Σελίδα 11 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 778

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Αιδηψού - Αρκίτσας (Ferries in Εdipsos - Arkitsa route)

  1. #101
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    AIΔΗΨΟΣ-ΗΛΙΑ
    Μηνύματα
    491

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Tasos@@@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα φιλε Δημητρη,δεν υπαρχουν λογια!!!!Απλα και ομορφα!!!!Πραγματικα αυτες οι 4 φωτο ειναι ανετα αναμεσα στις καλυτερες που εχω δει ποτε μου!!!!Απλα χιλια ευχαριστω!!!!Διακρινω την Παυσανιαρα με την ασπρη φορεσια του,στην τριτη φωτο διακρινεται και το Αικατερινη Α.Το Αλκυων μαλλον καταλαβα ποιο ειναι!Στην πρωτη φωτο διακρινεται και ο Χαραλαμπος το καραβακι που πηγαινε (πηγαινει???) Αγ.Γεωργιο.Απο τοτε ηταν??????
    Μάλλον από τότε και αντέχει ακόμα!

  2. #102

    Προεπιλογή

    ναι φιλε μου το αιδηψος ηταν πιο μικρο και μετασκευαστηκε πιο μεγαλο και αλλο ονομα ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ...στον φιλο πιο πριν που εγραφε για το παυσανια εχω φωτο απο το 1998 και το 1962...ΨΑΧΝΩ και γω φωτο απο αλλα φερρυ της γραμμης ...ΑΛΙΝΑ -ΙΩΑΝΝΗΣ Π-ΟΜΟΝΟΙΑ και αλλα απο εποχη 1969 και μετα ...εαν υπαρχουν παρακαλω να με βοηθησεται

  3. #103

    Προεπιλογή

    τζιμ μαρτζ...εισαι απο αιδηψο γιατι εγω εκει εχω μεγαλωσει...στην φωτο του 70 διπλα απο το αικατερινη ειναι σιγουρα το ομονοια...στις μετεπειτα διακρινω σε δυο φασεις το αλινα...φοβερο και θυμαμαι χαρακτηριστικα η πορτα κατεβαινε με τον ναυτη να γυρναει μανιβελα...ενα χαρακτηριστικο αλλο χρονιας 70 με 72 ειναι το σλασιμο της πορτας του παυσανια οπου πηγε το ομονοια και μαζεψε τα αυτοκινητα απο μεσα....οι φωτογραφιες αυτες πραγματικα με πηγαν πολλα χρονια πισω και ψαχνω απο δω και απο κει να βρω και αλλες πιο κοντα των φερρυ απο 65 και μετα....ξερω και εχει πολυ πλουσιο αρχειο ο σουλιαδης ο φωτογραφος της αιδηψου...δυστυχως πολλες φορες εχω παρακαλεσει να μου βρει παλιες φωτο με τα φερρυ αλλα.....τα παιδια που ακολουθησαν την δουλεια του δεν νομιζω να εχουν το ιδιο ενδιαφερον για αυτα...ειμαι πολυ γνωστος στον χωρο της αιδηψου και παραθεριζω απο το 1967 εκει....ΕΖΗΣΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ....

  4. #104

    Προεπιλογή

    ΟΛΕς οι φωτογραφιες με το αικατερινη και μιχαηλ ειναι μετασκευασμενα και μεγαλωμενα στην αρχικη τους μορφη ηταν παρα πολυ μικρα και το χαρακτηριστικο τους ειναι οτι οι διαδρομοι δεν ηταν καλυμενοι με λαμαρινα απλα υπηρχε καγκελο και το θυμαμαι πειδη φοβομουν μηπως πεσω ...γιαυτο μου αρεσε ο παυσανιας ενοιωθα ασφαλεια...αλλο χαρακτηριτικο μετεπειτα ειναι ο πηγασος αιδηψος οταν ταξιδευε οι μηχανες του ακουγοντουσαν απο πολυ μακρια

  5. #105
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή παντόφλες Αιδηψού

    πρώτη φορά συμμετέχω σε forum, αλλά μαυτά που είδα δε γινόταν αλλιώς. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους παιδιά. σας ανακάλυψα τυχαία ψάχνοντας παλιές φώτο της Αιδηψού που πηγαίνω από το 1977, όταν γεννήθηκα.Συγκλονίστηκα με τις φωτο. θα σας παραθέσω αρκετές μόλις σκανάρω. μόνο μερικές παρατηρήσεις.
    1.κανένας λόγος για το Ευαγγελίστρια(ferry αρχές-μέσα 80)?
    2.το Σαλαμίς Αρχές 90 πήγε σε ναυπηγείο για διαπλάτυνση.
    3.στο Μιχαήλ Α προστέθηκαν καταστρώματα.
    4.το Κάπταν Σταύρος βρίσκεται στη Γλύφα-Αγιόκαμπος(2009) όπως και το Ομόνοια(παλιότερα)
    5.το Χαράλαμπος πήγαινε αυστηρά(μέχρι τέλη 90) στα Κ.Βούρλα τώρα κυρίως Αγ.Γεώργιο

    ευχαριστώ.τρελλάθηκα με Παυσανία και Μιχαήλ Α
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akey : 05-04-2009 στις 22:25

  6. #106
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    AIΔΗΨΟΣ-ΗΛΙΑ
    Μηνύματα
    491

    Προεπιλογή

    Είχα καιρό να ανεβάσω φωτο.Να 'μαι λοιπόν...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg 1.JPG (69,3 KB, 144 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg 2.JPG (68,6 KB, 121 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg 3.JPG (88,7 KB, 105 εμφανίσεις)

  7. #107
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Το Αιδηψάκι σε πρώτο πλάνο ! Πολύ όμορφες...

  8. #108
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από JIMMARG75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Τάσο κοίτα τι διαμάντια βρήκα.Είναι γύρω στο ΄'70.Το ένα μάλιστα πρέπει να είναι το 1ο καράβι της γραμμής,το ΑΛΚΥΩΝ!!! Και ενα από τα άλλα είναι το ΜΙΧΑΗΛ Α. πρίν μεγαλώσει!!
    To κλειστό φέρι στη μέση της δεύτερης φωτο, ξέρει κανείς ποιό είναι και που ταξίδευε;

  9. #109
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Tasos@@@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α.
    Μια πολυ παλια και ισως η μικροτερη παντοφλιτσα που περασε ποτε απο την Αιδηψο....
    Τι θυμάμαι πριν 40 + χρόνια.
    Ακόμη και τότε <αγκομαχούσε> και ντουμάνιαζε.
    <Ομόσταυλη> του Μιχαήλ Α
    Αλλά παρ' όλα αυτά όμορφα χρόνια , ωραίες εποχές

  10. #110
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    AIΔΗΨΟΣ-ΗΛΙΑ
    Μηνύματα
    491

    Προεπιλογή

    Αρκίτσα. Το Κ.ΑΡΙΣΤ. αναχωρεί και το ΠΑΝ.ΚΟΙΜ. έρχεται
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Σελίδα 11 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας