Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 58

Θέμα: Stella Oceanis [Aφροδίτη]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ τον φίλο Ben Bruce. Ενα ακόμα νοσταλγικό παράθυρο στο παρελθόν όταν τα πλοία ήταν πλοία, με πλώρη και πρύμη.

  2. #12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από TSS QUEEN ANNA MARIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ τον φίλο Ben Bruce. Ενα ακόμα νοσταλγικό παράθυρο στο παρελθόν όταν τα πλοία ήταν πλοία, με πλώρη και πρύμη.
    Kαι τα πληρωματα ειχαν προσωπικοτητα ,να συμπληρωσουμε.

  3. #13

    Προεπιλογή

    Stella Oceanis...

    stella okeanis.jpg

  4. #14

    Προεπιλογή

    με τα χρωματα της SUN LINE και την πρυμη του αξεχαστου STELLA SOLARIS μπροστα του.

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gtogias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Στέλλα Ωκεανίς λίγο πριν μας αφήσει το Νοέμβριο του 2003 στον κόλπο της Ελευσίνας:
    Συνημμένο Αρχείο 43702
    Γιωργο

    Μια και ανεφερες την αρχη του τελους... εδω το Stella Oceanis στο Alang των Ινδιων
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο

    Μια και ανεφερες την αρχη του τελους... εδω το Stella Oceanis στο Alang των Ινδιων


    Stella Oceanis.jpg
    Φίλε Nicholas Peppas ωραία η φωτό σου αλλα να σε διωρθωσω.Αυτο είναι το Stella Solaris και σε πληροφορω οτι με αυτη την φωτο έξησες πληγες.....πολλές πληγες.Οχι μόνο δικες μου αλλα κ άλλων συμφορουμητών....Πάντως μοναδικη φωτο!

  7. #17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από artmios sintihakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Nicholas Peppas ωραία η φωτό σου αλλα να σε διωρθωσω.Αυτο είναι το Stella Solaris και σε πληροφορω οτι με αυτη την φωτο έξησες πληγες.....πολλές πληγες.Οχι μόνο δικες μου αλλα κ άλλων συμφορουμητών....Πάντως μοναδικη φωτο!
    Δεν ηθελα να το κανω αυτο. Αν θελεις την σβυνω αμεσως

  8. #18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ηθελα να το κανω αυτο. Αν θελεις την σβυνω αμεσως
    Οχι βεβεα απλα εγω σε διορθωσα μονο......αστη εκει που είναι!!!!!Να είσαι καλα πάντως...οφου τι μας θύμησες!!!

  9. #19

    Προεπιλογή

    Stella Oceanis και μαγεια!

    Stella Oceanis.jpg

  10. #20

    Προεπιλογή

    Με αφορμή την όμορφη φωτογραφία που ανέβασε ο Νικόλας, θέλω να να καταθέσω τις μνήμες μου για τα όμορφα βράδια της Δευτέρας τα καλοκαίρια στην Υδρα όταν έπιανε το Stella Oceanis, πρώτο λιμάνι στην τετραήμερη κρουαζιέρα. Η άφιξή του ήταν γύρω στις 19:00-19:30 και αφού έδενε άναβε αυτή την πανέμορφη γιρλάντα και όλους τους προβολείς που φώτιζαν το όμορφο και άψογα συντηρημένο σκαρί. Εκεί που έδενε στην μικρή προβλήτα της Υδρας υπήρχε παλαιότερα ένα ουζερί-μεζεδοπωλείο το "Λαϊκό " και κάθε Δευτέρα ήταν η χαρά μου να κάθομαι με τις παρέες μου και να χαζεύω το πλοίο έτσι φωταγωγημένο μέχρι τις 23:00 που αφού έσβηνε πρώτα τους προβολείς και μετά την γιρλάντα, αθόρυβα ξεγλυστρούσε βγαίνοντας με τα ανάποδα από το λιμάνι. Τι μαγικές εικόνες και αναμνήσεις από το Oceanis και ακόμα πιο παλιά το Maris II και το πρώτο Solaris, στην ίδια προβλήτα σε άλλες εποχές.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 02-11-2009 στις 13:54

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας