Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Τι σκάφος προτιμάτε?

Ψήφισαν
58. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟ

    25 43,10%
  • ΤΑΧΥΠΛΟΟ

    19 32,76%
  • ΦΟΥΣΚΩΤΟ

    6 10,34%
  • ΑΛΛΟ

    9 15,52%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 14

Θέμα: Τι σκάφος προτιμάτε???

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή Τι σκάφος προτιμάτε???

    Τι σκάφος προτιμάτε-έχετε-θέλετε?
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  2. #2
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Τι θα λεγες Asterias αν εκτός απο την δημοσκόπιση η ερώτηση συνέχιζε '....και γιατί προτιμάτε αυτό το συγκεκριμένο είδος';
    Ίσως βλέπαμε ωραίες απαντήσεις.
    Και τα μυαλά στα ρέλια.....

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Αμε βεβαίως.

    Εγώ προτιμώ το ιστιοπλοϊκό για αρκετούς λόγους ένας εξ` αυτών είναι πλήρη εναρμόνηση που έχει με το φυσικό περιβάλλον. Σου δίνει τη δυνατότητα να είσαι κυριολεκτικά μέρος της φύσης.

    Θα επανέλθω.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Athnes
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟ μόνο και Θέλω τώρα να αρχίσω μαθήματα είναι πολύ ιδιαίτερο από όλα τα αλλά ..
    Ο Ξενοφώντας:
    [B][I]« Σωστό και χρήσιμο είναι να τιμώνται οι καπεταναίοι και έμποροι με το να κάθονται στα πρώτα καθίσματα στο θέατρο και στους αγώνες.»[/I][/B]

  5. #5
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Φυσικα ιστιοπλοικο! Αργο ταξιδι αλλα με μεγαλυτερη ηρεμια και χαλαρωση! Ενα με την θαλασσα και ο ηχος του πανιου σε παει σε αλλη διασταση....Ενα ιστιοπλοικο ειναι και σπιτι ολοκληρο! Παντως καιρου...(σχετικο αυτο)...
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Εγώ που θέλω ένα παραδοσιακό λυμπερτι που να ψηφίσω ?

  7. #7
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη, Αθήνα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    Αν και δεν θα με χάλαγε το λύμπερτι, προτιμώ το ιστιοπλοικό.Για όλους τους παραπάνω λόγους και γιατί μπορείς έστω και θεωρητικά να ταξιδέψεις οπουδήποτε στον κόσμο με ένα σκάφος 10 - 15 μέτρα!

  8. #8
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Φίλε μου θάλασσα και ότι σκάφος να ναι !

  9. #9
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Ταξίδια με Θαλάσσιο Καγιάκ

    Το θαλάσσιο καγιάκ είναι ένα αρκετά παρεξηγημένο σκάφος. Πολλοί το θεωρούν ως σκάφος αναψυχής, εν τούτοις είναι ένα αξιόπλοο σκάφος που μπορεί να παει παντου και παντός καιρού. Σαφώς, το ιστιοπλοϊκό είναι μια κλάση διαφορετική και έχει τα δικά του προτερήματα.

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Θέλω βρε παιδία μια βάρκα που να είναι αρκετά αλαφριά ώστε να μανουβράρετε με ένα πενταράκι εύκολα . Να είναι άκαμτη ώστε να κρατάει όλο το έκαμα των ιστίων της με ένα εφταράκι. Να έχει τόσο βύθισμα ώστε να πλαγιοδετεί παντού και να τρέχει πολλά μιλιά. Να έχει τόσο βύθισμα ώστε να μην ξεπέφτει. Τέτοιο φάρδος ώστε να τις δίνει σταθερότητα. Να έχει τόσο μήκος που να ανεβαίνει εύκολα Να είναι τόσο μικρούλα που να παίρνει εύκολα βόλτα. Με λίγα έξαλα να μην κρατά πολύ αέρα. Με περίσσια έξαλα να κρατάει το κύμα έξω από το κατάστρωμα .
    Πρέπει να είναι φαρδιά, ευρύχωρη, στενή , χαμηλή, βαθιά ρηχή, εύπλαστη ακάματη…
    Δεν είνα καθόλου παράξενο ότι οι ναυπηγοί περνούν αμέτρητες νύχτες ξάγρυπνοι και όμως η τελειότητα της λεπτομέρειας ενός χαρακτηριστικού τύπου είναι αδύνατον να συλληφθεί εν νου
    sailing ships (262).jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hellenarc : 03-04-2008 στις 20:26
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας