Σελίδα 22 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 211 έως 218 από 218

Θέμα: Speed Cat 1 [Πανορμίτης - Panormitis, Tallink Express I, Sleipner]

  1. #211
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    κερκυρα
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    Το πλοίο επέστρεψε στον Πειραιά με βλαβη(οι επιβάτες λένε κάτι για προπελα).οι επιβάτες είναι γύρω στους 100 και τους στέλνουν στην hellenic στην οποία τους λένε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμοτητα.

  2. #212
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Speed Cat 1 με τη βοήθεια του P/K Χρήστος XVII έφυγε από τον Πειραιά και πήγε στο μόλο της ΝΑΥΣΙ, από την μεριά των αμφίπλωρων.

  3. #213
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Μακάρι να επισκευαστεί γρήγορα το πλοίο και να είναι βέβαια και στη συνέχεια αξιόπλοο, αφου καλά-καλά δεν πρόλαβε να το μάθει ο κόσμος, έπαθε ζημιά...

  4. #214

    Προεπιλογή

    Συμπληρώνει μήνα σε ακινησία το καραβάκι στο Πέραμα, και μου φαίνεται πως κάποια στιγμή θα πρέπει να παρθεί μιά .....γενναία απόφαση για το μέλλον του. Είτε μία μεγάλη - εκ βάθρων επισκευή ή και αλλαγή στις μηχανές του, είτε απόσυρση. Τουλάχιστον τα τελευταία δέκα χρόνια, κάθε σεζόν για κάπου δηλώνεται, για κάπου ετοιμάζεται, ταξιδεύει μία δύο εβδομάδες και μετά .....τα ίδια Παντελάκι μου, τα ίδια Παντελή μου !!!

    IMG_0024.jpg
    Πέραμα - 23/04/2016

  5. #215
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Εγώ δεν έκανα .....τίποτε.

  6. #216

    Προεπιλογή

    Μετά από τετράμηνη απραξία στο Πέραμα (τέλη Μαρτίου είχε πάθει την βλάβη), το καραβάκι μετακινήθηκε στο ναυπηγείο Μπεκρή στα Αμπελάκια. Με δεδομένη δε και την .....εκπνοή του Αλωνιστή, νομίζω ότι πλέον μπορούμε να ευχηθούμε "καλό χειμώνα" και "από χρόνου πάλι" !!!

  7. #217

    Προεπιλογή

    Κι αυτό για πλειστηριασμό σύμφωνα με αυτό το κείμενο https://www.marinews.eu/?p=18620

  8. #218
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Στα Αμπελάκια παραμένει δεμένο το μικρό καταμαράν που δεν κατάφερε να στεριώσει σε κάποια γραμμή. Παρατηρώ οτι πάνω από τη γέφυρα παραμένει το όνομα ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ, ίσως για να το προστατέψει από την κακοδαιμονία αλλά φευ...

    IMG_3222.jpg IMG_3221.jpg

Σελίδα 22 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας