Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 159

Θέμα: Zenith

  1. #101

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα λιγα που εχω (διαβασει & ακουσει) το θεμα με το Zenith ειναι οτι εχει σαν λιμανι εδρας τον Πειραια ενω τα υπολοιπα (της COSTA- MUSICA κα) ειναι διερχωμενα απο τον Πειραια και γι αυτο εθεσα το ερωτημα με την Αμερικη

    Νομίζω ότι η Αμερική είναι και αυτή μία χώρα όπου υπάρχει cabotage.

  2. #102
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα λιγα που εχω (διαβασει & ακουσει) το θεμα με το Zenith ειναι οτι εχει σαν λιμανι εδρας τον Πειραια ενω τα υπολοιπα (της COSTA- MUSICA κα) ειναι διερχωμενα απο τον Πειραια και γι αυτο εθεσα το ερωτημα με την Αμερικη
    Αααα μαλιστα. Καλως. Αισθανομαι πολυ καλα οταν καποιες αποριες μου λυνονται και ας ειναι λαθος. Σε ευχαριστω φιλε roussosf.
    Οποτε εαν παραβιαζει την ισχυουσα εως τωρα, νομοθεσια το Zenith δεν μπορει να κινηθει καποιος εναντιον της εταιρειας νομικα ωστε το προβλημα να το εχει αυτη και οχι οι ταλαιπωροι τουριστες;

  3. #103
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Για όποιον έχει υπομονή, ας διαβάσει μια σχετική άποψη εδώ, η οποία με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
    Και εδώ, η εικόνα του Πειραιά...

  4. #104

    Προεπιλογή

    Από την άλλη, αν είμαστε homeport κρουαζιέρας τα λεφτά που εισπράττουμε και οι δουλειές που δημιουργούνται είναι πολλαπλάσιες από το αν απλά είμαστε λιμάνι διέλευσης.

    Γι' αυτό θα χρειαζόταν οργανωμένη προσπάθεια για να γίνουμε ΚΕΝΤΡΟ κρουαζιέρας. Ακόμα και χωρίς καμποτάζ, ΣΥΝΟΛΙΚΑ δε θα δημιουργούνταν περισσότερες δουλειές;

  5. #105
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Και κάτι ακόμα σχετικό http://www.tovima.gr/default.asp?pid...&dt=06/06/2010

  6. #106
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Talking

    :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ*****ΛΟ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΛΟΣΤΡΟΜΩΝ,ΜΑΓΕΙΡΩΝ,ΝΑΥΤΩΝ,ΚΑΘΑΡΙΣΤΩΝ ΚΤΛ. ΣΤΗΝ ΠΟΝΤΟΠΟΡΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΤΟ 90% + ΤΩΝ ΠΛΟΙΩΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ???ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ "ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ" ...ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ. ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ ΑΚΤΗ ΜΙΑΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΝΟΣ ΕΘΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΞΑΛΙΦΘΟΥΜΕ...

  7. #107
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Talking

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΔΕΑ Η' ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΟΠΩΣ Η "ΠΝΟ" ΕΔΩ ΜΕΣΑ???ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΘΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣΠΟΥ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΕΡΙ 9 ΚΑΙ ΟΧΙ 6 ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΛΛΑΞΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΠΤΙΣΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ Ο ΚΕΦΑΛΛΟΓΙΑΝΗΣ ΕΠΙ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ?ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ...ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΥΡΙΟΙ ΠΛΟΙΑΡΧΟΙ ΚΤΛ. ΘΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΑΣ...ΕΧΕΤΕ ΕΠΑΝΑΠΑΥΘΕΙ ΟΛΟΙ ...ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΠΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΦΩΝΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΙΔΕΙΚΕΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ.ΑΣ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟ "ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ" ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ...ΣΑΣ ΚΑΛΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ

  8. #108
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από PALERMO Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΥΡΙΟΙ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ. Η ΜΙΑ ΛΕΕΙ "ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΠΟΤΑΖ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ" ΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΚΑ,ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΕΧΩ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ...Η ΑΛΛΗ ΔΕ ΛΕΕΙ "ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΚΤΛ ΚΤΛ" ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΩΣΤΗ. ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ "ΘΕΛΩ" ΕΝΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΚΤΛ. ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΥΤΕ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΚΚΕ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΜΕ. ΚΑΤΑΛΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΚΑΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΙ "ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ" ΜΙΛΑΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΕΤΑΙ. ΤΟ ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΩ?ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ,ΤΟ ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΛΑΒΕΙ???ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΛΕΙΨΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ Zenith ? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΔΩ ΤΟ ΤΙ "ΠΑΚΕΤΟ" ΚΑΙ ΤΙ ΑΓΩΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΝ ΜΑΓΕΙΡΑΣ Η' ΠΑΡΑΜΑΓΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ...ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ,ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΜΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ???ΕΓΩ ΜΙΛΩ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΚΑΤΩΤΕΡΩΝ ΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΔΩ...ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ,ΟΙ ΤΣΑΤΣΟΙ ΤΟΥΣ,ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ "ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ"???ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ ΟΤΙ ΠΛΗΤΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΟΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΜΠΟΤΑΖ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΛΗΤΤΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ/ΚΑΤΩΤΕΡΩΝ ΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΚΤΛ...ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ...
    καλησπερα φιλε palermo. εχω να απαντησω τα εξεις στο σχολειο σου: ο λογος που οι περισσοτεροι ειμαστε εναντια στις κινητοποιησεις της ΠΝΟ ειναι η δυσφυμιση της χωρας στο εξωτερικο. Επειδη ασχολουμαι με την κρουαζιερα τα τελευταια 14 χρονια και ειμαι γνωστης του θεματος του καμποταζ πιστευω οτι μπορω να εκφερω γνωμη στα δρωμενα των τελευταιων μηνων. Δεν μπορει μια ομαδα ανθρωπων που ολοι γνωριζουμε που ανηκει και απο ποιους υποκινειται να μπλοκαρει κρουαζιεροπλοια με το ετσι θελω. Εμεις ειμαστε υπερ των ανεργων ναυτικων (καποτε τα κρουαζιεροπλοια ειχαν μονο ελληνες ναυτικους ολων των ειδικοτητων, τωρα κυριως αξιωματικους) αλλα υπαρχουν αλλοι τροποι να διεκδικεισετε τα δικαιωματα σας οχι να αποκλειονται κρουαζιεροπλοια. Επειδη κανεις δεν εχει σχολιασει το γιατι φτιαχτηκε ο νομος για το περιφημο καμποταζ μηπως καποιος απο τους φιλους θα ηθελε να σχολιασει για ποιον εφοπλιστη εφαρμιστηκε αυτος ο νομος ?? και ποια εταιρεια ειχε το ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ για 50 χρονια στην κρουαζιερα ?? ελατε ολοι μαζι φιλε να διαδηλωσουμε εξω απο το υπουργειο οικονομιας και ανταγωνιστηκοτητας ΟΧΙ να κλεισουμε το λιμανι για μια ακομη φορα και οι τουριστες να γυρισουν στην πατριδα τους με τις χειροτερες εντυπωσεις.... Εγω ειμαι ανεργος φιλε και στην εταιρεια που δουλευα απασχολουνται τωρα 2 αλλοδαποι. Τι πρεπει να κανω ? πορεια διαμαρτυριας η απεργεια πεινας? ελευθερη αγορα ειναι, ο καλυτερος και αυτος που εχει τα προσοντα εχει το πλεονεκτημα να εργαζετε. Η Ιταλια και η Ισπανια που δεχονται τα ξενα κρουαζιεροπλοια ειναι εναντια στα συμφεροντα των ναυτεργατων τους ?? Νομιζω οτι το θεμα γενικα εχει μπει σε ενα σωστο δρομο και ο νομος για την αρση που θα ψηφιστει συντομα θα καλυπτει και την πλευρα των Ελληνων ναυτικων.

  9. #109
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BOLCARIB Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα φιλε palermo. εχω να απαντησω τα εξεις στο σχολειο σου: ο λογος που οι περισσοτεροι ειμαστε εναντια στις κινητοποιησεις της ΠΝΟ ειναι η δυσφυμιση της χωρας στο εξωτερικο. Επειδη ασχολουμαι με την κρουαζιερα τα τελευταια 14 χρονια και ειμαι γνωστης του θεματος του καμποταζ πιστευω οτι μπορω να εκφερω γνωμη στα δρωμενα των τελευταιων μηνων. Δεν μπορει μια ομαδα ανθρωπων που ολοι γνωριζουμε που ανηκει και απο ποιους υποκινειται να μπλοκαρει κρουαζιεροπλοια με το ετσι θελω. Εμεις ειμαστε υπερ των ανεργων ναυτικων (καποτε τα κρουαζιεροπλοια ειχαν μονο ελληνες ναυτικους ολων των ειδικοτητων, τωρα κυριως αξιωματικους) αλλα υπαρχουν αλλοι τροποι να διεκδικεισετε τα δικαιωματα σας οχι να αποκλειονται κρουαζιεροπλοια. Επειδη κανεις δεν εχει σχολιασει το γιατι φτιαχτηκε ο νομος για το περιφημο καμποταζ μηπως καποιος απο τους φιλους θα ηθελε να σχολιασει για ποιον εφοπλιστη εφαρμιστηκε αυτος ο νομος ?? και ποια εταιρεια ειχε το ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ για 50 χρονια στην κρουαζιερα ?? ελατε ολοι μαζι φιλε να διαδηλωσουμε εξω απο το υπουργειο οικονομιας και ανταγωνιστηκοτητας ΟΧΙ να κλεισουμε το λιμανι για μια ακομη φορα και οι τουριστες να γυρισουν στην πατριδα τους με τις χειροτερες εντυπωσεις.... Εγω ειμαι ανεργος φιλε και στην εταιρεια που δουλευα απασχολουνται τωρα 2 αλλοδαποι. Τι πρεπει να κανω ? πορεια διαμαρτυριας η απεργεια πεινας? ελευθερη αγορα ειναι, ο καλυτερος και αυτος που εχει τα προσοντα εχει το πλεονεκτημα να εργαζετε. Η Ιταλια και η Ισπανια που δεχονται τα ξενα κρουαζιεροπλοια ειναι εναντια στα συμφεροντα των ναυτεργατων τους ?? Νομιζω οτι το θεμα γενικα εχει μπει σε ενα σωστο δρομο και ο νομος για την αρση που θα ψηφιστει συντομα θα καλυπτει και την πλευρα των Ελληνων ναυτικων.




    ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΓΑΠΗΤΕ???ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ ΑΣΤΟ,ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΜΑΓΕΙΡΩΝ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ,3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΤΛ ΚΤΛ. ΚΑΙ Ο ΦΙΛΛΙΠΙΝΕΖΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΤΑΧΥΡΥΘΜΗ 7ΜΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΜΑΝΙΛΛΑ ΚΤΛ.ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΖΩ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΕΧΑΣΕΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΛΕΣ ΕΠΙΣΗΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΛΟΓΙΑΝΝΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ Η ANANGEL ΜΟΝΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΣΟΥΣ ΜΑΓΕΙΡΟΥΣ ΛΟΣΤΡΟΜΟΥΣ ΚΤΛ... ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΡΕΙΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΤΤΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΛΑΔΟΙ.ΛΟΓΙΚΟ 100% ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ ΟΥΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΠΑΜΕ...ΛΕΩ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΔΕΚΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ?????ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΩΤΕΡΩΝ ΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΕ ΤΟ 9ΜΕΛΕΣ ΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ 6ΜΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ 4ΜΕΛΕΣ ΚΤΛ...
    :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  10. #110
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    επειδη το θεμα καιει πολλους που εμπλεκονται στο κοματι κρουαζιερας θα ηθελα να σας αναφερω κατι που ακουστηκε σημερα το πρωι σε ενημερωτικη εκπομπη της ΕΡΤ
    οι επιβατες του συγκεκριμενου πλοιου απο το αεροδρομιο μεταφερονται κατευθεια στο πλοιο το οποιο εχει και αμμεση αναχωρηση
    το ιδιο συμβαινει και με αυτους που αποβιβαζονται απο καραβι αμμεσως αεροδρομιο
    με το χαζο μου το μυαλο καταλαβαινω οτι ισως να μην μενει ουτε ενα ευρω απο αυτους στην χωρα
    αντιθετα απο τους αλλους που ειναι διερχομενο το πλοιο της κρουαζιερας τους που κανουν και επισκεψεις σε διαφορους χωρους(ιστορικους - αξιοθεατα -κα)
    ισως θα πρεπει να βλεπουμε το θεμα πιο σφαιρικα και οχι μονο απο την δικια μας οπτικη γωνια
    ειναι σαν να κοιτανε δυο ενα ποτηρι και ο ενας να το βλεπει μισογεματο και ο αλλος μισοαδειο
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας