Σελίδα 17 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 715161718192767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 161 έως 170 από 1168

Θέμα: Άρτεμις [Artemis, Georgios 2]

  1. #161

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aegina Εμφάνιση μηνυμάτων
    LEO na pame stin Tanzania na feroume pisw to AFAIA!Egw to dilonw oti to AG.NEKTARIOS den mou aresei kai oute to protimw, alla isws an mpei kanena allo pou na pigenei kai YDRA-SPETSES na 8ymy8oume palies epoxes, makari na er8oun kai alla FLYING CAT giati einai kala ploia.Einai krima gia to Sarwniko an fygoun kia alla ploia!Eixa akousei kapote oti to NEFELI den mporei na mpei sto limani tis YDRAS, alei8euei?
    Εγω παλι γιατι εχω την εντυπωση οτι το 2003 το ειχα δει στο λιμανι της υδρας κανονικα σε δρομολογιο??(μπορει να κανω και λαθος)

  2. #162
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    File arxipelagos exw taxidepsei kai me tis dyo version tou AFAIA,oxi den to prwtimo alla ama den mas afisoun ploia ti na kanoume?

  3. #163
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    1.558

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sylver23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι γιατι εχω την εντυπωση οτι το 2003 το ειχα δει στο λιμανι της υδρας κανονικα σε δρομολογιο??(μπορει να κανω και λαθος)

    Sylver δεν κάνεις λάθος.....δεν ειχαν σταματησει τοτε.....νομιζω οτι σταμάτησαν το 2007(δν ειμαι και σιγουρος όμως)

  4. #164
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Τελικά πότε θα ξεκινήσει το πλοίο για την άγονη;

  5. #165
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από laz94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sylver δεν κάνεις λάθος.....δεν ειχαν σταματησει τοτε.....νομιζω οτι σταμάτησαν το 2007(δν ειμαι και σιγουρος όμως)
    Το ΑΦΑΙΑ σταμάτησε στις 11 Σεπτεμβρίου 2001 και αναχώρησε για Τανζανία και το ΕΛΛΑΣ 30 Οκτωβρίου 2002 και πήρε την ανηφόρα προς την Πολωνία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ : 16-05-2009 στις 21:32 Αιτία: λάθος ημερομηνία
    Έστι δίκης οφθαλμός, ος τα πάνθ' ορά.
    Μένανδρος, 4ος αιων π.Χ.

  6. #166

    Προεπιλογή

    Αν και έχω την εντύπωση οτι μπερδεύτηκες καθώς το ποστ του laz94 μάλλον αναφέρεται στο πότε διέκοψε η hsw τις προσεγγίσεις στην Ύδρα,μου φαίνεται οτι το Αφαια είχε σταματήσει νωρίτερα,νομίζω λίγο μέτα το ναυάγιο του Σαμινα και παροπλίστηκε μαζί με τον Ιωάννη(είχε προηγηθεί σίγουρα η αποσυρσή του).Οπότε η 11η σεπτεμβρίου μήπως είναι η μέρα που έφυγαν για την Αφρική?

  7. #167
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Η πρόοδος εργασιών στο πλοίο έχουν όπως βλέπετε. Δηλαδή εγκατάσταση ΜΕΣ (πίσω απο την τσιμινιέρα) σύντομα, και διάφορα άλλα αναγκαία γαι τα νέα του καθήκοντα.

    P1170470a.jpg

  8. #168
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρόοδος εργασιών στο πλοίο έχουν όπως βλέπετε. Δηλαδή εγκατάσταση ΜΕΣ (πίσω απο την τσιμινιέρα) σύντομα, και διάφορα άλλα αναγκαία γαι τα νέα του καθήκοντα.

    P1170470a.jpg

    Κρίμα γιατί ήταν πανέμορφο όπως ήταν!Κάτι μου λέει πως το αποτέλεσμα δεν θα ναι κ τόσο καλό...

  9. #169
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΑΦΑΙΑ σταμάτησε στις 11 Σεπτεμβρίου 2001 και αναχώρησε για Τανζανία και το ΕΛΛΑΣ 30 Οκτωβρίου 2002 και πήρε την ανηφόρα προς την Πολωνία.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από slash Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και έχω την εντύπωση οτι μπερδεύτηκες καθώς το ποστ του laz94 μάλλον αναφέρεται στο πότε διέκοψε η hsw τις προσεγγίσεις στην Ύδρα,μου φαίνεται οτι το Αφαια είχε σταματήσει νωρίτερα,νομίζω λίγο μέτα το ναυάγιο του Σαμινα και παροπλίστηκε μαζί με τον Ιωάννη(είχε προηγηθεί σίγουρα η αποσυρσή του).Οπότε η 11η σεπτεμβρίου μήπως είναι η μέρα που έφυγαν για την Αφρική?
    To ΑΦΑΙΑ εξετέλεσε το τελευταίο του δρομολόγιο αποχαιρετώντας το λιμάνι της Αίγινας την Κυριακή στις 9 Σεπτεμβρίου 2001. Ήρθε στον Πειραιά , έδεσε και το ναυτολόγιο έκλεισε την Τρίτη στις 11 Σεπτεμβρίου. Ανεχώρησε για την Τανζανία το Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2001.
    Και όλα αυτά επειδή το φυλλάδιο του τελευταίου του Πλοιάρχου - το οποίο και έχω δει - δεν μπορεί να κάνει λάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ : 18-05-2009 στις 08:33
    Έστι δίκης οφθαλμός, ος τα πάνθ' ορά.
    Μένανδρος, 4ος αιων π.Χ.

  10. #170

    Προεπιλογή

    OK, λάθος θυμόμουνα τότε.

Σελίδα 17 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 715161718192767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας