Σελίδα 3 από 78 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 778

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Αιδηψού - Αρκίτσας (Ferries in Εdipsos - Arkitsa route)

  1. #21
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Λυκοβρυση
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Παρασκευη συνεφια ψιλοβροχο
    οτι επρεπε για μονοημερη εκδρομουλα
    συνδιασα αρκιτσα - αιδηψο
    κατεβασμα στο μαρμαρι για φοτος και επιστροφη απο ν. στυρα

    ξεκιναμε απο αρκιτσα αιδηψο

    θα ηθελα να ευχαριστησω και απο εδω τον λιμενικο που ειχε βαρδια το μεσημερι και εδωσε εντολη οπως και τον καπετανιο του ο/γ Οσιου Δαυιδ που οπως θα δειτε και απο τις 2 πρωτες φοτος ενω ειχε γυρισει προς αιδηψο ξαναγυρισε για να μας παρει




    [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue]πλεω μεθ'ορμης ακαθεκτου[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

  2. #22
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Λυκοβρυση
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή





    [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue]πλεω μεθ'ορμης ακαθεκτου[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

  3. #23
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Λυκοβρυση
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή





    [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue]πλεω μεθ'ορμης ακαθεκτου[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

  4. #24
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Λυκοβρυση
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή



    [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue]πλεω μεθ'ορμης ακαθεκτου[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

  5. #25
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Λυκοβρυση
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή



    [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue]πλεω μεθ'ορμης ακαθεκτου[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

  6. #26

    Προεπιλογή ερωτηση

    μηπως ακουσατε τιποτα για το θεολογος ελενη για αιδηψο-αρκιτσα?????????????

  7. #27
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Όλα είναι πιθανά φίλε μου γι' αυτά τα καράβια ! Σύμφωνα με τις πληροφορίες μου όμως δεν θα αλλάξει τίποτα μέχρι τον ερχομό του ¶ννα - Μαρία στον Ωρωπό. Αυτό θα δείξει αν το Θεολόγος Ελένη θα διπλαρώσει το αδερφάκι του ή όχι. Έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι την έλευση του.

  8. #28

    Προεπιλογή

    ποιο ειναι το αδερφακι του θεολογος και ποιο το αννα μαρια?ευχαριστω

  9. #29
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Το αδελφάκι του Θεολόγος Ελένη είναι το Καπετάν Αριστείδης. Το ¶ννα - Μαρία είναι ένα υπο ναυπήγηση αμφίπλωρο για τον Ωρωπό.

  10. #30
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από perseus Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάποτε στην γραμμή αυτή υπήρχαν και τα ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α, ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ, ΜΙΧΑΗΛ Α, προσπαθώ να βρώ φωτογραφίες αυτών........
    μήπως κανένας σας έχει απο το αρχείο του ?
    Παιδια καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο φορουμ και πραγματικα δεν υπαρχουν λογια για την απιστευτη δουλεια που εχετε κανει ολοι εδω....στην γραμμη αρκιτσας-αιδηψου υπηρχαν πολλα πανεμορφα φερρυ(τοτε που τα πλοια ηταν το ενα πιο ομορφο απο το αλλο-αλλες εποχες....)...ΔΙΑΝΑ,ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ,ΣΑΛΑΜΙΣ,ΝΙΚΟΣ Π,ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α,ΜΙΧΑΗΛ Α,ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ(ειχε ερθει απο ερετρια),ΙΑΣΩΝ,ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ(ειναι στην γραμμη αγιοκαμπου τωρα νομιζω),ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΔΗΨΟΥ(ενδεικτικα να αναφερω οτι την διαδρομη που ειναι 45' την πρωτη φορα που ειχα ταξιδεψει μαζι του την ειχε κανει σε μια ωρα και 20'!!)...εχω μεγαλο φωτογραφικο αρχειο απο αυτες τις πανεμορφες παντοφλιτες...θα το ανεβασω συντομα καθως τωρα εχω καποια προωληματα με το σκανερ μου...επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις κατι για το φερυ ΔΙΑΝΑ που ανεφερα προηγουμενος το οποιο γυρω στο 1998 νομιζω μετασκευαστηκε σε φορτηγο και νομιζω πηγε στην γραμμη Σαρδινιας-Μανταλενας αν θυμαμαι καλα.Να'στε καλα παιδια.

Σελίδα 3 από 78 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας