Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 171 έως 180 από 183

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Γλύφα - Αγιόκαμπος (Ferries in Glyfa - Agiokampos route)

  1. #171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πληροφορίες μου λένε ότι τα αμφίπλωρα Θεολόγος Β ΙΙ και Παναγιώτης Δ από 15/06 έως 30/09/2019 θα δραστηριοποιηθούν στη γραμμή Γλύφα - Αγιόκαμπος.

    Συνημμένο Αρχείο 191920
    αλλες πληροφοριες λενε οτι το ενα απο τα δυο θα κανει δρομολογια στη Γλυφα κ το αλλο μαλλων για Ριο.για να δουμε τι θα γινει τελικα...

  2. #172

    Προεπιλογή

    Αν και οι πληροφορίες του Παντελή προέρχονται πάντα από πρωτογενείς πηγές, και χωρίς να έχω κάποια δική μου πληροφορία, πιστεύω ότι ποιό λογικό ακούγεται το να δουλέψει το ένα εκ των δύο (ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Δ, ΘΕΟΛΟΓΟΣ Β ΙΙ) στην γραμμή της Γλύφας. Μου ακούγεται πολύ τραβηγμένο να δουλεύουν την θερινή περίοδο εκεί τέσσερα πλοία, εκ των οποίων τα τρία (συν το ΑΙΟΛΟΣ) θα είναι και αμφίπλωρα. Αν δεν επαληθευθεί η πληροφορία του φίλου γλυφα για το Ρίο, θα θεωρούσα πολύ πιό λογικό το ένα να δούλευε στην Γλύφα και το άλλο στην Αιδηψό.

  3. #173
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και οι πληροφορίες του Παντελή προέρχονται πάντα από πρωτογενείς πηγές, και χωρίς να έχω κάποια δική μου πληροφορία, πιστεύω ότι ποιό λογικό ακούγεται το να δουλέψει το ένα εκ των δύο (ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Δ, ΘΕΟΛΟΓΟΣ Β ΙΙ) στην γραμμή της Γλύφας. Μου ακούγεται πολύ τραβηγμένο να δουλεύουν την θερινή περίοδο εκεί τέσσερα πλοία, εκ των οποίων τα τρία (συν το ΑΙΟΛΟΣ) θα είναι και αμφίπλωρα. Αν δεν επαληθευθεί η πληροφορία του φίλου γλυφα για το Ρίο, θα θεωρούσα πολύ πιό λογικό το ένα να δούλευε στην Γλύφα και το άλλο στην Αιδηψό.
    Το Παναγιωτης απο 1/4/19 στο Ρίο λένε οι πληροφοριες

  4. #174
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στην Γλύφα έχει ξεκινήσει το μεγάλωμα του λιμανιού. Καλή συνέχεια.

  5. #175

    Προεπιλογή

    Ενδιαφέρουσα πληροφορία, αλλά συνάμα περίεργη. Για να μεγαλώσει ένα λιμάνι θα πρέπει να προυπάρχει, και η Γλύφα δεν έχει λιμάνι, μία μεγάλη παραλία έχει, που σε ένα σημείο της υπάρχουν δύο - τρεις τσιμεντένιες ράμπες όπου δένουν τα φέρρυ. Εκτός αν εννοείς ότι έχει ξεκινήσει η κατασκευή λιμανιού.

  6. #176

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρουσα πληροφορία, αλλά συνάμα περίεργη. Για να μεγαλώσει ένα λιμάνι θα πρέπει να προυπάρχει, και η Γλύφα δεν έχει λιμάνι, μία μεγάλη παραλία έχει, που σε ένα σημείο της υπάρχουν δύο - τρεις τσιμεντένιες ράμπες όπου δένουν τα φέρρυ. Εκτός αν εννοείς ότι έχει ξεκινήσει η κατασκευή λιμανιού.
    Όχι φίλε μου πάλι δεν θα γίνει λιμάνι.άπλα αυτές οι τρείς ράμπες θα ενωθούν.θα πέσουν μπλοκια κ θα πάνε 18 μέτρα μέσα προς τη θάλασσα κ 100 περίπου θα είναι το πλάτος.κατι όπως η Αιδηψό.κ φυσικά θα κλείσει ο χώρος με κάγκελα.

  7. #177

    Προεπιλογή

    Και δόξα τω θεώ να λέμε..... Καιρός ήταν πιά να φτιαχτεί κάτι, οι συνθήκες πρόσδεσης των πλοίων αλλά και η επιβίβαση - αποβίβαση οχημάτων ήταν - είναι τριτοκοσμικές στην τόσο όμορφη Γλύφα, χειρότερα κι από τον Αγιόκαμπο ακόμα, σε ένα δρόμο πλάτους λίγων μέτρων, μπροστά στις ταβέρνες και τους διερχόμενους παραθεριστές, παιδάκια, οικογένειες.

    Από ότι όμως καταλαβαίνω, η νέα προβλήτα θα κατασκευαστεί στο ίδιο σημείο που δένουν και σήμερα τα φέρρυ, προσωπικά θα το έβλεπα πιό σωστό να φτιαχνόταν λίγο πιό δυτικά, πιό κοντά δηλαδή στον λιμενικό σταθμό και στον φούρνο.

  8. #178

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δόξα τω θεώ να λέμε..... Καιρός ήταν πιά να φτιαχτεί κάτι, οι συνθήκες πρόσδεσης των πλοίων αλλά και η επιβίβαση - αποβίβαση οχημάτων ήταν - είναι τριτοκοσμικές στην τόσο όμορφη Γλύφα, χειρότερα κι από τον Αγιόκαμπο ακόμα, σε ένα δρόμο πλάτους λίγων μέτρων, μπροστά στις ταβέρνες και τους διερχόμενους παραθεριστές, παιδάκια, οικογένειες.

    Από ότι όμως καταλαβαίνω, η νέα προβλήτα θα κατασκευαστεί στο ίδιο σημείο που δένουν και σήμερα τα φέρρυ, προσωπικά θα το έβλεπα πιό σωστό να φτιαχνόταν λίγο πιό δυτικά, πιό κοντά δηλαδή στον λιμενικό σταθμό και στον φούρνο.
    Σωστά κατάλαβες φίλε μού.θα ξεκινάει από την ράμπα την Ανατολική κ θα έρθει 100 μέτρα προς το φούρνο.περιπου εκεί που είναι τώρα το ταμείο της κοινοπραξίας μιας κ γνωρίζεις από τον χώρο.

  9. #179
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε τα μηχανήματα που έχουν έρθει στη Γλύφα για το μεγάλωμα στις ράμπες που υπάρχουν, ώστε να φτιαχτεί κάτι καλύτερο για την επιβίβαση - αποβίβαση των οχημάτων και των επιβατών. Καλή συνέχεια.

    ΓΛΥΦΑ-01-11-03-2019.jpg

  10. #180
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως βλέπουμε τα μηχανήματα έχουν πιάσει δουλειά ώστε να μεγαλώσουν οι ράμπες επιβίβασης - αποβίβασης στη Γλύφα. Καλή συνέχεια.

    ΠΛΩΤΟΣ-ΓΕΡΑΝΟΣ-ΓΛΥΦΑ-01-12-03-2019.jpg ΠΛΩΤΟΣ-ΓΕΡΑΝΟΣ-ΓΛΥΦΑ-02-12-03-2019.jpg

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας