Σελίδα 76 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 26667475767778 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 751 έως 760 από 778

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Αιδηψού - Αρκίτσας (Ferries in Εdipsos - Arkitsa route)

  1. #751
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ φίλε γλυφα για τις απαντήσεις.

  2. #752
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και από φίλο που είναι εκεί έμαθα ότι δούλευαν και τα 4 πλοία που βρίσκονται στη γραμμή Αιδηψό - Αρκίτσα δηλαδή Ποσειδώνας, Γεώργιος Κ, Καπετάν Αριστείδης και Αιδηψός και ότι ο κύριος όγκος των Ι.Χ και των επιβατών (δηλ. το 90-95%) πέρασε από τις 17.30 μ.μ έως την επομένη μέρα στις 01.10 π.μ που έφυγε το τελευταίο. Νομίζω ότι έβαλαν μυαλό μετά τα ευτράπελα που έγιναν στο Μάτι και αντέδρασαν σωστά.

  3. #753

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι έβαλαν μυαλό μετά τα ευτράπελα που έγιναν στο Μάτι και αντέδρασαν σωστά.
    Όλα σχετικά είναι -δυστυχώς- σε αυτήν την αλλοπρόσσαλη χώρα που ζούμε. Θέλω δηλαδή να πω, γνωρίζουμε με ποιόν τρόπο έγινε η εκκένωση των περιοχών σε αυτήν την πυρκαγιά στην βόρεια Εύβοια ??? Φύγανε οργανωμένα οι κάτοικοι - παραθεριστές από ορισμένες μόνο περιοχές που πράγματι κινδύνευαν και κατόπιν σωστού σχεδιασμού και έγκαιρης ενημέρωσης από τους "υπεύθυνους" πολιτικούς παράγοντες (δημοτικούς, νομαρχιακούς, Π.Υ., ή άλλους), ή μετά από αυτό που έγινε στο Μάτι μπήκανε όλοι στα αυτοκίνητα τους όπου και να βρισκόντουσαν, και από περιοχές ακόμα απομακρυσμένες από το μέτωπο της φωτιάς που δεν υπήρχε κανένας κίνδυνος, και όπου φύγει - φύγει ???

    Δεν γνωρίζω, ρωτάω. Πέρασε πολύ λίγος χρόνος από την τραγωδία με τους 95 νεκρούς συνανθρώπους μας ώστε να προλάβει να οργανωθεί ένας σωστός κρατικός μηχανισμός αντιμετώπισης παρόμοιων καταστάσεων (το αν οργανωθεί ποτε είναι άκρως αμφίβολο), και το πιθανότερο που μπορεί να συνέβη σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα, είναι -κατά την άποψη μου- το να δώθηκε κάποια γενική οδηγία στους "υπευθύνους", στην εμφάνιση και της πιό μικρής ακόμα πυρκαγιάς να εκδίδουν άμεσα προειδοποίηση εκκένωσης σε ακτίνα .....πενήντα χιλιομέτρων ώστε να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο, και από εκεί και πέρα ....."βλέποντας και κάνοντας βρε αδερφέ".
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 14-08-2018 στις 08:39

  4. #754

    Προεπιλογή

    Από χθες Δευτέρα, τρία πλοία συνεχίζουν στην γραμμή. ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ, ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ και ΑΙΔΗΨΟΣ, μιας και το ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ όπως μας είπε ο φίλος γλυφα βγήκε σε ακινησία.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γλυφα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκούραση από αύριο για 10 ημερες για τον Ποσειδώνα κ το πλήρωμα του.καλη ξεκούραση μετά την καλοκαιρινή πίεση.

  5. #755

    Προεπιλογή

    Δύσκολες οι καιρικές συνθήκες προκειμένου να βγάλεις συμπέρασμα για το πόσα - ποιά πλοία δουλεύουν στην γραμμή.

    Χθες το πρωί δουλεύανε τα ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ και ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ τα οποία αποσύρθηκαν το μεσημέρι, το πρώτο στην παραλία των Γιάλτρων, το δεύτερο στο λιμάνι της Αιδηψού, και από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ δούλεψε μόνο του το ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ. Ενώ σήμερα και τουλάχιστον μέχρι αυτήν την ώρα δεν βλέπω να πραγματοποιείται κανένα δρομολόγιο.

    Τέλος, το ΑΙΔΗΨΟΣ πρέπει να έχει ξεκινήσει ακινησία στο λιμάνι της Αιδηψού από το βράδυ της Τετάρτης.

  6. #756
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Κάτι ακούγεται για μια πώληση .....για να δούμε θα βγει αληθινή η φήμη?????????

  7. #757

    Προεπιλογή

    Και μάλιστα ότι ανεβαίνει βόρεια !!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #758

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μάλιστα ότι ανεβαίνει βόρεια !!!!!!!!!!!!!!!!
    Τι ακούνε τα μεγάλα μπιρμπιλωτά μου αυτιά ??? Ω Θεέ της θάλασσας !!!

  9. #759

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακούνε τα μεγάλα μπιρμπιλωτά μου αυτιά ??? Ω Θεέ της θάλασσας !!!
    Τι ακούτε τελικά φίλοι μου;;;ότι πουλήθηκε ο Ποσειδώνας κ μας αφήνει;;;;;πολλές φορές το ακούσαμε αλλά τώρα πρέπει να είναι κ οριστικό.

  10. #760
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ακόμη τα ......μπικικίνια δεν έχουν πέσει. Ίδωμεν.

Σελίδα 76 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 26667475767778 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας