Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 70

Θέμα: Ναυτικό φυλλάδιο (Seaman's book)

  1. #21
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Glyfada - GRC
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Ρε παιδια ας σοβαρευτουμε λιγο....
    Για τα θεματα που συζητατε υπαρχει η αρμοδια Υπηρεσια Ναυτικων Μητρωων που μπορειτε να πατε κ να σας λυσουν τις αποριες!
    Ενα πρωινο ειναι να πατε στον Πειραια κ θα λυσετε τις αποριες σας....
    [I][SIZE=4]05.09.2009..................................[/SIZE][/I]




    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #22

    Προεπιλογή

    παιδια οποιος θελει να παει στα καραβια πρεπει να ψαχτει και οχι να καθεται μεσα απο εδω να του λυθουν ολες η αποριες! εγω εκανα τοσα τηλεφωνα και τρεξιμο σε υπηρεσιες οποτε αν δεν βρεξεις .... δεν τρως οποτε τρεχατε κρα κανουν οι εταιριες να παρουν ατομα τουλαχιστον εντος ελλαδος

  3. #23
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΣ
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Εχω μια γνωστή η οποία εργάζεται σε πλοίο και εχει κίτρινο Ν.Φ . Επίσης έκανε πρόσφατα επέμβαση laiser . Θα ήθελα λοιπόν να μου παραθέσετε αν μπορείται την διαδικασία αλλαγης του φυλλαδίου από κίτρινο σε μπλέ.


    Ευχαριστώ.
    [FONT=Comic Sans MS]ΜΕΓΑ ΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΡΑΤΟΣ[/FONT]

    [FONT=Comic Sans MS]Επισκεφθείτε το ιστολόγιο μου [URL="http://www.nautilia.gr/forum/triiris.blogspot.com"]ΤΡΙΗΡΗΣ[/URL][/FONT]
    [FONT=Comic Sans MS]επίσης υπάρχει το οικογενειακό μας blog [URL="http://koukfamily.blogspot.com/"]ΘΑΝΟΣ ΕΥΗ koukfamily[/URL]
    [/FONT]

  4. #24

    Προεπιλογή φυλλαδιο

    να συμπλήρωσω οτι εαν περασουν 4 χρονια χωρις να ναυτολογηθεις σε πλοιο τοτε ληγει και πρεπει να ξαναπερασεις απο γιατρους να καταθεσεις καποια πιστοποιητικα για να μπορεις να ξαναδουλεψεις..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    507

    Προεπιλογή

    Παιδια ειμαι δοκιμος και πηρα το ναυτικο φυλλαδιο.Μου ειπαν στο Υπουργειο οτι θα πρεπει να παω να βγαλω την σελιδα 4 και 5 και για να παρω ενα πιστοποιητικο απο την σχολη Σωστικων.Τι ακριβως πρεπει να κανω?
    [B][I][U]Του ναυτικού το δυσκολότερο ταξίδι,το κυβερνάν του Μαγελάνου οι παπαγάλοι.....[/U][/I][/B]

  6. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marios.sp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ειμαι δοκιμος και πηρα το ναυτικο φυλλαδιο.Μου ειπαν στο Υπουργειο οτι θα πρεπει να παω να βγαλω την σελιδα 4 και 5 και για να παρω ενα πιστοποιητικο απο την σχολη Σωστικων.Τι ακριβως πρεπει να κανω?
    Βγάλε φωτοτυπία και στείλε (τις φωτοτυπίες) στα σωστικά (fax)..
    Ε, και μετά απο λίγες μέρες πας και παίρνεις το πιστοποιητικό, μόνο πρόσεχε όταν πας να πάρεις το ΚΕΠ οτι δεν θα στο δώσουν χωρίς αυτό.

    Αν τώρα θέλεις το ΚΕΠ και δεν έχεις ακόμα το πιστ/κο...στείλε πμ να σου πώ τι θα κάνεις.

    Αυτά.-

  7. #27
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    507

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Roger Rabbit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγάλε φωτοτυπία και στείλε (τις φωτοτυπίες) στα σωστικά (fax)..
    Ε, και μετά απο λίγες μέρες πας και παίρνεις το πιστοποιητικό, μόνο πρόσεχε όταν πας να πάρεις το ΚΕΠ οτι δεν θα στο δώσουν χωρίς αυτό.

    Αν τώρα θέλεις το ΚΕΠ και δεν έχεις ακόμα το πιστ/κο...στείλε πμ να σου πώ τι θα κάνεις.

    Αυτά.-
    Ευχαριστω Roger.Aν παω στα σωστικα και τα δωσω εγω,θα μου το δωσουν εκεινη την ωρα?
    [B][I][U]Του ναυτικού το δυσκολότερο ταξίδι,το κυβερνάν του Μαγελάνου οι παπαγάλοι.....[/U][/I][/B]

  8. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marios.sp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω Roger.Aν παω στα σωστικα και τα δωσω εγω,θα μου το δωσουν εκεινη την ωρα?
    Όχι, νομίζω κάνει λίγες μέρες.
    (Και εγώ πέρυσι το πήγα ο ίδιος, δεν το έστειλα)

  9. #29

    Προεπιλογή

    Πολλες φορες ζητάνε και εικοσι μερες όταν υπάρχει φόρτος εργασίας.. ¶λλες φορες σε δυο τρεις μερες είναι έτοιμα.
    Αλλα και πάλι αυθημερόν δε γίνεται.
    Ουσιαστικά ολη αυτη η ταλαιπωρία γινεται για να πιστοποιησουν τον αριθμο του ναυτικου φυλλαδίου, ωστε να τον τυπώσουν μετά πάνω στο πιστοποιητικό.

  10. #30

    Question

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΩΓΑΛΩ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 16 ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΑ 17 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΕ ΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ 1ΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας