Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 70

Θέμα: Ambriabella [Ios, Ios Express, Mykonos Express]

  1. #21
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    NAXOS
    Μηνύματα
    1.018

    Προεπιλογή

    Μετα απο τετοια ταξειδια σαν αυτα της φωτογραφιας πολλοι επιβατες εβγαιναν μουσκεμμα και αρκετοι γονατιζαν και φιλουσαν τη στερια.
    Η φωτογραφια καταπληκτικη και οι αναμνησεις που προκαλει συγκλονιστικες....

  2. #22
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paroskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη φωτογραφία έλαβα μέσω email αλλά υποθετω οτι η προέλευση της είναι από δημοσιεύση στον Εφοπλιστη. Να είναι καλά ο φωτογράφος για το μοναδικό ντοκουμέντο που αποτύπωσε ο φακός του.

    Ο φακός κατέγραψε το Ίος να κροσάρει το Βορειοδυτικό κομμάτι της Πάρου πριν πιάσει τα Ψαλίδια όπως προανέφερε ο karystos. Υποθέτω ότι έχει περάσει την περιοχή του Ασύρματου και την ξέρα Ουριόκαστρο.

    Μακάρι να ήμουν στη γέφυρα εκείνη τη στιγμή!

    ambriabella.jpg

    Μετα την εξαιρετικη φωτογραφια (δεν την ειχα δει τοσο καιρο) του για πολλοστη φορα ουσιαστικου και παντα ενημερωτικου φιλου Νικου , θελω να επισημανω οτι αυτο το πανεμορφο σκαρι που οπως εχω πει το εχω ταξιδεψει μονο μια φορα στο γυρο Ζακυνθου,πρεπει να ηταν ενας απο τους πιο αυθεντικα καραβολατρικους τροπους για να απολαυσεις τις πανεμορφες Κυκλαδες μας.Λογω του μικρου μεγεθους του,μπορουσες να εχεις εξαιρετικα κοντινη επαφη με το υγρο στοιχειο,να φας το κυμα στο προσωπο,σχεδον να ακουμπησεις τη θαλασσα και ολα αυτα στα πλαισια του ταξιδεματος με ενα μικρο ποσταλι...Ειχε ολα τα χαρακτηρστικα να σε κανει ακομα και με 5 μποφορ να καταλαβαινεις τη θαλασσα εχοντας παντα ομως εμπιστοσυνη στις δυναμης του.Σιγουρα για να μην το εχουν επιλεξει ωστε να λειτουργει ακομα κατι θα ξερουν,αλλα νομιζω πως ενα τετοιο βαπορακι θα ειχε δουλεια ακομα και σημερα οντας βιωσιμο στα ενδοκυκλαδικα μονο για επιβατες...

  3. #23

    Προεπιλογή

    Οπως τα λες ειναι φιλε Νιονιο. Ειχα την τυχει να ταξιδεψω μαζι του το 1991 απο Πισω Λιβαδι Παρου για Ναξο,Δηλο και Μυκονο, αν δεν με απατα η μνημη μου. Απο καιρο ειχε ενα 5αρακι και το ταξιδεμα ηταν υπεροχο, οπως ακριβως το περιγραφεις. Εννοειται οτι γεφυρα,βαρδιολες και πλωρη ανοιχτα για το κοινο. Αστα, δεν ξαναγυρνανε αυτες οι εποχες δυστυχως...

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Η Σπαζοκεφαλιά της Δευτέρας

    Μπορείτε να το αναγνωρίσετε από τις λέμβους??? Όσοι το ταξίδεψαν, πρέπει να το βρουν αμέσως... (για δύσκολους λύτες)

    Αφού αναλύσαμε την ανέμελη αίσθηση του ταξιδιού των golden 80s ας πάρουμε μια μικρή γεύση από την εποχή αυτή...

    Συνημμένο Αρχείο 9931
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  5. #25

    Προεπιλογή

    Εμενα μου θυμιζει πολυ το Ελλη.

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Χάρη, βάλε πλώρη για άλλο... δεν είναι το Έλλη ;-)
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  7. #27
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Ο όποιο και να ναι φιλε Νικο ,εμένα μου θύμισε πραγματικές διακοπές. Τότε που ξαπλώναμε χύμα στο κατάστρωμα .επιλέγοντας να υπάρχει κοντά και η απαραίτητη παρέα για να περάσουν ευχάριστα οι ωρες του ταξιδιού .Σήμερα ,στο σαλόνι με φρέντο ,κάνα λαπτοπ μπροστά ,και στο κατάστρωμα μόνο για να έχει καλύτερο σήμα το κινητό !

  8. #28
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Αιγαιον μηπως??
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  9. #29
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Einai mikpo ploio mipws o NIREYS?

  10. #30
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Wink

    Nomizw pws to vrika: MYKONOS/IOS EXPRESS.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας