Σελίδα 10 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 91 έως 100 από 212

Θέμα: Νέαρχος [Menhir, Lobo Dos Mares, Lobo Marinho, Safari, Pernas Safari, Christian IV]

  1. #91
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από George_345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και 2 μέρες το πετυχαίνω στην Μήλο το βράδυ,αλλα την υπόλοιπη ημέρα οχι.....
    παει φυριπλακα για μπανακι....μπες στο αις συνεχιζει για ρεθυμνο!!!

  2. Arrow

    Είδα την πορεία του :P πρωτη φορά βλέπω πλοίο να μπαίνει στον κόλπο της Μήλου απο το δυτικο μέρος της και τοσο κοντά στο βάνι.Η αλήθεια είναι οτι οταν το είδα μπροστά μου εντυπωσιάστηκα

  3. #93
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Στο πρώτο δρομολόγιο του στη Μύκονο
    ADK_4343 (Large).jpg

  4. #94
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Βλέποντας την πολύ ωραία (και χωρίς παρεμβολές απο υδατογραφηματα) φωτογραφία "προφίλ" του Απόστολου, πρέπει να πω ότι το αποτέλεσμα της μετασκευης είναι ευχαριστώ "στο μάτι". Αν είχαν γράψει και το λογότυπο της εταιρείας στο μέσο του σκαριου θα ήταν άψογο.

  5. Προεπιλογή

    Πάντως προχθές το βράδυ που το είδα στη Μήλο,πρέπει να ειχε 4-5 νταλίκες στο γκαράζ και επισης 3-4 άτομα καθόντουσαν στο ανοικτό κατάστρωμα

  6. #96
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πρώτο δρομολόγιο του στη Μύκονο
    ADK_4343 (Large).jpg
    Κατά την άποψή μου είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη τεχνικά & αισθητικά φωτογραφία του πλοίου, το οποίο αποτελεί και μοναδικό "κομμάτι" μετά την μετασκευή του. Αρτια λήψη, και πλούσιο φόντο. Συμμερίζομαι και την άποψη του Ellinis τόσο για την ευχάριστη οπτική που προσφέρει το πλοίο, όσο και για το υδατογράφημα. Ωραίος ο Απόστολος !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 14-08-2016 στις 10:06
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  7. #97
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    [QUOTE=a.molos;575684]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πρώτο δρομολόγιο του στη Μύκονο
    ADK_4343 (Large).jpgΚατά την άποψή μου είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη τεχνικά & αισθητικά φωτογραφία του πλοίου, το οποίο αποτελεί και μοναδικό "κομμάτι" μετά την μετασκευή του. Αρτια λήψη, και πλούσιο φόντο. Συμμερίζομαι και την άποψη του Ellinis τόσο για την ευχάριστη οπτική που προσφέρει το πλοίο, όσο και για το υδατογράφημα. Ωραίος ο Απόστολος !
    Καταπληκτικη φωτογραφια. Ευχαριστουμε πολυ. Τα συγχαρητηρια ανηκουν βεβαια στον Αποστολο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dionisos : 11-08-2016 στις 18:41

  8. #98
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Τεστ αντοχής πέρασε χθες το καραβάκι αφού διέσχυσε το κεντρικό Αιγαίο όπου η θάλασσα "έβραζε".
    Το πέτυχα όταν πέρναγε τον Τσικινιά με βόρεια πορεία και μου χάρισε μερικές ενδιαφέρουσες εικόνες. Η απόσταση από το ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Π. που βρισκόμουν ήταν κοντά στα 2 νμ. και με το μποτζάρισμα και τον αέρα ήταν δύσκολο να εστιάσω, οπότε το αποτέλεσμα δεν είναι και το καλύτερο. Τουλάχιστον πρόλαβα να βγάλω μερικές μέχρι που ένα κύμα ήρθε και ξέπλυνε το κατάστρωμα και εμένα μαζί...

    IMG_6687.jpg
    IMG_6688.jpg
    IMG_6694.jpg
    IMG_66971.jpg

    Μια χαρά πάντως τα πήγε και αργότερα το προσπεράσαμε - απο απόσταση δυστυχώς - ανώ παρέπλεε τις ΝΔ ακτές της Άνδρου, πιο προστατευμένο από τον καιρό.
    IMG_6745.jpg

  9. #99
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή Νέαρχος [Menhir, Lobo Dos Mares, Lobo Marinho, Safari, Pernas Safari, Christian IV]

    Μια χαρα τους βγήκε το βαποράκι και απο οτι ακούω εχει εξαιρετικη διαγωγη τόσο καλή που θα το ζήλευαν ακόμα και πολλά επιβατηγά πολύ νεότερα του και αμετασκεύαστα

  10. #100
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Question Μία ερώτηση...

    Ξέρουμε όνομα αυτού του πλοίου;
    DSCI0664.jpg

    Είναι της ίδιας εταιρίας με το Τάλως. Το είδα να περνάει απέναντι από το σπίτι μου πριν λίγο.
    Το έχω πετύχει δεμένο δυο - τρεις φορές στο εμπορικό λιμάνι της Μυτιλήνης, αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το πλησιάσω περισσότερο...
    Είναι σχετικά μικρό πάντως...

    Υ.Γ 1.: Επίσης ξέρει κανείς, αν υπάρχει ξεχωριστό θέμα για την εταιρία???

    Υ.Γ 2.: Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Σελίδα 10 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας