Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 110

Θέμα: Δελτίο Σαλαμίνας (Salamina report)

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Κάπου εκεί γύρω και εμείς σήμερα!

    DSC_0487 (Large).jpg DSC_0481 (Large).jpg

  2. #22

    Προεπιλογή

    Στην δεύτερη φωτό του Απόστολου βλέπουμε βέβαια στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη το ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΙΛΙΑΓΚΟΣ με το νέο του καμπούνι και δίπλα του το ΝΗΣΟΣ ΘΗΡΑΣΙΑ. Επίσης τα νέα ρυμουλκά της MEGALOCHARI TUGS, τραβηγμένο έξω και σχεδόν έτοιμο το ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗ XIV (πρώην THOR) και στην θάλασσα περιμένοντας την σειρά του για να βγει το ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗ VIII (πρώην RM OLYMPIA).

  3. #23

    Προεπιλογή Σήμερα στη Σαλαμίνα.....

    Στα Αμπελάκια, στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη, τραβηγμένα έξω τα ΑΝΤΖΕΛΑ και ΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, και στη θάλασσα τα ρυμουλκά ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗ VIII (πρώην RM OLYMPIA) και ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗ VI.

    IMG_0257.jpg

    Ακριβώς απέναντι, στο ναυπηγείο Μπεκρή, βλέπουμε το ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΙΛΙΑΓΚΟΣ σε σπανιοτάτη (ίσως και μοναδική) παρουσία αμφίπλωρου εκεί, και βέβαια τα MENHIR και ΜΑΡΘΑ.

    IMG_0229.jpg

    Τέλος στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στη Πούντα, τραβηγμένα έξω τα FLYINGCAT 1 & 3.

    IMG_0184.jpg


  4. #24

    Προεπιλογή

    Είδαμε το ΤΕΛΑΜΩΝ στο ναυπηγείο Μπεκρή δίπλα στο MENHIR, το ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΙΛΙΑΓΚΟΣ στα Παλούκια, και βέβαια τα PORTOFERRAIO και ΑΝΤΖΕΛΑ στο ναυπηγείο του Παναγιωτάκη στα Αμπελάκια.

    Τα απομεινάρια του YUSUF CEPNIOGLU εξακολουθούν να παραμένουν στο ναυπηγείο Σπανόπουλου, και στο ναυπηγείο Διαμαντή στην Κυνόσουρα το ΚΡΗΤΗ Ι κρατάει ολιγοήμερη παρέα (εν αναμονή της δρομολόγησης του) στο παντέρμο ΙΟΝΙΑΝ ΣΚΑΙ.

    IMG_0518.jpg
    Σαλαμίνα - 7 Ιουνίου 2014

  5. #25
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Μόνο αυτά είδες;

  6. #26

    Προεπιλογή

    Όχι βέβαια φίλε Απόστολε. Όπως ξέρεις καλύτερα από εμένα, η περιοχή είναι γεμάτη από παπόρια, μικρά και μεγάλα, και αν είναι σε κάθε "δελτίο Σαλαμίνας" να αναφερόμαστε σε όλες τις παρουσίες θα χρειαζόμασταν πολύ χρόνο και χώρο. Εξ άλλου, ανά διαστήματα έχουμε αναφερθεί στα περισσότερα πλοία (για να μην πω σε όλα) που βρίσκονται στα πέριξ της Σαλαμίνας (MENHIR - ΕΛΛΗ Τ - ΝΕΛόπλοια - OCEAN LIFE - Διάφορα παροπλισμένα πλοία και ρυμουλκά κλπ. κλπ).

  7. #27
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο αυτά είδες;
    Όχι βέβαια. Εγώ είδα και αυτό και μέσα του είναι ένας καλός φίλος (αλλά φοβάμε τα σκυλιά και έχει πολλά εκεί μέσα).
    MED SURNEYOR φωτογραφημένο στις 23-03-2014.

    MED SURNEYOR 02 23-03-2014.jpg

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Η ντάνα εκει μεγάλωσε όμως!!!

  9. #29
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το ξέρω. Είναι δίπλα του ένα παρόμοιο με το Απορριπαντικό Τάσος, δεν μου έρχετε το όνομα του τώρα(είμαι και μεγάλος ....όπως λέει μιά ψυχή)

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Καμία σχέση. Ειναι το Jolly, δράγα απο Ιταλία με διάφορες χρήσεις λόγω εξοπλισμού

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας