Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Τι σκάφος προτιμάτε?

Ψήφισαν
58. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟ

    25 43,10%
  • ΤΑΧΥΠΛΟΟ

    19 32,76%
  • ΦΟΥΣΚΩΤΟ

    6 10,34%
  • ΑΛΛΟ

    9 15,52%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 14 από 14

Θέμα: Τι σκάφος προτιμάτε???

  1. #11

    Προεπιλογή

    Ιστιοπλοϊκό και τα μυαλά στη μάτσα!! Μετά απο του άσχετου τη Πότζα εννοείται! :mrgreen:
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιο χαλαρός και απολαυστικός τρόπος ταξιδιού απο την ιστιοπλοϊα! Δεν έχω τίποτα με τους "φουσκωτούς" αλλά μπορείς να ταξιδέψεις Κύριε φουσκωτέ και να ακούς μόνο το αεράκι;
    Αυτό είναι διακοπές!! Να μην ξέρεις πότε θα φτάσεις, χρόνος υπάρχει...

  2. #12
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Φυσικά ιστιοπλοϊκό. Και όχι ότι να ναι αλλά Catamaran, με περισσότερους χώρους για μεγαλύτερη παρέα.
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  3. #13
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Ιστιοπλοικό και ξερό ψωμί. Σβήνεις την μηχανή και γίνεσαι ένα με το υγρό στοιχείο.
    ΟΜΩΣ, το ιστιοπλοικό δεν είναι πάντα ηρεμία και χαλάρωση και όσοι έχουν σκάφη δικά τους ή κάποιες φορές έτυχε να πάρουν τον ρόλο του καπετάνιου νομίζω θα συμφωνήσουν. Όταν νοιώθεις την ευθύνη το μυαλό γενικά βρίσκεται συνεχώς σε εγρήγορση και έτοιμο να αντιμετωπίσει ότιδήποτε. Και ειδικά αν έχεις στο πλήρωμα μικρά παιδιά. Αν είναι μόνο μεγάλοι λασκάρεις λίγο και συ.
    Βάζεις για παράδειγμα τον αυτόματο φυσάει ένα 3αράκι χαλαρό, πλήρης ιστιοφορία και πηγαίνεις. Ξαφνικά βλέπεις κάποιο μπουρίνι. Αν δεν αντιδράσεις γρήγορα π.χ λασκάροντας σκότες το όποιο κουπαστάρισμα προκάλέσει το μπουρίνι μόλις το μαζέψεις είναι αρκετό να ρίξει τα παιδιά και να τα τραυματισει.
    Αχ, τι τραβάω εγώ ο πατέρας!!!
    Είναι υπέροχο όμως να χεις όλη την οικογένια εν πλω και ειδικά να μάθεις τους πιτσικαρίες να αγαπούν την θάλασσα (αλλά αυτό είναι άλλο thread).
    Και τα μυαλά στα ρέλια.....

  4. #14
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Asterias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμε βεβαίως.

    Εγώ προτιμώ το ιστιοπλοϊκό για αρκετούς λόγους ένας εξ` αυτών είναι πλήρη εναρμόνηση που έχει με το φυσικό περιβάλλον. Σου δίνει τη δυνατότητα να είσαι κυριολεκτικά μέρος της φύσης.

    Θα επανέλθω.
    Συμφωνώ απόλυτα άλλη η αίσθηση του ιστιοπλοικού.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας