Γεια σας,
πρόσφατα έπεσαν στα χέρια μου, τα δρομολόγια της Ionian Lines του καλοκαιριού 1983. Σκέφτηκα, ότι μπορεί να ενδιαφέρει κανένα λάτρη της παλιάς καλής Επτανησιακής ακτοπλοΐας
Καθημερινά: Ιθάκη - Σάμη - Πάτρα
Καθημερινά: Πόρος - Κυλλήνη
Κάθε Πέμπτη και Κυριακή: Σάμη - Ιθάκη - Νυδρί
Κάθε Δευτέρα: Πάτρα - Σάμη - Φισκάρδο - Παξοί - Κέρκυρα
Κάθε 2η ημέρα: Πάτρα - Σάμη - Ιθάκη - Παξοί - Κέρκυρα - Μπρίντιζι
Η τιμή για Πάτρα - Μπρίντιζι σε 2-/4-κλινη εξωτερική, κυμαίνοταν ανάλογα με την περίοδο, μεταξύ 4900 - 8000 δρχ.
Για Μπρίντιζι πήγαινε το Ιονίς.
Υποθέτω, για Κυλλήνη το Αίνος και από Σάμη το Κεφαλληνία. Σωστά;
Και ποιο πλοίο πήγαινε στο Νυδρί;
Επίσης, τη γραμμή της Δευτέρας για Κέρκυρα, ποιο την έκανε; Πρέπει να ήταν μεγαλούτσικο. Έμπαινε ποτέ μεγάλο καράβι μέσα στο Φισκάρδο;
Φιλικά