Σελίδα 5 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 218

Θέμα: Speed Cat 1 [Πανορμίτης - Panormitis, Tallink Express I, Sleipner]

  1. #41
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tsali Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ.ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΙΔΕΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡΑΔΩΝ?ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ,ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΛΟΙΟΚΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟΛΙΔΙ ΑΛΛΑ ΔΑΠΑΝΗΘΗΚΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 1.000.000 ΕΥΡΩ.
    Κατεβασε αυτο το προγραμμα.Δέν υποστηρίζει όμως vista
    http://www.microsoft.com/windowsxp/d...powertoys.mspx

    Εγκατέστησε το Picture Resizer και με ένα δεξί click πάνω στην εικόνα επιλέγεις την ανάλυση που θές..
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #42
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Μακάρι να ξεκινήσει δρομολόγια. Και για να έχουμε καλό ερώτημα φίλε Tsali, ποιός είναι εκείνος ο - κατά τη γνώμη σου - καλύτερος καπετάνιος στην Ελλάδα;


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tsali Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ ΣΤΝ ΕΛΛΑΔΑ......ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ ΦΩΤΟΓΡΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ?

  3. #43
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ!!!.ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ,ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΑΡΤΗ 'Η ΑΠΡΙΛΙΟ.ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ

  4. #44
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο. Κάτι έχω κι εγώ υπόψη μου από μέχρι τώρα συζητήσεις και επαφές με κάποιον, που όντως είναι όχι μόνο εξαίρετος πλοίαρχος αλλά και εξαίρετος άνθρωπος. Δεν ξέρω αν λέμε για τον ίδιο. Θα περάσει ο καιρός και θα δούμε. Ας μη τον εκθέσουμε προς το παρόν.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tsali Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ!!!.ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ,ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΑΡΤΗ 'Η ΑΠΡΙΛΙΟ.ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ

  5. #45
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΒΑΨΙΜΩ?ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΩΡΑΙΕΣ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΟΥ ΠΟΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΑΤΕΣ.

  6. #46
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Εγώ θα προτιμούσα όπου κόκκινο να ήταν βαμμένο μπλε, αλλά κι έτσι μια χαρά είναι. Και συμφωνώ ότι εσωτερικά το έχουν περιποιηθεί πολύ και είναι πολύ όμορφο. Μακάρι να μπορέσει να δουλέψει και να αποσβέσει.

  7. #47
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Η γραμμή των Σποράδων πάσχει από συμβατικά και όχι από ταχύπλοα. Μια καλή λύση θα ήταν να έκανε το παλιό δρομολόγιο του fLYING CAT 3 από Θεσσαλονίκη για Άγιο Κωνσταντίνο.

  8. #48
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    Η γραμμη πασχει απο την στιγμη που το 6 θελει αλλη μηχανη για να ξεκινησει και οταν τα αλλα ταχυπλοα πανε 25 μιλια,επισης δεν πρεπει να ξεχναμε οτι τα δελφινια σε λιγα χρονια κοβονται.και εχω ακουσει και μια φημη που λεει οτι ο αγαπητος βγαινει απο την hellenic παιρνωντας ολα τα ταχυπλοα και λογικο μου ακουγεται.για τα συμβατικα συμφωνω αλλα οι νησιωτες τα καταφερανε ετσι γιατι αν θυμαστε δεν στηριξανε το παναγια σκιαθου(νυν αγ.νεκταριος αιγινας).που μια χαρα ηταν για την γραμμη

  9. #49
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Με τις τιμές του πετρελαίου δε νομίζω πως θα το ανοίγουν πολύ περισσότερο από τα Flying cats.Μπορεί το 6 να θέλει άλλη μηχανή, αλλά τα φορτηγά και τα λεωφορεία είναι αυτά που μένουν εκτόις για πολλές μέρες στα νησιά, ενώ οι επιβάτες την παλεύουν.Στην περίπτωση που δρομολογηθεί πάντως ή που η Hellenic θα αυξήσει τα δρομολόγια των ιπτάμεων (θυμηθείτε το παράδειγμα με την ΒΟΣΠΟ) ή που θα αποσύρει τα ταχύπολά της από την γραμμή. Όσο για το Παναγία Σκιάθου ήταν πολλά αυτά που το οδήγησαν στην καταστροφή.

  10. #50
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    το speed cat 1 στα 32 μιλια καιει 700 λιτρα την ωρα πολυ λογικη ποσοτητα και εγω την θεωρω μηδαμινη και το παναγια σκιαθου δεν το στηριξανε η ιδιοι οι νησιωτες που πολυ ηταν και μετοχοι μην θυμηθω οτι πρωτα το διωξανε και μετα 5 χρονια το παρακαλαγανε να ξαναανεβει..........:twisted: το 6 αστο γιατι μια μηχανη κανει 1.500.000 ευρω αρα εγω πιστευω οτι το speed cat θα σκισει γιατι και μεσα λεει πολλα εχει τραπεζια και ειναι πολυ ανετο και επισης θα δουλευει και χειμωνα

Σελίδα 5 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας