Σελίδα 10 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 91 έως 100 από 211

Θέμα: Αγία Μαρίνα Αιγίνης [Agia Marina Aeginis, Alexandros - Αλέξανδρος]

  1. #91

    Προεπιλογή

    Συγγνώμη αλλά από που προκύπτει αυτή η ταχύτητα των 10 (και σταθερών μάλιστα !!!!!) μιλίων ??? Από ότι μπορώ να δω στο AIS το καραβάκι πήγαινε κατά το μεγαλύτερο μέρος των σημερινών του δρομολογίων με 11+ μίλια, και σε κάποια σημεία με 12 και 13. Δεν λέω ότι αυτές οι ταχύτητες είναι μεγάλες ή μικρές (και δεν με ενδιαφέρει εξάλλου) αλλά μου φαίνεται πολύ άσχημο να παίζουμε με τις δουλειές και το ψωμάκι των οποιωνδήποτε εργαζομένων. Αυτό το "αν συνεχισουν ετσι καλυτερα να παμε κολυμπωντας" είναι κυριολεκτικά απαράδεκτο, πολύ δε περισσότερο από την στιγμή που η αναφερόμενη ταχύτητα των ...σταθερών 10 μιλίων είναι εντελώς αβάσιμη.

  2. #92

    Προεπιλογή

    Επειδη δεν ξερεις την ιστορια του πλοιου καλυτερα να μην εκφερεις γνωμη. Οσον αφορα την ταχυτητα του πλοιου την εβλεπα συνεχεια στο αις απο 10 εως 10,8. Σημερα Σαββατο ανεβηκε τα 12 μιλια. Οσον αφορα το να μην παιζουμε με το μεροκαματο καποιον θα συμφωνουσα μαζι σου αν αυτοι ηταν Ελληνες.

  3. #93

    Προεπιλογή

    Αν ολοι μας ειχαμε συνειδηση καταναλωτικη τοτε θα ηταν αλλιως τα πραγματα. Θεωρω δε το εισητηριο πανακριβο αν υπολογισουμε την αποσταση που διανυει και σε συνδυασμο με την τιμολογικη πολιτικη που υπαρχει στα καραβια της Αιγινας. Ειναι καθαρη εκμευαλλευση. Τσεκαρε λιγο τις τιμες και θα καταλαβεις απο που προκυπτει η αγανακτηση. Οσοι ξερουν την συμπεριφορα που εχει δειξει η ιδιοκτηια του πλοιου τα προηγουμενα χρονια τοτε θα καταλαβει πολλα!!!

  4. #94
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    290

    Προεπιλογή

    Συμφωνω σχεδον σε ολα με τον emmanouil. Εχω μεινει 2 φορες στη Σουβαλα επειδη αποφασισε να μην ερθει καν το πλοιο επειδη δεν ηταν Κυριακη! Σχετικα με τη ταχυτητα του, αν πηγαινει με 13 μιλακια ειναι μια χαρα. Το εισητηριο ομως ακριβο. Θα θυμουνται πολλοι οτι οταν ηταν και η Φαιδρα στη γραμμη ο Αλεξανδρος ειχε εισητηριο 5 ευρω!

  5. #95

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από emmanouil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη δεν ξερεις την ιστορια του πλοιου καλυτερα να μην εκφερεις γνωμη. Οσον αφορα την ταχυτητα του πλοιου την εβλεπα συνεχεια στο αις απο 10 εως 10,8. Σημερα Σαββατο ανεβηκε τα 12 μιλια. Οσον αφορα το να μην παιζουμε με το μεροκαματο καποιον θα συμφωνουσα μαζι σου αν αυτοι ηταν Ελληνες.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από emmanouil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ολοι μας ειχαμε συνειδηση καταναλωτικη τοτε θα ηταν αλλιως τα πραγματα. Θεωρω δε το εισητηριο πανακριβο αν υπολογισουμε την αποσταση που διανυει και σε συνδυασμο με την τιμολογικη πολιτικη που υπαρχει στα καραβια της Αιγινας. Ειναι καθαρη εκμευαλλευση. Τσεκαρε λιγο τις τιμες και θα καταλαβεις απο που προκυπτει η αγανακτηση. Οσοι ξερουν την συμπεριφορα που εχει δειξει η ιδιοκτηια του πλοιου τα προηγουμενα χρονια τοτε θα καταλαβει πολλα!!!
    Δεν κατάλαβα, πως είπατε ??? Μιλάτε σοβαρά ή αστειεύεστε ???

    Πρώτον, από που βγάζετε το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι δεν γνωρίζω την "ιστορία" του πλοίου ??? Με γνωρίζετε μήπως προσωπικά ???

    Δεύτερον, τι σχέση έχουν όλα αυτά που μου απαντήσατε (ιστορία του πλοίου, τιμολογιακές πολιτικές, συμπεριφορά προηγούμενων χρόνων, συνείδηση καταναλωτική, πανάκριβα εισιτήρια) σε σχέση με το ποστ μου ??? Γράψατε ότι χθες (7 Ιουνίου) το πλοίο πήγαινε με την "εκπληκτικη ταχυτητα των 10 μιλιων", και απάντησα ότι αυτό είναι ανακριβές διότι την συγκεκριμμένη ημέρα "πήγαινε κατά το μεγαλύτερο μέρος των σημερινών του δρομολογίων με 11+ μίλια, και σε κάποια σημεία με 12 και 13". Επειδή δηλαδή είδα αυτές τις ταχύτητες στο AIS, αυτό σημαίνει ότι δεν γνωρίζω την ιστορία του πλοίου και άρα δεν μπορώ να έχω γνώμη ??? Μην τρελλαθούμε και τελείως δηλαδή........

    Τρίτον (και τελευταίο), πράγματι δεν γνώριζα ότι το πλήρωμα του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ αποτελείται από αλλοδαπούς (υποθέτω όλο το πλήρωμα, μιας και δεν είδα να κάνετε κάποια εξαίρεση). Αν είναι έτσι, έχετε δίκιο, και βέβαια μπορούμε να παίζουμε (ήμαρτον παρθένα μου....) και με την δουλειά και με το "ψωμάκι" τους, διότι ώς γνωστόν "Πας μη Έλλην, βάρβαρος" (ματαξανά ήμαρτον παρθένα μου.....).

  6. #96

    Προεπιλογή

    Επι της ουσιας δεν λες κατι για το θεμα. Το μονο που λες ειναι οτι δεν σε ξερουμε, συτο ειναι το προβλημα σου.. αν πηγαινε με 10 η 11 μικρο το κακο εξαλλου ειπα οτι προφανως δεν το ανοιγουν ακομα λογω πρωτης ημερας τεσπα εδω δεν ειναι χωρος αντιπαραθεσεων διαβασε τα παραπανω ποστ και θα καταλαβεις. Μην βιαζεσαι να απαντας σε καποιο ποστ και ασε τα θεια κατα μερους,και μην θιγεσαι τοσο ευκολα. Ολα αυτα στα λεω πολυ φιλικα, το θεμα ληγει εδω..

  7. #97

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Panos80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω σχεδον σε ολα με τον emmanouil. Εχω μεινει 2 φορες στη Σουβαλα επειδη αποφασισε να μην ερθει καν το πλοιο επειδη δεν ηταν Κυριακη! Σχετικα με τη ταχυτητα του, αν πηγαινει με 13 μιλακια ειναι μια χαρα. Το εισητηριο ομως ακριβο. Θα θυμουνται πολλοι οτι οταν ηταν και η Φαιδρα στη γραμμη ο Αλεξανδρος ειχε εισητηριο 5 ευρω!
    Σωστος πολυ σωστος ετσι ακριβως!!

  8. #98
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απο το θησαυρό που βρήκα στο ναυπηγείο Φραντζή. Η επιμήκυνση του προχωρά. Άραγε είναι ο πλοιοκτήτης του αυτός που είναι στη φωτο;;;;

    ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 36.jpg

  9. #99

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από emmanouil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επι της ουσιας δεν λες κατι για το θεμα. Το μονο που λες ειναι οτι δεν σε ξερουμε, συτο ειναι το προβλημα σου...
    Έλεος αγαπητέ μου, δεν παίζεσαι με τίποτα, παραδίνομαι άνευ όρων..... Είναι πλέον προφανές ότι είτε δεν καταλαβαίνεις είτε κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Ευτυχώς τα γραπτά μένουν και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του για το ποιό είναι το πρόβλημα του καθενός.

  10. #100
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.093

    Προεπιλογή

    Ας δούμε την αναχώρηση του κόκκινου μπόμπιρα απ' το όμορφο λιμανάκι της Αγίας Μαρίνας!
    DSCN1129.jpg DSCN1132.jpg DSCN1135.jpg
    Για όλους εσάς!

Σελίδα 10 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας