Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 190 από 197

Θέμα: Ιπτάμενα δελφίνια της Aegean Flying Dolphins

  1. #181
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Μπαινοντας στην ενοτητα δελφινια ηθελα να ρωτησω σεχτικα με την πλευση τους σε καιρους χοντρους και δυνατους απο 5 εως 7 πως συμπεριφερονται??δεν εχω ταξιδεψει ποτε με δελφινι...εκεινα τα διωροφα δελφινια της ceres που αλωνιζαν το αιγαιο ειναι τ ιδιο σε πλευση με τις κομετες η οχι??φιλος ιστιοπλοος ταξιδεψε προσφατα με καιρο σε δελφινι και μου πε ενα χαος πλευστικα...

  2. #182

    Προεπιλογή αποπλους

    av2.jpgav3.jpgav4.jpgav5.jpg
    αναχώρηση από Αίγινα

  3. #183
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Το Athina την περασμένη εβδομάδα έβγαλε βλάβη και γύρισε στον Πειραιά με 7 κόμβους. τη Δευτέρα το πρωί ξαναείχε πρόβλημα έξω από το λιμάνι του Πειραιά επιστρέφοντας από Αγκίστρι Αίγινα. έχοντας και μισή ώρα καθυστέρηση, αντί να φτάσει στις 11.45, έδεσε μια ώρα ακριβώς αργότερα.
    Το αστείο είναι ότι και το πρώτο δρομολογιο της Hellenic Seaways τη Δευτέρα ματαιώθηκε λόγω βλάβης του δικού της δελφινιού.

    Πλάκα πλάκα η συντήρηση πρέπει να γίνεται μόνο με αγιασμό σε αυτά τα σκάφη..

  4. #184
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Προσωπικά έχω ενημερωθεί, λόγω οτι επρόκειτο να ταξειδέψουν γνωστοί μου, για 3 βλάβες του Αθηνά μεσα σε διάστημα λιγότερο των 2 μηνών ! Και βέβαια αναμενόμενο, αφου λόγω περιόδου αιχμής κοιτάζουν να κάνουν οσα περισσότερα δρομολόγια, αδιαφορώντας για τη στοιχειώδη συντήρηση του πλοίου.

  5. #185
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    Μπορεί να μας στεναχώρησε με τις διάφορες βλάβες που έχει παρουσιάσει κατά καιρούς αλλά κοιτώντας από ψηλά είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακό.

    Drone video του F/D Athina σε μια αναχώρηση του από Πειραιά !


  6. #186
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γενικά για τα ιπτάμενα δελφίνια. Είναι εκ κατασκευής τους το να μυρίζει τόσο πολύ καυσαέριο μέσα στο χώρο των επιβατών, ή είναι λόγω ελλιπούς συντήρησης?

  7. #187
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Χωρις να είμαι γνώστης του θέματος, νομίζω οτι ο βασικός λόγος θα πρέπει να είναι η παλαιότητα (πλεον)

  8. #188
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή

    Επομένως κακή συντήρηση ?

  9. #189
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το F/D ERATO έφυγε από το Πέραμα και ήδη έχει φτάσει Αλόννησο, όπου θα αρχίσει τα δρομολόγια του στις Σποράδες.

  10. #190
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ακυρώθηκε το δρομολόγιο δελφινιού για ΑίγιναΑντικείμενο μπλέχτηκε στην ¶γκυρα

    Δεν εκτελέστηκε στις 9:05 σήμερα το πρωί το προγραμματισμένο δρομολόγιο του δελφινιού «Αθηνά» από Πειραιά για Αίγινα με 28 επιβάτες λόγω εμπλοκής αντικειμένου στην ¶γκυρα.

    Σύμφωνα με το Λιμενικό οι επιβάτες του υδροπτέρυγου θα προωθηθούν στον προορισμό τους με άλλο πλοίο και με μέριμνα της πλοιοκτήτριας εταιρείας.

    Πηγή: http://www.greek-inews.gr/2017/09/ak...#ixzz4tUPI0YGi

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας