Σελίδα 24 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 142223242526 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 231 έως 240 από 320

Θέμα: Δελτίο Μυτιλήνης (Mytilene report)

  1. #231
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dokimakos21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα γυρω-γυρω ΝΕΛ κ στην μεση HELLENIC....
    THEOFILOS-NISOS CHIOS-MYTILENE...

    Συνημμένο Αρχείο 68065
    Ωραία φώτο φίλε μπράβο,έπρεπε όμως να βγάλεις και το ΤΕΟ που μανουβράρισε ΕΞΩ από το λιμάνι και μπήκε με το......κώλο!!!!

  2. #232
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς/Τήνος
    Μηνύματα
    1.718

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία φώτο φίλε μπράβο,έπρεπε όμως να βγάλεις και το ΤΕΟ που μανουβράρισε ΕΞΩ από το λιμάνι και μπήκε με το......κώλο!!!!
    Φιλε μ δεν μπορουσα καθολου...Ειχα τον ηλιο καταφατσα κ βγηκαν ολες θολες...
    [COLOR="Silver"][B][URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=162473033561&ref=ts"]Fotis ferries photo gallery[/URL] [/B][/COLOR]

  3. #233
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Ελέω απαγορευτικού έγινε κι αυτή η συνάντηση στη Μυτιλήνη στις 11/12/2009.ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ - ΘΕΟΦΙΛΟΣ - ΑΡΙΑΔΝΗ.
    DSCN4128.JPG
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  4. #234
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikosnasia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελέω απαγορευτικού έγινε κι αυτή η συνάντηση στη Μυτιλήνη στις 11/12/2009.ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ - ΘΕΟΦΙΛΟΣ - ΑΡΙΑΔΝΗ.
    DSCN4128.JPG
    Kataplisktiki i foto! stin mesi na kiriarxi i NEL kai na tin peritrigirizoun i ANEK kai i HELLENIC. xi xi
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  5. #235
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Red face Με τα πληρώματα πλωτών σκαφών τ Λιμενικού Σώματος, περιπολούσαν ανοιχτά της Μυτιληνης

    «Είστε οι ακρίτες που φυλάτε τα σύνορα»
    Με τα πληρώματα πλωτών σκαφών του Λιμενικού Σώματος, που περιπολούσαν ανοιχτά της Μυτιλήνης αλλά και της Χίου, και με το προσωπικό που υπηρετεί στο Λιμενικό Σταθμό Μεγίστης στο Καστελόριζο, συνομίλησε την παραμονή των Χριστουγέννων, ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλης Χρυσοχοΐδης, που επισκέφθηκε το Αρχηγείο του Λιμενικού Σώματος και μαζί με τον Αρχηγό του Λιμενικού Σώματος, Αντιναύαρχο Αθανάσιο Μπούσιο, αντάλλαξαν ευχές με το προσωπικό.

    Ο κ. Χρυσοχοΐδης μιλώντας με τα πληρώματα των σκαφών του Λιμενικού Σώματος, προανήγγειλε την επίσκεψη του στην παραμεθόριο Ελλάδα και άρα και στη Μυτιλήνη, και την πρόθεσή του για την ενίσχυση και τον εκσυγχρονισμό του Λιμενικού Σώματος.
    «Εσείς ασκείτε ένα σπουδαίο έργο. Είστε οι ακρίτες που φυλάτε τα σύνορα. Όλοι οι Έλληνες είμαστε ακρίτες, εσείς όμως είστε οι μάχιμοι, που κάθε μέρα δίνετε μάχες για την προάσπιση των συνόρων και για την καταπολέμηση των παράνομων διακινήσεων» είπε, για να προσθέσει: «Σας διαβεβαιώνω ότι θα κάνουμε μια μεγάλη προσπάθεια να ενισχύσουμε το ηθικό σας, τα εισοδήματά σας, τον εξοπλισμό σας. Σας διαβεβαιώνω πως θα είμαστε κοντά σας. Μάλιστα πολύ σύντομα με τη φυσική ηγεσία, θα επισκεφθούμε την παραμεθόριο ώστε να έχουμε μαζί σας έναν εποικοδομητικό διάλογο».
    Και ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, κατέληξε: «Είμαστε υπέρ της υπογραφής της συμφωνίας μεταξύ FRONTEX και Τουρκίας, με την προϋπόθεση βέβαια ότι, επιτέλους, θα υπάρξει από την πλευρά της, η συμμόρφωση στις συμφωνίες που έχουν υπογράψει, τόσο με την Ελλάδα, όσο και με την Ευρώπη. Ας ελπίσουμε λοιπόν σύντομα ότι θα έχουμε μια αλλαγή της συμπεριφοράς της γείτονας χώρας, διότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε, είναι μεγάλο.».
    "εμπρος λεσβου"
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  6. #236
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Talking Επεσε σαν “βόμβα” συνηθίζεται οι Πρωθυπουργοί να γιορτάζουν τα Φώτα στoν πειραια

    Eπίσκεψη-αστραπή στο νησί μας ο Πρωθυπουργός
    και πολλά χρονικά περιθώρια δεν ειχαμε να τον υποδεχτούν όσο οργανωμένα θα ήθελαν,
    H επίσκεψή του ανακοινώθηκε αιφνίδια και είναι εθιμοτυπικού χαρακτήρα, αφού ο Πρωθυπουργός δεν θα έχει χρόνο στη διάθεσή του για να δει τοπικούς φορείς και να ακούσει διά ζώσης τα προβλήματα της περιοχής μας. Aναλυτικότερα:
    Ο Κ.Παπανδρέου Εφθάσει αεροπορικώς το πρωί για να παραστεί στην τελετή Αγιασμού των Υδάτων στην Προκυμαία της Μυτιλήνης, παρουσία των αυτοδιοικητικών, εκκλησιαστικών και στρατιωτικών αρχών του τόπου. Eιδικότερα το πρόγραμμα της επίσκεψης έχει ως εξής:
    .μ.: ¶φιξη και υποδοχή στο αεροδρόμιο
    l 10.00 π.μ.: Mετάβαση στη Mητρόπολη όπου θα παρακολουθήσει δοξολογία των Θεοφανείων
    l10.30 π.μ.: Θα κατευθυνθεί πεζή προς την πλατεία Σαπφούς όπου από τη μεριά του λιμανιού θα γίνει ρίψη του Tίμιου Σταυρού
    l 11.00 π.μ.: Kαφές και ούζο στο παραδοσιακό καφενείο “Πανελλήνιο”.
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  7. #237
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Μια όμορφη παρέα του 2004.
    Pict2004047.jpg
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  8. #238
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    ¨Ενα λίγο προβληματικό video από το 1991 όταν συναντήθηκαν στη Μυτιλήνη το SAPPHO & το APOLLON EXPRESS 2 στη μοναδική επίσκεψη του στη Μυτιλήνη.Καιρός χειμωνιάτικος.
    http://www.youtube.com/watch?v=Fm4gY4twy9E
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  9. #239
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Φωτογραφημένα από το ίδιο "σχεδόν" σημείο διαχρονικά.
    1995 ΑΓΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ.
    Pict1995070.jpg
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  10. #240
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    1998 ΣΑΠΦΩ
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

Σελίδα 24 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 142223242526 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας