STROFADES.jpg

  4. #4
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή

    PER1.jpg

    perama.jpg

    Το Strofades IV (IMO:8012152) στην Κυνοσούρα χθές 14/4/2008

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή Στο Κερατσίνι το 2007

    Ένα πλοίο που "ευτύχησε" να πάρει μια σειρά από διάφορα ονόματα όπως αγγελούδι της θάλασσας, μαγισσούλα της θάλασσας κλπ, με το όνομα αγγελούδι στο Κερατσίνι τον Απρίλιο του 2007:

    Συνημμένο Αρχείο 49938
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gtogias : 01-10-2010 στις 12:13

  6. #6
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Εν πλω στις 27/8/09 και αυτή τη στιγμή κινείται βορείως της Πάρου. Ξέρει κανείς αν και τι δρομολόγιο κάνει?


  7. #7
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

    Προεπιλογή

    Γιωργο με καθε επιφυλαξη μαλλον πηγαινει Ροδο.Κατι τετοιο ειχα ακουσει πριν μερες .Ειχε εκτελεσει τον Ιουλιο ενα δρομολογιο, μετα χαλασε στη Ροδο, εμεινε εκει για λιγες μερες και επεστρεψε παλι στην Ελευσινα.Μαλλον παλι ξεκινησε

  8. #8
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Αν αληθεύουν κάποιες φήμες το έχει αγοράσει ο Τσιρίκος -που έχει και το ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Τ- και το έβαλε Κώ-Ρόδο

  9. #9
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Πάντως χρωματικά ταιριάζει αυτό που μας λεέι ο MYTILENE. Θέλω να πω επίσης οπτικά, για τα δικά μου μάτια, είναι ομορφότερο από όταν φορόυσε την προηγούμενη φορεσιά του (τα κόκκινα).

  10. #10

    Προεπιλογή

    Φίλοι, έχω ακούσει κι εγώ τις φήμες ότι το πλόιο το έχει αγοράσει ο Τσιρίκος, ωστόσο υπάρχουν κι άλλες φήμες στο λιμάνι, όπως ότι ο Τσιρίκος δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσει κι ότι το έχει πάρει ένα ναυλομεσιτικό γραφείο στον Πειραιά. Όπως και να έχει φαίνεται ότι το πλόιο ξεκίνησε τα δρομολόγια καθώς σήμερα βρίσκεται στη Ρόδο.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας